Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha 1-2 etetést tápszerrel...

Ha 1-2 etetést tápszerrel oldanánk meg, az még nem baj, ugye?

Figyelt kérdés

Alapvetően anyatejes a babánk, viszont az éjszakai/hajnali ébredései miatt kezdek olyan lenni, mint egy zombi.

8 és 9 között alszik el a lányunk, hajnal 1 és 2 között ébred először, hogy éhes. Utána pedig 5 és 6 között újra. 3 hete nem aludtam egy jót, férjem is felkel velünk ilyenkor, őt egyáltalán nem viseli meg. Emiatt mondta, hogy az éjszakai etetéseket átvállalja szívesen. Viszont nem szoktam fejni, nem lenne annyi tejem, hogy egyen is a baba + az éjszakai etetésekre is legyen fejve tej.


Emiatt gondoltunk a tápszerre, hogy éjszaka azzal oldanánk meg, vagyis a férjem azzal oldaná meg. Így működhetne a rendszer, nem?


2022. dec. 16. 07:27
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
85%

20, értő olvasás nem megy?

Senki nem írta hogy kizárólag éjjel termelődik, de a tényekkel vitatkozni nehéz:

"Tanulmányok szerint a tejtermelésért felelős prolaktin hormon szintje is magasabb éjjel, ezért az ilyenkor történő fejés vagy szoptatás többszörösen hatékony a tejtermelés szempontjából."

2022. dec. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
66%
Próbáld ki. Egy kipihent, nyugodt anyuka mindennél többet ér. Ha cumizavaros lesz, ami egyáltalán nem biztos, akkor majd megoldjátok.
2022. dec. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
65%
🤣🤣🤣🤣 másfél éves a gyerek 1 éve nem aludtam. És már nem a szoptatás miatt kel fel. Ha éjszaka nem szoptattam reggelre rohadtul fájt a mellem ami kőkemény lett. Amióta viszont nem hagyok ki egy szoptatast se beállt a mellem tejtermelése. Hidd el van 6 éved amikor nem fogsz aludni,növekedési ugrás,fogfájás, hiszti,front,bolygók állása mindig lesz valami😅 isten hozott az anyaságban🤣 3 hét után már ki vagy🤣🤣🤣
2022. dec. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
16%
21-es, látom az értő olvasás neked nem megy :) a saját magad leírtakat sem tudod értelmezni, mit várunk így. Kíméld meg a kérdezőt az ostoba és tudatlan tanácsaidtól
2022. dec. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
17%
24 nem 21-es vagyok. Éjszaka zsírosabb tej termelődik nézd meg az LLL oldalát😉 nem több termelődik,sőt ellenkezőleg.
2022. dec. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
79%

Upsz, nem.

Hajnalban a legmagasabb a prolaktinszint, ezért akkor jön le a legtöbb tej mennyiségre is.

[link]

2022. dec. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim válasza:
37%

Esetünkben a babám születésétől három hetes koráig csak anyatejes volt, ekkor viszont kórházba került, én ugye végig vele voltam és a sok idegeskedéstől csökkent a tejem, a kórházban kapott először tápszert.

Ahogy hazaértünk, beálltunk arra a menetrendre, hogy éjszaka tápszert kap felvàltva a férjemtől vagy tőlem.

A babám már 4 hónapos, nem lett cumizavaros, a tejem nem apadt el (bimbóvédőt használok az elejétől fogva), nem durrannak szét a melleim reggelre.

Szerintem fontos az, hogy amennyire lehet, ki tudd pihenni magad, magamból kiindulva sokkal türelmesebben lehet foglalkozni a babával egy jobb éjszaka után. Némelyik válaszból érződő bűntudatkeltéssel nem értek egyet.

2022. dec. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
30%

Hidd el van 6 éved amikor nem fogsz aludni,növekedési ugrás,fogfájás, hiszti,front,bolygók állása mindig lesz valami😅 isten hozott az anyaságban🤣

Ez egy marhaság. Az első év húzós volt, de 11-12 órát aludtak a gyerekeim 1 éves koruktól egy nyikk nélkül (kivéve ha betegek voltak).

Azért mert sokan elcseszik a gyerek alvását, még nem kell hősként feltüntetni magukat. A gyereknek és a szülőknek is szükségük van alvásra. Minden más kifogás.

2022. dec. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
41%

Kedves utolsó, persze, van, ezzel nincs is baj. De a kérdező azért akar tápszert adni, hogy a férje keljen fel mindig, neki ne kelljen. Azért ez szerintem gáz.

Nálunk is fel szokott kelni a férjem, de én akkor szólok neki, ha rémséges éjszakánk van, és már nagyon nem bírom. Vagy ha eleve fáradtan fekszem le, megkérem, hogy mondjuk 1-ig hadd aludjak, aztán átveszem az éjszakát.

De az, hogy minden éjjel a férj keljen fel a babához, az szerintem röhejes. Anyuka otthon van, jó esetben tud aludni nap közben is.

Nekem is van olyan barátnőm, aki szeret aludni, és rohadtul nehezen kel fel reggel 7 előtt. Ennek ellenére van 3 gyereke. És megoldotta ügyesen.

2022. dec. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
68%
Eleve gáz 3 hét után hisztizni, meg "zombi"-nak nevezni magát annyitól, hogy a gyerek éjjelente kétszer felkel. Ez azért még messze nem a tűrhetetlen kategória kéne, hogy legyen. Akit ennyi kiborít ilyen rövid idő alatt, arra csúnya jövő vár az elkövetkező 18 évben.
2022. dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!