Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hányszor szoptatjátok egy nap...

Hányszor szoptatjátok egy nap 3-4 hetes babátokat?

Figyelt kérdés
Hány óránként? Éjszaka is felkeltek vagy van egy nagyobb szünet? Ha méritek, kb. mennyit eszik egy nap?
2011. febr. 21. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia!Én egy 21 hónapos kisfiú anyukája vagyok,nekem a kisfiam min 2 óránkét szopizott.Éjjel 2*-3*kellet neki.
2011. febr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igény szerint természetesen, kb 2 óránként. De ha sűrűbben kér akkor sűrűbben. 5 hetes korától aludta át az éjszakát, addig kelt egyszer-kétszer. Soha nem mértem hogy mennyit eszik, a szoptatási tanácsadó azt mondta hogy csak a saját idegeimet tenném vele tönkre.
2011. febr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia!Az elsö válaszadó vagyok megint.Azt mondják,hogy 2-3 óránként kell öket szoptatni ők ezt jelezni is fogják.Ha óránként kéri adjál neki ,de ha 4 óránál tovább alszik ébreszd fel akkor ujra meg kell etetni.Mert vannak lustább babák is.
2011. febr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az 1-2-3 órát a szoptatás elejétől számoljátok? Mert az én elég lassan eszik, lustább, van, hogy 1-2 órát, akkor mennyi szünetet érdemes hagyni? Mert neki is kell pihennie a szopizások között...
2011. febr. 21. 15:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 7 hetes a babám, 4 hetes koráig kb. 3 óránként evett. Azóta már 4 óránként reklamál és egyre többször alszik egész éjjel. Eddig is csak egyszer kellett felkelni hozzá.


Ne jusson eszedbe felkelteni, egy baba alvás alatt fejlődik. Fel fog ébredni, ha éhes. Csak abban az esetben kell felkelteni, ha nagyon kis súlyú vagy besárgult. Amúgy tudják ők maguktól, hogy mikor mire van szükségük.

2011. febr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Nekem holnap lesz 4 hetes a babám. Napközben kb 9, 12-13, 15-16, 19 órakor (19-kor keveset) eszik. Este fürcsi után 8, fél 9 fele. Majd éjfél, 4 óra és reggel 6 fele. De van h 1 órán belül 2szer eszik, mondjuk ez ritka.
2011. febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Ja, mérni nem mérem mennyit eszik, de hízik rendesen. :)
2011. febr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az enyém is hízik, attól függetlenül, hogy éppen keveset mértem aznap, szerintem, nem mindig pontosak ezek a baba mérlegek.

Azért keltem föl, mert sárgasága volt, már múlik el, rendben vagy a bilirubin szintje, de a doki azt mondta, hogy 3 óránként kell 8-szor (80 gramm egy alkalom) etetni, legalább 1 hónapos koráig. Namost, ez lehetetlen, ha néha egy evés elhúzódik 2 óráig (mert ugye rohangálok a mérleghez és addig nem nyugszom, amíg legalább 70-80 grammot nem eszik), majd befekszünk aludni, akkor még kér egy picit, hogy elaludjon, mire elalszunk, marad az alvásra kb. félóra. Ez azért embertelen. Tudom, nem kellene mérnem, de még 1 hónapos koráig legalább szeretném mérni, így legalább tudom kb. mennyit ettünk. Ezért is kérdeztem, hogy éjszaka lehetne-e nagyobb szünetet hagyni. A doki szerint nem, de másképp nem lehet. Ráadásul, igény szerint szoptatok, tehát, ha kér megetetem, ha nem, akkor 3 óránként. Szoktam amúgy 1-2-szer hagyni nagyobb szünetet éjszaka, néha el is alszom, olyankor nagy bűntudatom van, pedig alszik és nem kér. És rendesen hízik.

2011. febr. 21. 20:04
 9/11 A kérdező kommentje:
Elég tanácstalan vagyok ezekkel a nagyobb szünetekkel, az hagyján, hogy én nem bírom és nem alszom ki magam, mert kibírom (igaz, állítólag, a tejtermelés miatt fontos lenne az alvás), de a babának nagyon fontos, hogy kialudja magát... Az tényleg nem megoldás, hogy elalszik és én félóra-1 óra múlva keltem.
2011. febr. 21. 20:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! 15:34-es vagyok.


Az én babám is besárgult és bizony odáig jutottunk, hogy kiengedtek a szülészetről és aznap mentünk a gyerekkórházba, ahol ott tartottak minket még 4 napig. Egyszerűen nem kelt fel, motorikusan reagált, de nem tért magához. Infúziót kapott és elkezdték két óránként etetni. Aztán hazajöhettünk és nekünk is keltegetni kellett 3 óránként. Ez kb. két hétig ment, tovább nem, mert egyszerűen nem lehetett felkelteni. Végül hagytuk aludni és szépen beállt 3 óránkénti evésre. Majd ezt kicsúsztatta 4 órára. Szép, mosolygós baba, hízik, lassan vasgyúró lesz.


Hiába kelted fel, ha nem eszik. Két órán keresztül nem ehet egy gyerek.... fizikailag biztos nem eszik. Mindenképpen mérd, hogy mennyit eszik, írd egy füzetben és követni tudod. Amúgy ne várd el tőle, hogy mindig 80-at egyen, lesz olyan mikor 100-at be fog húzni, de lesz olyan is, amikor 50-nél megáll. A lényeg az, hogy kilónként 150-et kell ennie... tehát, ha a babád 3 kiló, akkor 3*150 azaz 450-et kell egy nap ennie. De nem tragédia, ha csak 400 lesz egy nap, majd bepótolja másnap. A nagyobb szünetek miatt ne aggódj, nem lesz semmi baja, ha nem eszik pl. 5 órán keresztül. Nem fog éhen halni és kiszáradni sem.


Viszont le kell vetkőznöd ezt a túlzott aggódást. Nem jó neked sem és a babának sem. A sárgaság nem tragédia, főleg ha rendbe jött, akkor már nincs semmi baj. Próbálj megnyugodni, neked is jobb lesz és a babának is, mert lesz egy kisimult mamija. És ne erőltesd! Figyeld a hízást a hetente, ha hízik minden ok, ha fogy akkor doki.

2011. febr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!