Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csökken a tejmennyiség?

Miért csökken a tejmennyiség?

Figyelt kérdés

3 hetes a babám, a kórházban tápszert adtak neki, 3. nap került mellre, de nem akarta elfogadni csak sírt rajta. Végül bimbóvédővel sikerült elfogadtatni vele, így már ott tartunk, hogy teljesen elhagytuk a tápszert, egyre ügyesebben eszik. De van, hogy a jobb mellem most sem akarja elfogadni, csak nagyon nehezen.. se bimbóvédővel se nélküle. Ha elég neki, tehát jóllakik és el is alszik, egy mellből szoktam szoptatni. Pár napja jobból fejtem 90 ml-t. Viszont ma, hiába reggel óta jobból nem szoptattam, csak 50 ml sikerült. Eszek mindent, iszok kb 2 liter vizet, a babám 3 óránként kel enni, és kb. 2 órát eszik. Mit csináljak, hogy több tejem legyen? Meleg borogatás?

Keltsem többször enni?

Ki mennyit fejt mikor ennyi idős volt a baba?


dec. 8. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem, mi a probléma. Ha kevés a tej a babának, magától fel fog ébredni, többször kéri és attól felszaporodik.
dec. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 2-2 évig szoptattam a gyerekeimet, de fejni soha nem tudtam többet 30ml-nél, az elején mégis 1kg-okat híztak 🙈

A baba teljesen más inger a cicinek, mint a fejés, sokaknak fejésre be sem indul a tejleadó reflex, nálam is így volt, viszont ha egyikből szoptattam dőlt a tej a másikból is, 60ml-ket fogtam fel csak úgy, hogy alátartottam a másik alá egy cumisüveget. A mell nem tejtàroló, a tej szoptatás közben termelődik leginkább.

Ne fejj és ne méregess, mert beleőrülsz.

Legyen elég pisis/kakis pelus, mérd a babát heti 1X, ha hízik elég a tej nyugi. 🙂 Ne ijedj meg ha elkezd majd 0-24 cicit kérni, nem a tejed fogyott el, hanem jön a 3 hetes növekedési ugrás. 🙂

dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért kellene több tej, ha a baba jóllakottan alszik, tehát elég neki?! Ne fejd le, ne nézd mennyit tudsz fejni, teljesen hamis képet ad. A baba többszörösét tudja kiszívni. Nekem mindhárom a bal mellemet "utálta", nem szívesen ettek belőle soha. Valószínű ott kevesebb tejcsatornám van, és lassabban jön belőle. Így minden etetésnél 2 mellből szoptatok.
dec. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!