Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is van ilyen helyzetben?

Más is van ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Babám 2 hetes lesz 7.én.

Kezdődő sárgaság miatt azt tanácsolták szoptatás mellet tápszerezzek is. 30 perc szoptatás és ha még éhes akkor tápszerrel egészítsem ki. Külföldön elek nem tudom otthon hogy van ez.

A sárgaság javult . Viszont mostmár próbáltam csak szoptatni , de olyan sűrűn igényli hogy nem bírom fizikailag. Van hogy egy óráig is szopik majd 45 perc után éhes és megint szopik 25 percet vagy csak 15-10 percet de nagyon sűrűn . Nem alszik tovább 1 vagy 1,5 óránál többet de általában 1 órát . Ujra adtam neki tápszert szopi után de nagyon sokat megeszik abból is. Nem értem hova fér el 🙈 de utánna alszik 3-4-5 órát is akár.

Bűntudatom van ha tápszert adok neki és nem cicit. Sírtam is miatta de nem bírnám ezt sokáig hogy nem alszok. Nagyon aggaszt és bánt. Bárki van így mint én ? Nyugtassatok meg mert már nem bírom 😢😢😢😢😢 annyira bánt de muszáj vagyok.


2023. febr. 5. 19:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon pici még a babád,náluk egy szopi akár 50 percig is eltarthat. Igazából el kell döntened, hogy szeretnél- e szoptatni, ha igen a válaszod akkor türelmesnek kell lenned, míg erősödik a babád és beáll a kereslet-kinalat. Ez kb 6 hetes korára fog megtörténni. Ha szeretnél szoptatni akkor bizony az első pár hét erről szól, egész nap cicin lóg a baba, sokat vagytok összebújva, szinte végeláthatatlan szoptatás az élet ilyenkor. Készülj fel, ha 2 hét alatt így ki vagy, nem tudod még mi vár rád. Hamar elmúlik ez az időszak, mire 2 hónapos lesz, 5 perc alatt végezni fog, de azért még kell küzdeni az elején, nem feledni 2 hét alatt ,ha akarod.

2 gyereket szoptattam eddig, mindkettő 6 hónapos koráig csak anyatejes volt és 1,5 éves koráig szopott, és az eleje bizony pont ilyen nehéz volt, csak nem adtam fel.

2023. febr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
10# Vagyok. Az kimaradt, hogy én is az esti órákban adtam tápszert. Szoptatási tanácsadó javaslatára nem egy nagy adagban, hanem több kicsiben. Mondjuk ha eszik 18-tól, 20-tól, meg 22 órától, akkor mindháromhoz egy picit. Zömében mellen, szondán kapta, hogy elkerüljük a cumizavart.
2023. febr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
51%

Persze. Négy hónapig kínlódtam a szoptatással csak azért mert jajj a kis immunrendszere. Ettem magam Egész nap mert fórumokon lógtam ahol elmondták a szuperanyák, hogy milyen sokat veszít a gyerek ha nem szopik, és. Ahol 98%-a tudna szoptatni, csak nem akarja igazán. Szóval felszívtam magam, egész nap rajtam csüngött, hiszen én JÓ anya vagyok, szóval a gyerek hetekig a születési súlyát sem tudta visszanyerni... Fizikálisan teljesen tönkrementem, vittem a vécére amikor a nagydolgom végeztem, az ebédhez amikor ettem, éjszaka magam mellé, alig aludtam, mert ahogy kiesett a szájából, már sírt szerencsétlen. Semmi értelme nem volt, a férjem sem tudott segíteni, mert cicit nem tudott adni. Három hétig csak anyatej ment, akkor adtam fel és kapott pótlást, aztán lett életem meg némi alvásom ami 20 percnél több. Soha nem lett teljesen anyatejes, pedig fejtem és ügyesedett. Ellenben a stressztől 13 kilót zabáltam magamra négy hónap alatt, többet mint amit terhesen felszedtem. Nem vicc.


Utóbb visszanézve egyet bánok, hogy nem adtam hamarabb pótlást, mert nem alakult volna ki a most meglévő borzasztó averzió a szoptatással kapcsolatban annyira, hogy most a másodiknál már megvettem a cumisüveget, és bizony egy adag tapszerrel indulunk neki az életnek, ha szükség lesz rá, azonnal adok.

2023. febr. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
A párom is látja hogy tényleg rengeteget eszik ilyen mennyiségű tejet nem tudnék előállítani amennyit ő megeszik. Hiába a mellemből ömlik a tej ha már csak megfogom jön rendesen nincs ezzel gond szerencsére. És szoktatom is addig ami kell neki rajta van. Majd elalszik és hanyatt vágja magát. De amint ágyba akarom tenni újra sír majd adunk neki tápszert. 120 milit megevett tegnap este fél óra szopás után. Majd 5.00-t aludt. Párom próbál megnyugtatni édesanya ugyanígy szoptatta őt hogy tápszerezni kellett mert az orvosok mondták hogy olyan nagy mennyiségű az igénye hogy muszáj tápszert is adni neki.
2023. febr. 6. 08:47
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha ömlik a tejed, akkor nem a tejmennyisèggel van a baj, hiàba pòtolsz. Miutàn a baba elalszik, èrdemes megvàrni, hogy a mèly alvàsi szakaszba kerüljön. Ez legalàbb 20 perc. Ha ezelőtt leteszed, amìg mèg felületesen alszik, akkor persze, hogy felèbred. Vagy simàn altasd magad mellett.
2023. febr. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

13/ tudom mit éreztél hiszen én is ezen mentem keresztül. Köszönöm a szavaid igazán megnyugtatnak. Nem vagyok egyedül és teljesen igazad van.

Tudom hogy jó anya vagyok ezt el kell vinnem magamról. És nem hezitálni. Mindent megadok neki ami tőlem telik de tudom hogy ő is szeretni hogy mind a ketten jól legyünk mert ez is fontos. Nekem se lenne több alvásom 20 percnél hanem Tápszereznek pluszba.

minden alkalommal szoptatással kezdünk és annyit adok neki amennyit igényel amíg ő nem le nem jön a ciciről magától. Utána peluscsere és persze büfiztetés és ha még mindig éhes akkor ad apuka neki tápszert. Így úgy érzem ő is egy kicsit közel kerülhet hozzá , apa fia idő 🥰 és én kapok pihenést és a Picúr is jól lakik teljesen. Az immunrendszer is meglesz hiszen minden alkalommal szopizik minimum 25 percet es max 1 órát tápszer elott . Mikor hogy .

2023. febr. 6. 09:18
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Arra azért fel kell készülni, hogy egy ekkora babánál 120 ml tápszer anyatej mellé rengeteg! Elfogja hagyni a cicit, ez borítékolható, csak idő kérdése.

A cumi miatt már lehet nem tud olyan hatékonyan szívni, de ebben a korban sajnos egyébként is teljesen normális, hogy állandóan cicin akarnak csüngni. Eddig benned volt, veled létezett. Most miért lenne másra igénye? Próbál kapcsolódni veled.

Nem vagy rossz anya, amiért ezzel próbálkozol, ne érts félre, sokan esnek bele, de te gyakorlatilag "kiütöd" a tápszerrel.

2023. febr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
49%
Ez a szegény baba nem éhes, nem tele kell tömnöd,hogy kínjában aludjon 5 órát. Ha ilyen sok tejed van mint írod, akkor nem éhes, hanem egyszerűen rád vágyik, arra hogy a közeledben lehessen. 2 hete még benned volt,most pedig elvárod tőle hogy sötétben, hidegben egyedül aludjon egy üres ágyban. Bizony az anyaság az elején fáradtsággal jár, ezt túl kell élni. Viszont azzal hogy csurig töltöd tápszerrel az alapvető igénye nem lesz kielégítve, az hogy veled lehessen.
2023. febr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Mint ötlet mondom. Az elején nálunk is ez volt, letettem, felkelt, olyan volt mint egy bomba hatástalanítasa minden letevés.

2 dolog segített, 20 percet hagytam aludni és úgy tettem le, hogy a lábát először és aztán a fejét hogy ne "lebegjen", ne legyen az az érzése, bevált.

A másik hogy kendőben magamra kötöttem és egy nagy párnának támaszkodtam az ágyban úgy aludtam félig ülő helyzetben, mert ugye szegény nagyon pici, semmit nem ismer még a világból. Te vagy neki a világ, veled akar lenni.

Nem mondom hogy nagyon kényelmes volt de tudtunk aludni mind a jetten és ez kb 6 hetes koráig tartott, nem örökre.

Hátha segít.

Szerintem is szoptatás után 120ml rengeteg, lehet hogy már attól nem tud aludni hogy tele a pocakja.

Esetleg próbáld meg ezeket amiket írtam, hatha beválik Nektek is. Kitartás, hamarabb véget ér ez a szakasz, mint gondolnád ☺️

2023. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
17/. Egyetlen egyszer fordult elő a 120 mili akkor nem kapott cicit tejet csak tápszert. Mindig cici tejjel kezdünk és igen van hogy 60 percet és rajta van ami nem baj mert elsősorban ezt akarom neki adni. De kezdem úgy érezni hogy nem kellene bűntudatom nak lenni azért mert kap egy kevés mennyiségű tápszert hogy mindannyian tudjunk aludni hiszen neki is fontos az alvás. Most például 40 milit kapott 35perc cici tej után és alszik már három órája. Ami szerintem legalább kell neki is a növekedéshez.
2023. febr. 6. 13:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!