Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vissza lehet fordítani?

Vissza lehet fordítani?

Figyelt kérdés

Egy ideje naponta 1x szopik már csak a babám, reggel, 9 hónapos. Ha többször mellre teszem, még ilyenkor is lehet növelni a tej mennyiségét, vagy ez már késő? Próbáltam már eddig is egyébként egy párszor, de legtöbbször átment a dolog rágcsálásba, mert ugye ő azt várná, hogy hipp-hopp jöjjön a tejcsi, de amúgy is rágcsál sokat. Anyatejes volt szinte teljesen, de pár hete egyre több tápszert kapott, mert utaznunk kellett és egyszerűen mindent csinált az autóban, csak nem szopott. Minden 2 órában 40 percre megálltunk, ahogy kell, de szinte alig evett, rá 30-60 percre meg már éhes volt, de megint alig szopott, csak nézelődött. Egyszerűen nem tudtuk kivitelezni, hogy állandóan megálljunk. Így jött az üveg. Mostmár bánom valahol, de ez már így van, akkor nem tudtunk mit csinálni, nem könnyű utazni vele. Aztán persze mostmár maga iszik, amit nagyon élvez, mert közben játszhat. Kényelmes lett így a dolog, amire nem vagyok büszke...


Szerintetek vissza lehet hozni még a tejet? Mármint növelni a tejtermelést? Vagy ennek már annyi? Szülés után nagy harc volt, hogy szoptatni tudjam, mert nem került mellre rögtön (elvitték szülés után, mert bekékült), csak másnap, volt sok sírás-rívás, kiégés, mert mindenben is akartam teljesíteni (ami hülyeség volt), de hála égnek a szoptatás összejött, csak ha apukával volt kapott olykor tápszert.


Szóval szerintetek van esély arra, hogy megnövelhetem a tejleadást? Köszönöm!


2023. ápr. 18. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Persze, hogy vissza lehet. Novekedesi ugras kesobb is van, meg 14 honapos korban is, olyankor meg tovabb novekszik a tejmennyiseg. Meg elvalasztas utan akar 4 honappal is visszahozhato
2023. ápr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Szoptatási tanácsadó segíthet.
2023. ápr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
Tesóm gyereke egyévesen alig szopott már, erre másfél évesen a nyári kánikulában gyakorlatilag csak anyatejen élt. Visszajön simán. Ha tudsz fejni, szaporítani, az segít, hamarabb lesz sikre a babának. Vagy szoptanít készülék segíthet.
2023. ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!