Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki hogyan oldja meg az etetést...

Ki hogyan oldja meg az etetéstha nem viheti magával a babáját? Fejtek le tejet neki addig, és cumisüvegből? Igény szerint szoptatott babánál 1-2 órára?

Figyelt kérdés
2023. júl. 9. 15:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem hogy ha otthon kell hagynom édesapával, és megetetem előtte de nem érek haza időben vagy nem tudommegetetni mielőtt elmegyek?
2023. júl. 9. 15:50
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Első körben ki kell próbálni hogy másból el fogadja-e egyáltalán.

Svéd itatópoharat szokták javasolni ha nagyon kell, ez elvileg nem okoz zavart náluk.

2023. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
2 órára még elmennék, mert tudnám, hogy simán kibírja addig, ha nem eszik. Komfort szopi nálunk nem működik, mert olyankor jön a tej is és ha épp nem éhes, akkor csak ideges lesz tőle, hogy folyik a tej a szájába, így marad a cumi, amivel más is meg tudja nyugtatni, ha arra lenne szükség. Olyan helyre pedig nem mennék a babám nélkül, ahol két óránál többet kellene lennem, míg kizárólag anyatejet kap.
2023. júl. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
#2 a svéd itatópohár nekünk nem volt jó, nehéz úgy megdönteni h ne buruljon az egész tej a gyerekre és az én babám félre is nyelte folyton.
2023. júl. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Iszsz gyerekem van, akkor hagytam a férjemre, mikor tudtam, hogy 1-2 órát elvan nélkülem. Ugyan mindig hagytam neki otthon lefejt tejet, de semmiből nem fogadta el soha.
2023. júl. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem mentem el amíg sűrűn szopizott, így oldottam meg vagy vittük magunkkal.
2023. júl. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kiskanálból fogadta el csak. Macerás, de működik. Szerencsére tudtam fejni, a tápszer macerás lett volna, mert tejallergiás a fiam.
2023. júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

Gyakorolni kell a pohar hasznalatat, de megvan a technikaja, hogyan kell ugy, hogy ne boritsd a gyerek nyakaba a tejet. Szoptatasi tanacsado tud ebben is segiteni pl, nekem o mutatta meg.

Esetleg meg fecskendo, ami mukodhet.


Cumisuveget en nem eroltetnem pici babanal, mert akar mar egy alkalomtol is cumizavar alakulhat ki. Ez alkat kerdese is persze, 2 gyerekem van, az elsonel ugyan fizikai problemaja volt a szoptatasnak (kisfiam nagyon feszes volt), osszesen 1 honapig tudott cicizni, utana nem, hiaba jartunk gyogytornaszhoz is.

De mar 1 alkalom cumisuveg utan elutasitotta veglegesen a mellem.


A lanyom most 10 honapos, meg szoptatom, de nala pl szamtalanszor hasznaltunk cumisuveget, nem okozott gondot.

De az elso par alkalommal (pl 6 hetes kontroll, meg fogorvoshoz is kellett mennem akkoriban) inkabb sved poharat hasznaltunk mi is.

2023. júl. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én indulás előtt megetettem. Általában kibírta pl amíg a nőgyógyászt megjártam vagy hasonló. De tartalékban mindig volt a fagyasztóban tej. Cumisüveg, kávéspohár, ezek mentek.
2023. júl. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15%
Vittem magammal mindenhova a gyereket. El nem tudtam volna olyan helyzetet kèpzelni, ahol a kizàrolagosan anyatejes gyerekem nincs velem.
2023. júl. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!