Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor lesz normálisan tejem?...

Mikor lesz normálisan tejem? Hétfőn lesz 2 hetes a kisfiam. Van tejem de nem elég így kezdetektől pótolni kell. Mit csináljak a több tej érdekében? Méhpempőt kezdtem szedni tegnap.

Figyelt kérdés
2015. máj. 23. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Elvileg, minél többet van a baba cicin, annál több termelődik. Ha lehetőséged van,tedd többször cicire. A legjobb tejszaporító maga a baba.
2015. máj. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

ördögi kör, mert amennyivel pótolsz, annyival kevesebb termelődik, hisz azt nem a szervezetednek jelzi...

még pici, szerintem ilyenkor még könnyebb elhagyni a tápit és befészkelni magát az ágyba 2-3 napra, egész nap szoptatni...

2015. máj. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
nekem sem volt eleg, minden szopi elott utan igyal 3-3 dl vizet. fejjel min. napi ketszer a 7-5-3-1 modszerrel legalabb 2 heten keresztul, akkor se ha nem jon semmi. egyel sok szenhidratot, pizzat kalacsot. es kiprobalhatod a more milk plus tabit is. nekem ezektol 6 hetes korara beindult rendesen.
2015. máj. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Pont azert nincs tobb,mert mar potlod az elso perctol
2015. máj. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
140mlről 1300ra növeltem (a napit) ezért hidd el,a legbiztosabb a sok-sok szoptatás és fejés. ha kell,bizony heteken át egész nap. ez attól függ,mennyi van. pótlást akkor adj ha kell. szoptass fél-fél órát mindkét melledből és azután adj ha kell még neki. ha csak kevés kéne még neki ne adj,inkább szoptasd meg 20perc múlva újra. ha még éhes,adsz tápszert. (de nézd,hogy pisil-e eleget)
2015. máj. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

A kezdetektől mit kellett pótolni? Kell egy kis idő, hogy beinduljon a tejtermelés. Ha eleve pótlást adtál, akkor a baba annyival kevesebbet szopizott, ergo kevesebb tejed termelődött. Kezd el elhagyni a pótlast, és csak szoptass, ha kell óránként.

Így lesz több tejed.

2015. máj. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az első hónapban rá kéne feküdni a kizárólagos szoptatásra! Ha kell éjjel nappal szoptatni, hogy beinduljon. Az első hónapban még kár pótolni szerintem. Nekem ezt ajánlotta a védőnő mert nekem sem volt elég tejem, sajnos nem is lett, de egy próbát megért :)
2015. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
10-20 ml-t szopik egy evésnél. Az naon kevés. A kórházba még nem volt tejem ott írták ki a tápszert. Előbb mindig cicizik aztán kap pótlást. Ha csak cicizne de ugye nem elég neki nem esik nagyon vissza a súlya?
2015. máj. 24. 12:09
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Ezt en komolyan nem ertem.. mi a francnak irnak fel mar a korhazban tapszert? Nekem 5en szuletett a fiam, 8an lett tejem, addig elotejet kapott kizarolag.. fogyott nyilvan, de ez termeszetes es teljesen normalis. Ha mar 1 napos koraban tomik bele a tapszert szoptatas helyett, akkor nem is kell masra szamitani.. jol lakik azzal. Ha valai nagyon izgul, hogy az elso par napban, amig be nm indul a teje, esetleg kiszarad a baba, akkor adjon vizet, de ne tapszert egybol. Abbol *bezabal* a baba. Holott eleg lenne neki az a mennyiseg, ami a mellbol jon. Eloszor csak 10-20 ml, aztan szepen lassan egyre tobb.


A te tejed be sem indult rendesen szerintem.. kiszirvja az a 10-20 milit ami benne van, es annyi, utana kapja a tapszert, nem csung rajtad orakat akar, ezzel jelezven a testednek, hogy hahooo, tobb tej kellene. Talan meg nem keso megprobalni elhagyni a tapszert. Szoptass-fejj-szoptass-fejj, ha jon a tej, ha nem, hatha. Kivanom, hogy sikeruljon.

2015. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Maskepp azert nem lesz ennel tobb tejed, mert ahogy no a baba igenye, ugy noveled a tapszer mennyiseget. Ekozben az anyatej stagnal jo esetben, de jellemzobb, hogy elapad
2015. máj. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!