Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet xanaxot szedni szoptatás...

Lehet xanaxot szedni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Van olyan köztetek, aki napi szinten szed xanaxot, és az biztonságos szoptatás alatt? El kell mennem kiiratni. A részleteket most nem írom le, és nem tudom nem szedni a szoptatás érdekében sem. 2-4 hétig szedném. 7 hónapos a baba. Térjünk át inkább a tápszerre, vagy valamennyi mennyiséget lehet szedni belőle szoptatáskor is?

2023. márc. 6. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
2023. márc. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szedném szoptatás alatt!! Aki kiírta ezt nem mondta, hogy nem szabad? Nekem ezzel kezdték régen mielőtt egyáltalán szóba került.


Else kezdeném a helyedben nincs más megoldás? Én nagyon hamar rászoktam úgymond, nehéz volt lejönni róla, remegés, alvászavar stb...


Ha leállsz a szoptatással elfog menni a tejed, visszahozni egy hónap kihagyás után szerintem nem nagyon tudod.

2023. márc. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség, szoptatás és termékenység


Az Xanax-ot nem szabad alkalmazni a terhesség alatt, kivéve az orvosa kifejezett utasítására. A Xanax szedése a terhesség alatt káros hatással lehet a magzatra, illetve az újszülöttre. Alkalmazása a terhesség utolsó három hónapjában vagy a szülés alatt az újszülöttnél elvonási tüneteket okozhat, valamint egyes esetekben átmeneti fejlődéslassulást tapasztaltak. Ezért ha Ön terhes vagy terhességet tervez, tájékoztassa erről kezelőorvosát. Ha az alprazolam-kezelés a terhesség késői szakaszában szükséges, kerülni kell a magas dózisok alkalmazását és az újszülöttet monitorozni kell.


Az alprazolam kis mennyiségben jelenik meg az anyatejben. A gyógyszer alkalmazása alatt nem javasolt szoptatni.

2023. márc. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

A xanax elég erős nyugtató, simán bealszol tőle. Pillanatok alatt megszokja a szervezet, nagyon nehéz letenni és komoly elvonási tüneteid lesznek.

Anyukám xanax-ot szedett és pánikrohamai valamint öngyilkossági gondolatai lettek, amikor megkísérelte letenni a gyógyszert. Hónapokig feküdt bent a pszichiátrián mire nagy nehezen sikerült elhagynia a xanaxot.

Úgyhogy nagyon gondold meg! A gyermek nem lehet a kizárólagos felügyeletedben, ha xanaxot szedsz!!

2023. márc. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én terhességem első heteiben szedtem (akkor még nem tudtam hogy van baba), amint megtudtam egyből elhagytam. Nem voltam hajlandó tovább szedni, hála istennek így nem lett baja a picinek tőle, DE babával nem vállalnám a letételt.

Tényleg egy két alkalomtól rá lehet szokni (orvosom mondta annakidején). Pici babával nem tudod majd letenni. Én ütöttem a falat, remegtem szétvertem a szennyeskosarat, LE AKARTAM VÁGNI A SAJÁT LÁBUJJAM MERT IRRITÁLT, le akartam kaparni a böröm, remegtem, folyton szorító rossz érzés volt bennem, a testem kikészült elkezdtem hányni, kórházban kötöttem ki! Ha nincs a párom szerintem meg is ölöm magam, elvesztem az agyam. Ezt nem lehet vállalni baba mellett.


Szoptatni meg konkrétan tilos, de az lenne a legkisebb gondod ha elkezdenéd.


Beszéljetek meg egy másik megoldást az orvosoddal!

2023. márc. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ne szoptass inkább. Nagyon nem jó egy ilyen alapból stresszes időszakban elhagyni. Egyébként alkalmanként a kisebb dozisbol (0,25) be lehetne venni, mert csak kis mennyiségben választodik ki az anyatejbe, de rendszeres szedése mellett szoptatni tilos!!
2023. márc. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

#6 Neharagudj de hogy írhatsz ekkora hülyeséget? A még a 0,25 ös is erős! Egy babának a szervezetébe bevinni? Normális vagy? Kétlem. NEM, NEM LEHET ALKALMANKÉNT SEM. Már pár alkalomtól is rálehet szokni és súlyos tünetei lesznek. Biztos nem tenném ki ennek a gyerekem.


Amúgy meg akinek ilyen gyógyszert írnak fel (pszichiáter), annak nem alkalmanként kell szednie hanem rendszeresen! Ezért gyógyszeres kezelés. Nem olyan mimt a filmekben hogy ideges vagyok bedobok egy xanaxot. Ha meg háziorvos írta ki ki se váltanám, kérnék beutalot pszichiátriára ahol olyan ember ír ki nekem valamit aki 1 tudja hogy szoptatok 2 látja mentálisan mire van szükségem és mennyire 3 felállít egy normális gyógyszeres kezelést.


Kérdező: Ha mindenképpen szedni akarod ezt a szart legalább a gyereket kíméld meg tőle, ugyanis az idegrendszerére hatással lesz, sok mindenre lesz káros.

2023. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Az első által belinkelt a legjobb forrás, azt kell figyelembe venni. A tájékoztatóba szinte mindig azt írják, hogy ne szedd vagy konzultálj az orvossal - aki általában úgysincs képben, tehát azt mondja, hogy inkább ne szedd vagy ne szoptass.


Az első által belinkelt e-lactancia azt írja, a Xanax hatóanyaga alacsony kockázatú (van nagyon alacsony, alacsony, magas és nagyon magas, ebbe a négy kategóriába vannak a hatóanyagok besorolva). Te tudod, hogy az alacsony kockázat neked belefér-e. Ha lehetséges, akkor inkább nagyon alacsony kockázatú hatóanyagot kéne választani, amit az e-lactancián lehetséges alternatívaként felsorolnak, azok a következők:

Brotizolam

Lorazepam

Midazolam

Oxazepam


Ezek mind nagyon alacsony kockázatúak, vagyis kompatibilisek a szoptatással. Hogy ezek megfelelők-e a te problémádra, azt nem tudom, mert sem orvos, sem gyógyszerész nem vagyok.

2023. márc. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szoptatás mellett ne szedd. Nézz szét a gyógynövények táján, van, ami legalább olyan jó, mint az, és nem káros, nem szoksz rá.


Ha szeretnéd szedni és a szoptatást folytatni, akkor amíg szedés, fejd a tejet. A női tej pótolhatatlan a babák számára, immunerosites, betegségek, fájdalomcsillapítás, megnyugtatas tekintetében.

2023. márc. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!