Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is van ilyen helyzetben?

Más is van ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Babám 2 hetes lesz 7.én.

Kezdődő sárgaság miatt azt tanácsolták szoptatás mellet tápszerezzek is. 30 perc szoptatás és ha még éhes akkor tápszerrel egészítsem ki. Külföldön elek nem tudom otthon hogy van ez.

A sárgaság javult . Viszont mostmár próbáltam csak szoptatni , de olyan sűrűn igényli hogy nem bírom fizikailag. Van hogy egy óráig is szopik majd 45 perc után éhes és megint szopik 25 percet vagy csak 15-10 percet de nagyon sűrűn . Nem alszik tovább 1 vagy 1,5 óránál többet de általában 1 órát . Ujra adtam neki tápszert szopi után de nagyon sokat megeszik abból is. Nem értem hova fér el 🙈 de utánna alszik 3-4-5 órát is akár.

Bűntudatom van ha tápszert adok neki és nem cicit. Sírtam is miatta de nem bírnám ezt sokáig hogy nem alszok. Nagyon aggaszt és bánt. Bárki van így mint én ? Nyugtassatok meg mert már nem bírom 😢😢😢😢😢 annyira bánt de muszáj vagyok.


2023. febr. 5. 19:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan voltam. Az elejétől kellett pótlás a fiamnak, mert egyszerűen nem indult be a tejem, pedig védőnőn, orvoson, szopt. tanácsadón, mindenkin túl voltam és mindent meg is tettem hogy legyen. Ő is besárgult, mert nullákat evett belőlem, rá is húztunk a kórházi tartózkodásunkra emiatt. Pár hetesen már kizárólagosan tápszert kapott, mert kezdtem beleőrülni, és az ép elmém megőrzése érdekében inkább elengedtem a dolgot.

A legjobb döntés volt.

Onnantól jóllakott. Tele volt a hasa, nagyokat aludt, gyarapodott, kiegyensúlyozott lett ő is, mi is.

Nem ér ennyit az egész. 1-2 év múlva ilyenkor a lőtéri kutyát sem fogja érdekelni, hogy anyatejet vagy tápszert kapott az első évében. Ez egy annyira átmeneti és múló dolog, egész egyszerűen 1000x fontosabb, hogy a gyerek egyen és jól legyetek, te is, lelkileg is...

A fiam 6,5 éves, elsős. Okos, gyönyörű, makkegészséges.

Fel a fejjel!

2023. febr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
70%

Annyi a különbség, hogy az anyatejjel védelmet is kap a kórokozók ellen.

Általános védelmet is, mert kb. 30% egy olyan anyag benne, ami nagyon sokféle vírus ellen véd. Ez nincs meg a tápszerben.

VISZONT, ha nincs tej, akkor is ennie kell, nem halhat éhen!

Adj neki annyi anyatejet, amennyit bírsz, és ha még kell, akkor utána tápszert is.

2023. febr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Kezdettől fogva szoptatok és tápszerezek is. Mindenki jól van. :)
2023. febr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Épp most sírtam ki magam a páromnak.

Tudtam róla beszélni és ez nagyon fontos tudom. Igyekszem majd lassan elengedni a dolgot. Tudom hogy semmi rosszat nem teszek hiszen ugyanúgy szoktatok csak ki kell egészítenem.. lényeg hogy anyatejet is kap. De valahol mégis nagyon bántott a dolog és sokat sírok miatta. De idővel majd elengedem.

Nagyon köszönöm a válaszokat jól estek.

2023. febr. 5. 20:01
 5/25 anonim ***** válasza:
82%
Esetleg próbálj mellszívóval, alk.mentes sörrel vagy szoptatós teával rásegíteni a tejtermelésre. Lassan jön a növekedési ugrás is. Szerintem adj neki 3 napot hogy szopjon amennyit csak bír, és meglátod, ha nem elég neki akkor sem, akkor marad a pótlás, az sem gond csak a annyi tejed termelődik amennyi inger éri a melled.
2023. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
Ennyi idősen az én babám pont ugyanígy evett. A kórházban kapott tápszeres pótlást, amióta hazajöttünk, 100% anyatejes iszsz baba. Most majdnem 4 hetes, kezdett beállni 2-3 órákra, csak közben beleestünk a növekedési ugrásba. 🤦🏼‍♀️ Szerintem ne add fel, ha szeretnéd, hogy anyatejes legyen, akkor engedd, hogy gyakran szopizzon, így termelődik a tej. Ameddig gyarapszik, addig nincs probléma. De hidd el, ha tápszert is kap, vagy csak azt kap, az is tökéletes. A lényeg, hogy mindketten jól legyetek. Illetve kipróbálhatod még a szaporító fejést, 7-7-5-5-3-3-1-1 percig fejd mindkét melled felváltva, akkor is, ha nem jön semmi. Nekünk ezt még a kórházban javasolta a főorvos, délelőtt még semmi tejem nem volt, délutánra azt vettem észre, hogy amíg a babám szopizott, a másik mellemből csöpögött a tej.
2023. febr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
29%
Ha a pàrod vigyàz a picire mig alszik, akkor sem bìrod fizikailag? Az enyèm is (nagyon enyhèn) sàrga volt, es rengetegszer evett, ès sokàig. Eszembe nem jutott volna tàpszerezni. A leghosszabb mellen töltött idő 3 òra volt, hajnali 2-től 5-ig. Rettenetesen kivoltam a vègère, főleg, hogy nem tudtam mikor hagyja màra abba. De az első par hèt vagy hònap erről szòl, èrdemes megpróbàlni kibìrni.
2023. febr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%

Párod amúgy hogy áll ehhez?

Na csak mert az enyém simán közölte, amikor a második gyerekünkkel voltam terhes (1. válaszoló vagyok), és felhoztam a vajon-őt-tudom-e-majd-szoptatni témát, hogy, idézem: "igazából én szívem szerint akkor is a tápszerre szavaznék, ha lesz elég tejed, mert akkor én is meg tudom etetni, nem mindig neked kell"

😂 Hát... a férfiak jellemzően nem kombinálják túl ezeket a dolgokat, velünk ellentétben.

Egyébként érdekes módon a kicsit tudtam szoptatni. Na akkor sem ömlött a tej azért, de 4 hónapos koráig volt elég, utána szintén pótlás. Lehet az is volt az oka, hogy nála már nem stresszeltem rá, hisz az akkor 4 éves bátyja is köszönte szépen, jól volt.

És amúgy ezen a ponton megjegyezném, hogy kb ugyanannyit beteg, mint amennyit a nagy volt ennyi idősen, bölcsibe kerülés után. Átlagosnak mondanám, nincs észrevehető különbség köztük.

2023. febr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Napközben hagytam cicin lógni, szoptattam ahogy kért 1.5 vagy 2 óránként este meg adtam tápot + ba, hogy aludjunk egy kicsit nyugiba.
2023. febr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Az elejétől kapott kiegészítést. Én nagyon sokat küzdöttem azért, hogy legyen elég tejem és tudjak is szoptatni. Egy hónapra tudtuk elhagyni a kiegészítést szoptatási tanácsadó segítségével, aztán jött a három hónapos növekedési ugrás és az már nem ment. Onnantól megint kiegészítés kellett neki. 7 hónaposan pedig magától döntött úgy, hogy köszöni ő nem szenved tovább a cicivel, én pedig egy-két nap lelkirotty után úgy döntöttem, hogy elfogadom és mindenki jólvan. Utólag örülök, hogy mindent megtettem, az én lelkem így nyugodt. Örülök, hogy tudtam szoptatni, de nem leszek lelki beteg, amiért "csak" eddig tartott. Az előéletemet ismerve ez is hatalmas szó. Anyukám is csak 3, illetve 5,5 hónapig tudott minket szoptatni a tesómmal. Ez van.

Az első 3 hónapban egyébként a kislányom szinte nonstop cicin volt. 1-1,5 órákat is szopott, majd háromnegyed óra múlva ismét igényelte. Szoptatási tanácsadó szerint gyengék voltak a szájkörüli izmai, nem tudott olyan hatékonyan szopizni, de ez megedződik idővel. Hát nem tudom... így utólag összerakva a képet szerintem állandóan éhes volt szegényem, sosem tudott jól lakni igazán.

Az elején cicin kapott szondával kiegészítést, amikor besárgult.

2023. febr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!