Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől függ, hogy egy baba...

Mitől függ, hogy egy baba elválasztja e magát 8-9 hónaposan?

Figyelt kérdés
Csaknem fél éve szoptatom a kisbabámat. Sokszor megszenvedtem a tejért, rengetek kétségbeejtő nap van mögöttem, de szerencsére mindig sikerült túljutni rajtuk, és ha fagyasztott tejcsi pótlásával is, de idáig csak az én tejemet kapta a babám, semmi mást. Többször olvastam itt a válaszok között, hogy a babák egy része magától leszokott a szopiról 8-9 hónaposan. Hogyan lehetne ezt megelőzni? Én nagyon szeretném sokkal tovább szoptatni a kisbabámat, pillanatnyilag el sem tudom képzelni, hogy ne szopizzon. És 2-3 hónap múlva Ő is eléri ezt a "kritikus" kort. Mit tegyek, hogy ne következzen be a ciciről való leszokása? A hozzátáplálást mindig szoptatás után adjam majd Neki? Lécci adjatok tanácsot! Előre is köszi!
2009. jan. 15. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak babák, akiket még két és fél éves korukban is nehéz küzdelem leszoktatni, mert ők ragaszkodnak hozzá valamilyen okból.


Véleményem szerint, ha a baba magát választja el, akkor a szülő csak árthat avval, hogy megpróbálja ezt megakadályozni. A pár napos szopási sztrájk más tészta, nem szabad azonnal feladni az első ellenállásnál.

Az én babám is most került ebbe a korba, és valóban úgy tűnik, el fogja magát választani. Ha megpróbálom megszoptatni, ellök, elfordul. Ha erőltetem, sír. Hónapok óta egyre kevésbé hajlandó szopizni, mostanra oda jutottunk, hogy nap közben egyáltalán nem hajlansó szopizni, csak éjszaka, akkor viszont akár háromszor is. Megfordult az élete, nappal nem akar enni, éjjel viszont sokat. Ezért kénytelen vagyok mellé etetni, amit nagyon szeret, már szinte mindent megeszik. Sokat gondolkodom, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy a szopizással egy gondja van: öt-tíz percig leköti, és nem tud mást csinálni mellette. Az etetőszékben viszont tud nézelődni, egyre inkább önállóan szeretne enni. Mivel végig szoptattam, soha nem fogadott el cumit vagy cumisüveget, most avval küzdök, hogy nem tudok beleimádkozni semmi tejet, inkább iszik napközben vizet vagy teát.


Ha sikerül teljesen nyugodt környezetet biztosítanom itthon, lefárasztom, akkor a játékok között, félálomban hajlandó volt tegnap és ma szopizni nappal is. Ha nem itthon vagyunk, vagy valami szokatlan történik, reménytelen a próbálkozás. De úgy látom, felkészült a leszokásra, nem hiszem, hogy erőltetném, ha ő már nem akarja.

2009. jan. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
27%

A kislányom már itta az anyatejcsit cumisüvegből, pohárból. Hozzátáplálom 6 hónapos kora óta. Eszi a vajsskenyérkockákat pulykasonkával. Főtt répa, krumpli, cékla. Üditőnek alma, körte, baracklé. Saját főzésű. Néha már azt is eszi, amit mi, de eddig nem volt probléma a szopival. Napjában 3 szor még mindig szopizik. Reggel, délután, alvás előtt. És igényi, nem látom rajta, hogy nagyon el akarja választani magát.

Üdv. 10 hónapos lányka anyuja

2009. jan. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanaz a helyzet, mint az első hozzászólónál. Szerintem nem sokat lehet tenni ellene:(

Én sem így terveztem, de hát ez van...

9 hónaposak vagyunk

2009. márc. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!