Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnék leadni pár...

Hogyan tudnék leadni pár kilót minden drasztikus fogyókúra nélkül úgy, hogy legyen tejem, mint eddig és tudja tovább szoptatni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 3. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Én szoptatok 20 hónapja és most fogytam le 2 kilót, pedig nem igazán fogyókúráztam

Kis odafiygelés, semmi cukor (mondjuk és amúgy sem használok) gyümölcscukor, édesítő.

Diabetikus édességeket szoktam venni pl tejberizs, pudink, kekszek

Gyümölcsök, sok folyadék.

2010. dec. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne nasizz, semmi édesség, semmi cukros utal!

Reggelire 1 szelet kenyér valamivel, tízórai gyümölcs, rendes ebéd, normál adag, uzsonna joghurt, vacsi szigorúan 6- kor hús és saláta! Estére semmi kenyér burgonya főzelék rizs.

2010. dec. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én most adtam le 5kilot 1 honap alatt.Szoptatok én is.Semmi kenyér és édesség!Minden nap tornázok itthon amikor a babám alszik és párolt répát,céklát,krumplit és cs.mellet eszek,de ezt is kis adagban.18után 1 falatot sem.
2010. dec. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én mindig nézem szénhidrártalmat, ha veszek valamit

(cukorbeteg voltam amásodik gyereknél ez az egész bennem ragadt, amit nem bánok, mert elég sok cukorbeteg van a családban)

Egyáltalán nem iszom cukros üdítőket, sokszor főzök itthon teát inkább.



[link]

2010. dec. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én április óta fogytam 12 kg-t.

Ettem édességet is, de szigorúan délelőtt, vagy ebéd után.

Az én megoldásom: bőséges reggeli, nasi csak délelőtt, ebéd rendesen, utána már csak gyümölcs, vacsora nincs (csak amit a gyerek meghagy). Ennyi. Nem mindig sikerült betartanom , de az esetek 95%-ban igen.

Lassan 11 hónapos a fiam, és még napközben is 3-4x szopizik. Valószinüleg az is benne van, hogy két gyerek után futkározom napközben. (23 hónap van a két gyerkőc között)

Még 5-6 kg-t szeretnék fogyni, és akkor olyan leszek, mint lánykoromban :)

2010. dec. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:

Kevesebb kalóriabevitel és több mozgás.

Az elsőhöz annyit, hogy nemcsak a mennyiség a lényeg, hanem a minőség is! Egyél több természetes cukrot (gyümölcsökben, mézben) és lehetőleg kerüld a mesterséges, finomított szénhidrátokat (a hétköznapi répacukor, de a nád- és a barnacukor is ilyen!). Utólag semmit ne édesíts, ha lehet és inkább természetes cukrot tartalmazó ételt egyél. A készételek ennyiből kicsit rizikósabbak, mert finomított és műcukor (édesítő) is van bennük rendesen...

Vigyél be több élelmi rostot, mert ezek növelik a teltségérzetet, tehát jobban eltelsz és ritkábban éhezel meg. Ráadásul még emésztést javító hatásuk is van (pl. lágyítják a székletet).

A nap első felében egyél többet, ekkor jöhetnek inkább a cukrosabb, nehezebb ételek, amiknek az emésztése több időbe telik. A második részben kevesebbet, könnyebbeket, pl. fehérjéket, amik éjjelre nem terhelik meg az emésztést. Nem kell külön szétszedni a tápanyagcsoportokat, de érdemes kicsit átsúlyozni a bevitelt a fentiek alapján.

Inkább többször egyél kevesebbet, mint néhányszor sokat.


Mozogni pedig azt és úgy, ami és ahogyan jól esik. Fokozatosan, általában is csak mértékkel és ne kifejezetten a mellkasi területre gyúrj.

2010. dec. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

első

Én meg pont reggelizni nem nagyon szoktam, mert ha reggelizek, akkor dél köürl éhesebb vagyk, mint amikor nem reggelizek.

2010. dec. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 2. babám születése után én is 12 kg-ot fogytam, amikor a fiam fél éves volt akkor kezdtem. Tágan értelmezett Béres A.módszerrel. Nem sportoltam annyira, de áttértem a kenyér helyett a wasa kenyérre, és inkább rostban gazdag ételeket ettem, betartottam a napi gyümölcsfogyasztást is. Hetente szépen fogytam fél kg-ot. 65 kg-nál hagytam abba, mert már féltem, hogy lógni fog a hasam.

Most a 3. babámat várom január elejére, már nem így étkezem, sajnos sokmindent nem tudok megenni amióta terhes vagyok, viszont még nem híztam annyit, mint az előző két gyermekemnél ilyen idős terhesen. Reménykedek, hogy nem marad rajtam sok, de tudom, hogy a táplálkozáson rengeteg múlik, nomeg már várom a tavaszi sétákat, és reménykedek, hogy ez a gyermekem is szeretni fogja a babakocsit mint a bátyja, ha nem, akkor a sok cipeléstől fogok fogyni :-) gondolom..

2010. dec. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!