Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is megváltozott a...

Másnak is megváltozott a szexuális viszony a párjával mióta szoptat? Helyre állt szoptatás után?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem állt helyre,a libidóm a béka feneke alatt van.sajnos.pedig már lassan négy hónapja nem szoptatok
2010. dec. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos már lassan 2 éve ott van. Kezd rámenni a kapcsolatunk!!! Én még szoptatok, de remélem már nem sokáig. Lassan 2 éves a kislányom. Abba reménykedek, hogy ha leszokik a ciciről, akkor helyre áll a rend.
2010. dec. 23. 14:29
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Ha már te sem akarod akkor szoktasd le a ciciröl.2 éves gyermek már nem olyan kicsi,hogy ne legyen el cici nélkül.

E`n 14 hónapig szoptattam,most 9 hónapja.Most sem tervezem 14 hónapnál tovább.

Amúgy a szexhez nekem sincsen kedvem.Ez nincsen a szoptatással összhangban szerintem.Már nem szoptattam,még sem volt hangulatom hozzá.Most szoptatok most sincsen.

A terhesség elött semmi probléma nem volt.Söt......

2010. dec. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
én ezt nem a szoptatásra fogtam, hanem a fáradtságra. 26 hónapos koráig szopizott, mikor abbahagytuk és elkezdte átaludni az éjszakákat és újra kezdtem "felébredni" és friss lenni, akkor megjött a kedvem a szexhez is.
2010. dec. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szeretném leszoktatni a ciciről, de nem egyszerű! Nálunk az a baj, hogyha sír és nem tudom megnyugtatni annyira felhergeli magát hogy hányás a vége. Már próbáltam, hogy nem adok neki, de ugye jött a sírás és az öklendezés. :(

Nem tudom hogy lesz.

2010. dec. 23. 20:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elvalsztassal szerintem vard meg a jo idot,a betegsegek miatt e sha tobbet van kint konnyebb elterelni a figyelmet.

Nekem 4 honapos a babam es egyaltalan nem kivanom a dolgot.Ez van majd valtozni fog.

2010. dec. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 nacebee ***** válasza:
100%

nálam 10 hetes a baba szoptatok éjjel nappal de a sexxel nincs gond csak ha nagyon fáradt vagyok

talán igaza van az elöttem szólónak és ha pihent vagy menni fog

2010. dec. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

14 hóig szoptattam mindkettőt. Az első gyereknél nem zavart hogy szoptatok, a másodiknál nagyon. De ahogy vége lett a szoptatásnak és beállt a ciklusom, újra olyan lett mint régen. :)

Örült is a férjem:)

2011. jan. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én most fogom a 3. babám szoptatását elkezdeni, remélem napokon belül meglesz. És 2 hónapja nem szoptatok 4 év után. Az biztos, hogy ha van egy gyerek, az embernek a rangsor is megváltozik, ideje se nagyon lesz. De gondolkodj, el, hogy neked az önértékelésed milyen? Lehet, hogy nem találod magad elég vonzónak, vagy már a párodat, és az miatt van? Nem hiszem, hogy egy ilyen nagy gyerek szoptatása már hormonokat nagyon befolyásol, mert ha az ember ciklusa beáll, akkor utána azért helyre szokott állni a dolog, persze nem vagyok hormonok tudora, lehet nálad nem állt helyre, vagy ilyesmi? De akkor is lehet, hogy a kettőtök közötti romantika, vagy intimitás volna a kulcsa szerintem a dolognak.
2011. jan. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, a szoptatás miatt kevésbé is vagyok síkos és emiatt sem kívánom a szexet, hiába síkosítózunk. Nekem 4 hónapos a babám, úgyhogy még muszáj szopnia, de megvan az ára.

Szerintem is próbáld meg finoman a szoptatásról leszoktatni (pl. csak este kap, vagy egy nyaralás, telelés alkalmával nem kap, mert eszébe sem jut az új helyen, amikor elaludna, és akkor talán már otthon sem fog ezért hisztizni). Szociológusként, pedagógusként, orvoscsaládban és anyaként azt tapasztalom, hogy ugyan a szoptatás kitolódását nagyon pártolják szoptatási ligák ellenben a házasságoknak nem tesz jót. Ilyenkor már annyira nem fontos az anyatej, mint az első évben, ellenben a leszoktatás nagyon nehéz 2 éves babánál. És ha romlik a házasélet és a társak közötti viszony, az bizony árt a babának. Hiába jó az anyatej... nem MINDEN áron. A sok gyümölcs és egészséges táplálkozás és a rengeteg puszi, ölelés, szeretgetés is elég sok szeretetet ad egy gyerkőcnek. Ezt csak azért írom, hogy hátha más is olvassa a problémát és akkor neki hasznára válik, vagy Neked a következő kis babócánál.

Persze gondolj bele, még csak 2 éves... sokkal jobb mint 3-4 éves gyereket leszoktatni.:) Sok sikert, menni fog!

2011. jan. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!