Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha bimbóvédővel szoptatok,...

Ha bimbóvédővel szoptatok, akkor elkerülhetetlen, hogy problémáink legyenek később a szoptatás során?

Figyelt kérdés

A babám 3 hetes, a kórházban a csecsemősök hada sem bírta rávenni, hogy bekapja a mellbimbómat, mindig kiköpte, mintha nem "érzékelte" volna, hogy ott van. A bimbóvédő meg ugye egy határozottabb "kontúr", azzal elkezdett szépen szopni. Egyelőre semmi gondunk, szépen eszik, fejlődik, de itt olvastam a minap, (meg a neten is több helyen) hogy a bimbóvédő káros, és a tej elapadásához vezethet, ami igen megrémisztett... Ma hajnalban megpróbáltam a másik mellre való tételnél bimbóvédő nélkül, és hát ugyanazt csinálta, mint a kórházban, és persze elégedetlenkedett is közben, hogy mi ez az egész...

Szeretném elhagyni a bimbóvédőt, persze félek is egy kicsit tőle, hogy hogy fog nélküle menni, de ha esetleg nem hagynám el, akkor mindenképp fel kell készülnöm jövőbeli problémákra?


2011. febr. 5. 20:44
1 2
 1/11 xStefix ***** válasza:

Nem.

Nem tudom, konkrétan hol és mit olvastál, de a jövőbeni problémákról általában feltételes módban írnak. LEHET, hogy lesz belőle gond, de nem biztosan.

Amiért felhívják erre a figyelmet, az egyszerűen a józan ésszerűség és elővigyázatosság. Ha elkerülhető a védő használata, akkor kerülni érdemes, csökkentve akockázatot; de ha nem sikerül, akkor abban a helyzetben kell "boldogulni".

2011. febr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az aggódás veszélyesebb a tej szempontjából.

Én lassan 4 hónapja szoptatok bimbóvédővel, és van elég tejem, hála Istennek!Ja és nagyon sokat eszik a babám egyszerre!Amúgy 1 mellből jól lakik, és van hogy még fejek is le elég sokat.Szóval szerintem ez egyáltalán nem törvényszerű....persze én is szeretnék leszokni, de még nem megy,én meg nem erőltetem.

2011. febr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hozzászokott már, nem biztos hogy elfogadná nélküle a cicit. Én 1 évig szoptattam a védővel, semmi probléma nem volt. Mikor már nagyobb volt, előfordult hogy ő maga rakta a szájába szopi előtt:)
2011. febr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
74%
az elején én is bimbóvédővel szoptattam, aztán gond nélkül elhagytam szépen lassan.Én a helyedben megpróbálnám leszoktatni róla a babát. Nekem pl. egy hétig cumisüvegből kapta a tejet, annyira nem akart szopni,de sikerült visszaszoktatnom a cicire - bár én is azt olvastam mindenhol, hogy ez lehetetlen.Nagyon küzdelmes volt, de megérte!!!!
2011. febr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Védővel kezdtük, folytattuk és a ami napig szopizik vele... most 9 hónapos... nálunk nem okozott gondot... sőt most fogzásnál egy áldás, mert ha néha harapott is, elviselhetőbb volt...
2011. febr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is próbálkozz tovább, előbb utóbb be fogja kapni a cicid. A bimbóvédő is mű, 1 fokkal jobb utánzat a cuminál, a cici az "igazi".
2011. febr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3 hónaposom bimbóvédővel szopizik, méltatlankodik, ha nélküle próbálkozunk, pedig valamennyire boldogul már nélküle is. neki így jobb. tejmennyiséggel emiatt nicns probléma. inkább néha a stressztől, de az is átmeneti. :-) szerencsére.

És hogy műérzés? hát lehet. de erre is talált megoldást a drágám a napokban :-D bár nem hiszem, hogy ezért csinálja, de szorgos édes kis ujjszopó lett :-) azóta könnyebben elalszik és vissza is altatja magát. ma éjjel pl csak egyszer kelt föl, pedig meg is van fázva kicsit szegény.

2011. febr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hozzászólásaitokat!

S ha még visszanéznétek ide, lenne egy kérdésem: milyen jövőbeli, lehetséges problémákról írnak a bimbóvédő kapcsán?

2011. febr. 7. 14:45
 9/11 xStefix ***** válasza:

Én úgy látom, hogy két területen tud komoly gondot okozni a védő: az egyik, hogy a baba esetlegesen nem tudja miatta teljesen kiüríteni a mellet, ami hosszabb idő után a tejmennyiség csökkenéséhez vezethet. Ez a csökkenés pedig gyakran magával hozza a tápszeres pótlást (a a leggyakrabban üvegből történik), ami pedig a "szokásos" lejtőt indíthatja el.

A másik dolog, hogy védővel máshogyan kell szopizni, mint simán, hiszen még ez is keményebb, merevebb anyag, mint a csupasz bőr. Ez az ilyesmire érzékeny babáknál cumizavart okozhat. Előfordulhat, akár hetekkel, hónapokkal később is, hogy a baba egyszer csak "elfelejt" helyesen rákapni/szopizni, hiába ment addig minden jól. Ebből a cumizavarból pedig szopási sztrájk alakulhat ki, amit esetenként lehetetlen visszafordítani.

Szóval vagy a tejmennyiség elégtelensége, vagy a baba ellenkezése miatt válhat nehézzé a szoptatás folytatása.


De nem kell azért előre rettegni - viszont én mindenképp azt javaslom neked, hogy légy résen továbbra is, mert ha netán bármikor gond lenne a védő miatt, minél hamarabb szakmai segítséget kérsz, annál jobb!

2011. febr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál! Megvallom őszintén, (az eddigi hozzászólásaid alapján) nagyon reménykedtem, hogy te is a válaszadók között leszel, xStefix!


És képzeld: tegnap, a másik mellre tételnél bátor voltam és nem tettem fel a bimbóvédőt, s bár közelharcot vívtunk, elkezdett így szopni!!! Nagyon-nagyon büszke voltam magunkra. :)) Éjjel nem kísérleteztem, de ma reggel ismét a második mellnél eljátszottam ezt, és már nem tiltakozott. Lehet, hogy a most soron következőnél megpróbálom az első mellet is így kezdeni. Egy kicsit izgulok, mert az előbb is, meg tegnap is, mikor védő nélkül szopott, akkor észrevehetően kevesebbet kért a második mellből, bár ez lehet simán a véletlen műve is. Mindenesetre próbálkozunk! :)

2011. febr. 8. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!