Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, hogy a kisfiam...

Mit csináljak, hogy a kisfiam ne keresse a cicit?

Figyelt kérdés

Betegség miatt abba kell hagynom a szoptatást.

Kisfiam még csak 1,5 hetes.

Nagyon keresi a cicit és ha nem kap, akkor szegény nagyon sír :(

Jövő hét közepén megyek orvoshoz, addig tudom szoptatni.

Nagyon félek, hogy ne sérüljön ettől a kisfiam :(

Volt valaki hasonló helyzetben?


dec. 7. 19:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%
Reflex. Adj neki cumit és kész.
dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem fordulj pszichológushoz. Nem bántásból írom! Sosem mentem keresztül azon, amin most te, de sokat gondolkodtam rajta. Nekem valamiért nagyon fontos volt, hogy szoptatni tudjam a babámat. Nem tudom, miért, lehet, hogy valami korai emlék, amire tudatosan nem emlékszem. Szörnyű rossznak éltem volna meg, ha abba kell hagynom idő előtt. De a józan eszemmel tudom, hogy ez nekem ilyen fontos, nem a babának. Neki se mindegy, de nekem lett volna nehezebb.


Szerintem itt neked kell elengedni a szoptatást. A gyerekednek sima ügy lesz.

dec. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%
Miért nem árulod el milyen betegség? Vagy igazából lehetne szoptatni ha akarnál?
dec. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
45%
#4 ezt megcáfolom!A babának a cicizés nem csak éhség csillapításra kell!Olvass utána.Az enyém el sem fogadta a cumisüveget,olyankor mi van?!
dec. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%

13- Ne magadból indulj ki :)

14 Akkor fecskendőből eteted, vagy itatópohárral adod a tejet.

dec. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
54%
Milyen betegség???
dec. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
14-es, elobb-utobb elfogadja, ha nincs mas. Addig is lehet adni poharbol, fecskendobol, kozben probalkozol a cumisuveggel.
dec. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

15ös, én szoptattam, tehát nem magamból indultam ki:-)


Viszont egészségügyi végzettségem okán tisztában vagyok vele, hogy körülbelül 3-4 féle betegség és kezelés van, amivel ellenjavallat a szoptatás, és ott is a fokozatos elválasztás elve működik.

dec. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
55%

Aha...

Az e.ü végzettseged mellé empatiát nem szereztél, mi? Van az a betegség/állapot, mikor olyan szarul vagy, hogy nem akarsz szoptatni hidd el nekem-de mondjuk az olyan gyökér e.ü-s kolléga kitalálja, hogy te csak azért szoptatsz, mert kényelmesebb a tápszer az pont nagy segítség ilyenkor.

Én szülés után lettem Covidos, kedves férjem hazahozta, védőnő egyből fontoskodott, hogy szoptassam a gyereket (tudom mert tőlem kap immunitást blabla-mondjuk így sem kapta el) de én a kezemet nem bírtam felemelni, nem hogy még szoptatni. Wc-re is úgy mentem ki négykezláb. Nagymama etette a gyereket cumiból. Az utolsó gondolatom akkor a szoptatás volt elhiheted. Ja és jelentem a gyereknek semmi baja, szépen tápszeres lett 2 éves azóta, köszöni jól van.

dec. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
37%

19. az empátia mellé értő olvasást nem tanultál? Azt írta betegség miatt nem tud szoptatni. Nem azt hogy nem kényelmes hanem hogy betegség miatt nem fog tudni.


Hát ja, végül is igazad van, így neked könnyebb volt a gyerek meg kit érdekel ugye?

dec. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!