Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek a hosszú...

Mi a véleményetek a hosszú évekig tartó szoptatásról?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 23:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem egy kicsit már beteges, ha valaki egy 2-3-4 éves gyereket szoptat.
2011. febr. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
76%
Mindenkinek a saját dolga, meddig szoptat. Én hulla voltam szoptatás közben, hálni járt belém a lélek, igy alig vártam, hogy vége legyen, nem birtam volna évekig.
2011. febr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, a szoptatás nagyon fárasztó dolog, de le a kalappal az előtt, aki ezt önzetlenül, évekig megadja a gyerekének! Sajnos én sem bírtam sokáig, első gyerekemet 1 éves koráig, másodikat csak 10 hónapos koráig szoptattam:(
2011. febr. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
80%
A legjobb a babának,ez nem kérdés! De nekem nagyon nagy teher esett le a vállamról,mikor a lányom abbahagyta. Mert már hulla voltam állandóan,és így apa is meg tudta etetni. Amúgy is mindég tortúra volt a szoptatás,mert lusta volt.
2011. febr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
25%
Csatlakozom az elsőhöz. Jó és fontos dolog a szoptatás, de az már nem egészséges szerintem sem, ha valaki 2-5 éves gyereket még szoptat. Jó, a kettő még talán belefér, de utána...
2011. febr. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
33%

Bőven elég 1-1,5-2 éves korági szopnia egy gyereknek szerintem. Most jött egy nagy "vissza a természethez" divathullám,hogy magunkra kötjük a gyereket 2 évre mint a majmok,meg csak bio bulátát ehet,szopnia kell 3 évesen,mert akkor magasabb lesz az IQ-ja és még sorolhatnám..

Szerintem mindennek meg van a maga helye és ideje,én nem tartom helyénvalónak,hogy az ovódás korú gyerekek húzigálják a boltban anyuka polóját és orditanak,hogy cici.

2011. febr. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
97%
Mindenkinek a maga dolga,meddig szoptat. Ha valaki úgy gondolja, hogy addig szoptatja a gyerekét,míg mindkettőjüknek jó, tegye! Ebbe másnak nincs és nem is lehet beleszólása! Az enyémek 2 éves koruk körül maguktól szoktak le a ciciről.. Eszembe se jutott, hogy csak azért, mert néhányan úgy gondolják,hogy ez "beteges", ne adjak nekik,mert már mondjuk elmúltak 1 évesek... Otthon szoptattam, egyiknek se jutott eszébe a boltban... Szóval, döntse el mindenki, neki és főleg a gyerekének meddig és hogyan jó..
2011. febr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
54%
Nem minden esetben jó a szoptatás egy nagyobb gyereknek. A barátnőm kisfia 18 hónapos korában még szopott és alig evett más kaját. 1-2 falatot és annyi. Az anyja nem aggódott mert jó kis husis volt a gyerek, igen ám, de a szervezete teljesen feldolgozta a tejet. Napokig nem tudott a kicsi kakilni és mikor már kórházba kerültek és a gyereknek beöntést adtak a csajt leteremtették, hogy mikek annyit szoptatni egy ekkora gyereket. Mondták neki hogy hagyja abba és etesse normális kajával a gyereket, hogy legyen széklete.
2011. febr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Én 4 évig szoptattam a lányomat, és csupa jó tapasztalatom van ezzel kapcsolatban. Sajnos a közvélemény ezt mélységesen elítéli. Ezzel kapcsolatban fel is tettem egy kérdést ezen a fórumon, ha érdekel, olvasd el a válaszokat. Tanulságos lesz. Én teljesen kikészültem tőle.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

Bocsi, sajnos még nem jöttem rá, hogyan kell linket beszúrni, így csak idemásoltam.

2011. febr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
25%
Csak azt nem értem, hogy minek az évekig tartó szoptatás. Én úgy tudom, hogy 1,5 éves kor után nincs olyan tápanyag benne, ami akkora gyereknek megfelelő. A szeretetet pedig másképpen is ki lehet fejezni. Szóval én nem szoptattam évekig, mert nem láttam értelmét.
2011. febr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!