Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatej alkohol gyorsteszt???

Anyatej alkohol gyorsteszt???

Figyelt kérdés
Friss az élmény, most jött szembe velem, hogy létezik ilyen. Vajon megveszi bárki? Mert aki iszik szoptatás alatt, azt szerintem pont nem érdekli, hogy mennyi kerül belőle a tejbe. Aki tart a hatásától, az nem fog inni...

dec. 14. 08:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

"Mert aki iszik szoptatás alatt, azt szerintem pont nem érdekli, hogy mennyi kerül belőle a tejbe."


Ebben nagyon tévedsz, mert pont az a lényeg, hogy LEHET inni szoptatás alatt, de tudni kell, hogy átmegy az anyatejbe és pont úgy ürül ki az alkohol, mint a véredből.

Tehát ha iszol, azzal kell számolni, hogy elteljen annyi idő két szoptatás között, amíg kiürül az alkohol.

Nyilván csecsemővel necces, de hosszan szoptatott gyereknél, aki már csak elvétve szopizik...

A teszt csak azért marhaság, mert az anyatejben lévő alkohol megegyezik a vérben lévővel, így nem kell rá spéci teszt.

dec. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Tudod, hogy átmegy, mégis iszol - ez bizony nálam az a kategória, hogy tudod, de nem érdekel.

És oké, kimegy, szoptatsz. De az megvan, hogy az alkohol nem annyi, hogy jaj, addig nem szoptatok? Mindenkire másképp hat, van, aki egy pohár akármitől aluszékony, lassul a reakcióideje. Nem szoptat akkor pár órát ugyan, de vajon alkalmas arra, hogy felügyelje a saját gyerekét?


Nem vagyok szoptatásnáci, magam egy percet sem szoptattam, mert nem lehetett (kemot kezdtem két nappal szülés után), meg alkohol-ellenes sem, csak nem tudom, ki lehet ennek a tesztnek célközönsége. Meg hogy hányan mondják, hogy de jó, eddig nem ittam, azért emellett megtehetem.

dec. 14. 08:55
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Felügyelet? Miért nálatok csak te vagy a gyerekkel? Az elég szomorú akkor.
dec. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
3, sajnos nem mindenkinek dolgozik otthon a férje/társa/párja, szóval igen, elég sokszor voltam egyedül a gyerekkel.
dec. 14. 09:18
 5/18 anonim ***** válasza:
99%

4, jó, de miből gondolod, hogy akkor iszik valaki, amikor egyedül van a gyerekkel? Az erősen alkoholista gyanús is lenne, ha teljes magányában iszogatna egy csecsemő mellől fényes nappal...

Ez a tipikus: nem is értesz hozzá, nem szoptattál, egyébként is semmi közöd hozzá, de azért beleugatsz esete.

dec. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
99%

2-4!

Hát jól látod, nyilván nem azoknak szól, akik otthon vannak egyedül a gyerekkel, és közben döntik magukba a piát unalmukban.

De az miért elképzelhetetlen, hogy anyuka este megszoptatja a gyereket, lefekteti aludni, utána pedig elmegy a férjével vacsorázni (babára mama vigyáz), vagy a barátnőivel beül valahova pár órára (babára apa vigyáz)?

Reggelig kimegy, amit este megiszik, de azért a biztonság kedvéért ráellenőriz. Ebben mi kivetnivalót találsz?

dec. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
3# De kérdező,ki az a marha,aki akkor iszik egy pohárral,mikor egyedül van a gyerekkel? :D Ezért nem értem a feltételezést,mert ennek már semmi köze a kérdésedhez.
dec. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron majd megvesztem a citromos sörért, volt, amikor a kisboltban nem volt alkoholmentes, csak a 2,5%-os, és bizony heti 1 max. 2 alkalommal megittam egy dobozzal esténként, miután a gyerek már aludt..

Sőt, mondok borzasztóbbat! Tavaly karácsonykor és újévkor koccintottam egy pohár pezsgővel!

dec. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jelentkezem, én vagyok a célközönség, és mindenképp utána fogok nézni, köszi a tippet :D

Én már nagyon várom, hogy az ünnepekkor ihassak végre egy kicsit a családdal. Időnként szoktam is, de csak kalkulátorokkal nézem, hogy vajon kiment-e már.

dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is ittam már szoptatás alatt, régi barátokkal találkoztam szülés után először, akiket 1 éve nem láttam. Amíg elvoltam a férjem adta neki a lefejt tejet pohárból, aztán én, amíg teljesen biztos nem voltam benne, hogy mostmár bababarát a tej. Egy évben kb egyszer iszom, de most született babám, ha megint innék, én simán csinálnék ilyen tesztet, bár most hallottam róla először.
dec. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!