Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 óra szoptatás alatt 10ml...

1 óra szoptatás alatt 10ml tejet ivott. Tapibol már 80-at eszik. Van bármi esélyünk meg az anyatejre?

Figyelt kérdés

Fejni nem tudok. És nem is akarok.

Gondoltam, ha sokat van cicin, majd több lesz a tejem. De nem nagyon akarodzik... muszáj tapit adnom, a sulyfejlodes nem az igazi. Bármi ötlet...?

Cicin sokszor elalszik, sokat ebresztgetem.


dec. 15. 18:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%

Ugyan már! Ha csak nem átlátszó a melled és rovátkákkal jelzett, mint egy mérőpohár, NEM tudod megmérni mennyit evett.

Ha egy órát mellen volt, akkor főleg nem! Közben emészt, pisil, kakál...nem tudod mérni a bevitelt mérleggel.

Nekem volt, hogy két közvetlenül egymás utáni mérés között 200 grammot "fogyott".

Arról nem is beszélve, hogy 10 mili anyatej kalóriatartalma simán lehet több 80 mili tápszernél.

Nem ugyanolyan a kettő. Az anyatejnél még a napszaktól is függ, hogy épp mennyire tápláló. Nem konstans, mint a tápszer.

Látott tanácsadó?

Jól helyezed mellre?

Hatékonyan szív?

Nincs izomtónuszavar? Lenőtt nyelv?

Gótikus szájpad?

Jó a vákuum?

dec. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%
Kérd ki a védőnőd véleményét..Nekem sem volt tejem pár hét után.Ez van.Tápszerre váltottunk, mert sokat fogyott.Miért baj ha tápszeres?
dec. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
66%
Miért baj, ha tápszeres? Tényleg nem értem. Inkább ne lakjon jól?
dec. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
61%

1-es válaszoló, de ha fogy a baba, vagy nem gyarapodik a súlya megfelelően akkor mi a f*ért kell erőltetni a tanácsot kérő kismamának ezt a szoptatás témát?

Ilyenekből van aztán a baj. Van olyan szoptatásnáci védőnő ma Magyarországon aki miatt majdnem éhen halt baba, mert átmosta az anyuka agyát, hogy ha tápszert kap a baba az majdnem egyenértékű a patkányméreggel.

Röhejes.

dec. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
65%

4, az nem derül ki hogy fogyott e a baba. Csak hogy enm igazi a súlygyarapodás ami bármit jelenthet. Még azt is hogy jó, csak azt hiszi hogy rossz.

Nagyon sokan tök feleslegesen váltanak tápszerre amikor nem is lenne szükség rá csak épp nem tudják hogy hogyan próbálkozzanak jól. Nyilván ha minden próba ellenére nincs változás oké, de ennek elég kevés az esélye hogy minden próba ellenére nem indul meg a tej. (Nyilván van ilyen de kis-kis százalékban, leginkább feleslegesen megy a tápszer)

dec. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
63%
Nekem nem volt tejem hát abbahagytam a szoptatást, kínszenvedés volt a babámnak és nekem is.Konzultáltam az orvosommal, tápszert kapott a babám 1 hónap szopizás után..Az egyik munkatársam nem akart szoptatni,nem is szoptatott egy percig sem,egyből tápszert kapott már a kórházban a babája és láss csodát egészséges a kislánya. Nem értem ezt a sok tápszer ellenes anyukát.Én külföldön élek és itt nagyon sok anyuka nem is akar szoptatni, nem kötelező, persze az a legjobb a babának stb de ha a szülő nem akar vagy nem tud akkor nem.
dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%

Mennyi idős? Ha cicin elelszik anèlkül, hogy hatèkonyan szopna, az sàrgasàgra, izomtónus problèmàra, lenőtt nyelvre utalhat. Ilyenkor a tapszerezès csak maszkolja a problèmàt, de nem oldja meg.

Ha hàrom òràs időközönkènt összeadod az aktív szopàssal töltött időt, legalàbb 10-15 percnek meg kène lennie. Ilyenkor làthatòan ès hallhatòan szìv ès nyel a baba. Ha ez nincs meg, akkor fejj elő, ès azt pòtold a szoptatàs mellè, szoptatàsbaràt mòdon. Mindenkèppen hìvj szoptatàsi tanàcsadòt. Ha pl. sàrga, az okozhatja azt, hogy nincs elèg ereje szopni.

De nagyon-nagyon ritkàn felszìvòdàsi zavar is okozhat nem megfelelő gyarapodàst.

A szoptatàsonkènti mèrèst felejtsd el, 2-3 naponta mèrve pontosabb kèpet kapsz. Ha visszanyerte a születèsi sùlyàt, de mèg problèmàs a szoptatàs, akkor sem kell gyakrabban mèrni, sőt akàr heti 1 is elèg lehet. Ha stabil lesz a szoptatàs, akkor elèg lesz havonta, ès ott a hossznövekedèst, mozgàst, betegsègeket (pl megfàzàs) is figyelembe kell venni.

dec. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%
Mondjuk nem csoda, ha nem erőlködik a mellen, mikor kap helyette cumisüveget… azon nem kell erőlködni, jön anélkül is a kaja.
dec. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%
Az utolsó leírta amit én is akartam.
dec. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Sárga volt, már nem az.


Lenott nyelve volt, de felcsiptek.


Az izomtonusa erősnek tűnik, hason tartja a fejét.


Sved pohárból kap, nem cumisuvegbol.


Fejes során 3ml jön le kb. Ezért hagytam a francba. Inkább sokat rakom rá helyette.



Ugyanabban a ruhában, ugyanabban a pelenkaban mertem a súlyát szopi előtt és után. Hogy jön ide a pisi, kaki? Az mind vele volt úgymond előtte és utána is.

dec. 15. 22:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!