Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 óra szoptatás alatt 10ml...

1 óra szoptatás alatt 10ml tejet ivott. Tapibol már 80-at eszik. Van bármi esélyünk meg az anyatejre?

Figyelt kérdés

Fejni nem tudok. És nem is akarok.

Gondoltam, ha sokat van cicin, majd több lesz a tejem. De nem nagyon akarodzik... muszáj tapit adnom, a sulyfejlodes nem az igazi. Bármi ötlet...?

Cicin sokszor elalszik, sokat ebresztgetem.


dec. 15. 18:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Hatékonyan szop, vagy csak cumizik?
dec. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Én azt hittem hatékony...
dec. 15. 22:40
 13/24 anonim ***** válasza:
69%

A szomszédomnak nem tudom, mennyi volt a táp az elején, csak azt, hogy nem ment simán a dolog. De idővel elhagyhatták a tápot és a következő terhességéig volt teje. De ha van bármennyi tejed, az is több, mint a semmi! Ha nincs, megpróbáltad, a férjem is felnőtt tápszeren és szép szál legény lett :).

Én akkor hagytam abba az előtte-utána méricskélést, amikor többször azt hozta ki a mérleg, hogy fogyott a szoptatás alatt. Ruha, pelenka, baba... minden ugyanaz és mégis. Nem patikamérleg és a baba is mozog. A napi mérés egy fokkal jobb, de állítólag a heti még jobb. Nekünk a kis tömegű, sárga, az első hetekben lassan gyarapodó babánál az elején naponta kellett mérni. Fejni én sem fejtem, nem sikerült sem kézzel, sem géppel értelmes mennyiséget összehozni. Nekem az volt a szerencsém, hogy a nagyobb tesónál is ez volt a mérleggel és a fejéssel, csak ő már az elejétől kezdve durva ütemben hízott, így nem stresszeltem. Később a kicsi is elkezdett rendesen hízni. Nála az nehezítette a helyzetet, hogy szopás közben nem tudtam ébren tartani, így sokat volt mellen, de keveset szivattyúzott aktívan. Idővel ez is javult.

Kitartást és sok sikert!

dec. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanúgy voltam mint a 13-as.

Volt olyan hogy éreztem, láttam hogy szopott mégis vagy kevesebbet mértem vagy ugyanannyit...pedig minden ugyanaz volt.

Ha csak szopik akkor nyűgös? Vagy elvan? Szokott fent lenni? Nem bágyadt? Pisis pelenka mennyi van? Kakis? Hányszor eszik egy nap? Igényli a tápot akkor is ha nem adsz neki? Mennyit gyarapodik? Tápszondát tudom még javasolni. Talán egy hétig kellett használni, és eltudtuk hagyni teljesen a tápszert. (Kopkopkop)

dec. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
73%

"Nem értem ezt a sok tápszer ellenes anyukát"


Nem értem ezt a sok anyatej ellenes anyukát.

Egyik gyerekem tápszeres, másik anyatejes volt. Nem tartom ördögtől valónak a tápszert, DE tény és való, hogy nagyon magas azoknak az aránya, akik a csupa rossz tanácsnak köszönhetően adják fel a szoptatást.

dec. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
39%
15ös. Nem vagyok egyáltalán anyatej ellenes.De ha nincs tejem akkor mi a frászt adjak neki ha nem tápszert??
dec. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
81%

Magadat szivatod a méregetéssel.

Heti egyszer fürdés előtt ha nagyon akarod megmérheted.

Ha van elég pisis és kakis pelenka és a súlya gyarapodik (nem, nem kell rengeteget híznia) akkor elég az anyatej.

A fejés sem fogja megmutatni a tejmennyiséget én soha nem tudtam fejni,de a gyerekeimet 2-2 évig szoptattam.

A legjobbat azzal teszel magatoknak ha megnyugszol, szoptatod, amikor igényli és kész.

dec. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
86%
Kihalt volna az emberiség ha annyi nőnek nem lett volna teje, ahànynak manapság nincs…
dec. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"sulyfejlodes nem az igazi"


Ezt kérlek részleteznéd?

A mérleg tud hülyeséget mérni, csak erre nem hagyatkoznék. Ha hízni nem hízik rendesen az más, bár ha tápszert is kap, akkor a hízás is csalóka.

dec. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Elég necces, hogy 2 hétre visszahizza a születési súlyát jelen állás szerint.
dec. 17. 09:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!