Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell elkezdeni a...

Hogyan kell elkezdeni a szoptatást?

Figyelt kérdés
Egyszerre csak egy mellből, vagy mindkettőből? Mennyi ideig?
2010. okt. 31. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Szia!

Gondolom kismama lehetsz.


Nézz be a www.lll.hu oldalra, ennél jobban nem lehet leírni "elméleti szinten", hogy hogyan kell szoptatni. Én is ebből "készültem" első gyermekem születése előtt, és már két babát sikeresen szoptattam.


Gratulálok a babához!

2010. okt. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez változó - kinek hogy tanácsolják...

Leírom én hogy csináltam anno: váltott mellből szoptattam (tehát egyszerre csak az egyikből) és max 20 percig tartottam rajta a kicsit.

22 hónapos koráig szopizott.

A második babámat újra így fogom szoptatni.

2010. okt. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már az első naptól kezdve váltott mellből szoptattál?
2010. okt. 31. 16:54
 4/11 anonim ***** válasza:

én egy mellből szoptatta, kb 3 és fél hónapig, utánna 2ből.

mármint az egyet úgy értem, h 1 étkezés 1 cici :)

eleinte addig amíg a babám el nem aludt, de mióta nem alszik el cicin azóta addig amíg el nem kezd mással foglalkozni, (10-15-20 perc). legalábbis nálunk ez a szokás.

2010. okt. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kisnita ***** válasza:

Szia!

Ahol szülni fogsz ott a csecsemős nővérek majd mindent elmondanak és megmutatnak a szoptatással kapcsolatban, hogy kell helyesen mellre tenni, stb.

Nekem úgy "tanították" hogy először próbáljam csak egy mellből jól lakatni a babát. És a másik mellemet fejjem lazára, hogy azért abba is termelődjön a tej, de üresre ne fejjem mert lehet, hogy a következő szoptatásra nem tud annyi termelődni benne, hogy jól lakjon a kicsi. Azt javasolták hogy ha kevés a tej akkor szoptassak két mellből (ha az egyiket üresre szívta tegyem át a másikra) és szoptatás közben gyakori fejés hogy termelődjön a tej.

Nekem rengeteg tejem volt az elején úgyhogy az elő módszer szerint szoptattam. Később viszont egyik napról a másik elapadt, köszönhető egy traumának, a sok idegeskedésnek és akkor már hiába fejtem nem gyarapodott a tejem.

Nagyon fontos, hogy nyugis legyél szoptatás alatt mert tényleg nagyon sok szerepe van a mentális egészségnek a szoptatásban. Én azt hittem ez butaság amíg meg nem tapasztaltam.

2010. okt. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kisnita ***** válasza:
Szoptatás közben helyett szoptatások között-et akartam írni. Bocsi, remélem így érthető:)
2010. okt. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
előzőhöz csatlakozom! nekem anyósom jelenléte, piszkálása, okoskodása kellett az apadáshoz :S azóta sincs annyi tejem, alig elég :(
2010. okt. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

annyit egészítenék ki, hogy tényleg fontos a nyugalom, vagyis inkább az önmagunkba való hit, hogy képesek leszünk/vagyunk szoptatni a gyermekünket.

Viszont ha az ember igény szerint szoptat, akkor nincs szükség folyamatos fejésre a szükséges mennyiség fenntartása érdekében. Ha elegendő egy cici, akkor szoptathatsz váltott mellből, ha meg kevésnek tűnik, akkor felkínálod neki a másikat is.

A szoptatás "rendje": Ha A mell, akkor legközelebb B mell, ha AB mell, akkor legközelebb B, vagy BA jön. :o) Így hozzájut garantáltan a "zsírosabb tejhez" is a baba.


Tényleg érdemes benézni a linkre... ;o)

2010. okt. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

16:46-os vagyok

Első pillanattól kezdve váltott mellből szoptattam.

2010. okt. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt is van egy jó cikk az újszülöttek szoptatásáról.

[link]


Egyszerre egy mellből szoptass, hiszen kettőt képtelenség egyszerre bekapni:) (bocs de nem tudtam kihagyni)


Szóval egy etetés lehet egy vagy két mellből is, fontos, hogy csak akkor válts mellet, ha a babád elengedte, vagy már egy ideje nem hallod nyelni. Annyi ideig hagyd szopizni, amíg igényli, időbeli korlátozásra nincs szükség. Vannak babák, akik már újszülöttként is "végeznek" 20 perc alatt a szopival, valakinek akár 40-50 perc is lehet az igénye (ez az idő múlásával lényegesen csökken).

2010. nov. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!