Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Én hogyan szaporíthatnám a tejem?

Én hogyan szaporíthatnám a tejem?

Figyelt kérdés

Babám 2 hónapos és sajna mindig elmaradásban vagyunk az "előírt" mennyiséghez képest. Már egy hónapja kb. ugyanannyi a tejem, nem nagyon változott...Mindent kipróbáltam. More milk, laktoherb, görögszénamag, sör,leves.

Sokan írjátok a gyakori mellretételt, de ez az én lányomnál nem válik be, ugyanis, ha nincs tej benne, egyszerűen kiköpi. Nem hajlandó csak úgy ingerelni...Eddig is nehezen boldogultunk volt már sebes a mellem, csomós, volt cumizavar is (lefejt tejet kapott cumisüvegből:()...Szeretném még legalább 2 hónapig kizárólag szoptatni, de nincs már ötletem...

Egyébként éjszaka 7 órát alszik, már 1 hónapos kora óta, és napközben is csak 2-4 óránként kel fel.


2010. nov. 28. 14:06
1 2
 11/16 xStefix ***** válasza:
50%
Az összevisszaság pedig természetes velejárója ennek a korszaknak. Úgy sejtem, első baba:), ezért valószínűleg még nem szoktad meg, hogy időről időre változnak a dolgok. Megértelek, én is nagyon kész voltam az első évben, sok időmbe telt, mire megtanultam lazán venni a dolgokat - de pont azóta nincsenek szoptatási problémáim, legalábbis meg tudom őket egyedül is oldani.
2010. nov. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én az alapproblémát nem értem. Mi a gond a babával?

2x is elolvastam a kérdést a kommenteket, a válaszokat is, de nem értem, hogy mi a gond vagy mivel van problémátok. Nem hízik? Vagy sír az éhségtől vagy konkrétan micsoda?


Napirend: egyik gyerekem "napirendes" volt, ami azt jelentette, hogy volt egy kis óra a fejében, miszerint 3 napos korától négy hónapos koráig 3 óránként volt éhes, majd 4 óránként és ez a mai napig így van.

Másik gyerek meg pár napig kb 3 óránként eszik, majd egyszercsak 2 óránként éhes fél napig, aztán alszik 8 órát egyhuzamban (2 hónapos). Neki nincs óra a fejében és ha éhes, akkor sikít és tojik a napirendre, tojik rám és a tesójára is.

Az első gyereknél mindenki azzal bszogatott, hogy miért nem etetem sűrűbben, "igény szerint" és nem tudták felfogni, hogy neki pont erre van igénye, gyönyörűen evett, hízott fejlődött. A 2. babánál meg azért cseszeget mindenki, hogy miért etetem ilyen össze-vissza. Talán azért, mert nem fogom hagyni, hogy sikítva üvöltsön az éhségtől azért, mert nem telt le a 3 óra.

Szóval muszáj alkalmazkodni a baba igényeihez.

2010. nov. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az lemaradt, hogy a kis órafejű napirendes babámnak is változott a napirendje 3-4 hetente az első félévben. Ilyenkor ez természetes, ne várd, hogy hónapokig állandóság lesz, mert bele fogsz roppanni. Testileg és idegileg is.
2010. nov. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Nem, nem sír, csak este kevés neki(az imént éppen csak 30at evett ciciből), ekkor sír és nem hagyja abba. Délután nem, akkor elalszik. És ma is volt, h aludt 2 órát, pedig tudtam, h nagyon keveset evett.De igen, ahogy ti is gondoljátok én vagyok a buta, túlaggódom.

Viszont nagyon fura, h kipróbáltam a szaporító fejést, aminek az lett az eredménye, h a ciciből kiszívott tejem mennyisége pontosan ennyivel csökkent. 2x60at fejtem le, és csak 480at szívott ki egész nap. Egyébként 570-640 volt mostanában. Szóval nekem ez sem jött be:( Így pl. ma a 30 ml után, kapott a lefejtből. Azért megnyugtató, h legalább saját anyatejjel tudom pótolni:)

Egyébként türelmetlen nagyon a babám, ha nem jön a tejcsi, üvölt, míg mondjuk át nem rakom a másik cicire. meg sem tudom nyugtatni csak sokára:( Aztán rákap és folytatja. Ha meg tényleg kevés...

Volt aki javasolta, h keltsem fel...hát ma megpróbáltam, üvöltött, mert ő aludt volna még, én meg felzaklattam. Igazából szerintem egyikünk sem örülne, ha éjszaka a fenekünket kezdenék matatni, és utána meg muszáj lenne ennünk, holott aludnánk:)))De biztos csak az én lányom nem díjazza ezt:)

xStefix(ha jól írtam)írtam privit! Köszi!

2010. nov. 29. 22:14
 15/16 anonim válasza:
Az én babám 10 hetes de szóról szóra ugyanígy zajlik nálunk is minden. éjszakát átalussza, nappal pedig van hogy 1,5óra múlva már éhes, máskor pedig 4-5 órát alszik napközben 2 szopi között. Én is mérem, és teljesn kiborít, hogy milyen össze vissza eszik. Nálunk még az is gond, hogy nekem majd 2 hetes koráig nem volt tejem, ezért tápszert kapott, de úgy, hogy közben a mellemen volt és szopizott, hogy az inger meglegyen. És szopizás közben egy tápszondát csúsztattunk a szájacskájába, ami egy fecskendőre volt feltéve, és így szopizta ki a tápszert, közben pedig a kevés kis tejemet.Most már több a tejem, de az étvágya is nagyobb.Szeretném én is elhagyni a pótlást és inkább az anyatej mennyiségét növelni. Próbálkoztam urticával, talán egy kicsit használt is, de még mindig jó lenne ha kicsit több lenne, mert még naponta 1szer 2szer pótolnom kell.
2010. dec. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Kedves xStefix! lenne rá lehetőség hogy priviben nekem is átküld az összegzést a tejszaporításról?Előre is köszönöm!
2010. dec. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!