Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig szoptatjátok a...

Mennyi ideig szoptatjátok a 2-4-6 hetes babátokat? Időben mérve.

Figyelt kérdés
Nekem a gyermekorvos azt mondta, hogy max. 30 perc legyen. Ennyi idő alatt ki tud szívni akár 100 ml-t is?
2011. márc. 15. 17:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondta a doki, hogy max. 30 perc. Én egy ideig azért hagytam őt, hogy annyi ideig legyen a cicin, amennyit akar, de egy idő után a szoptatások összeértek, nem volt jóformán szünet köztük, és nagyon kimerültem tőle, ja és a babám pocija is fájt, így inkább betartottam a max. fél órát. Lányom nagyon szépen fejlődött, és nem volt gond, hogy "csak" fél órát szopizott.
2011. márc. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Nekem ma 7 hetes a babám, változó mennyi időt szopik. 2-10 perc között szokott lenni. Elalvás előtt 20 perc is szokott lenni.
2011. márc. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyéni, én a nagyobb gyerekemet 1 órán keresztül szoptattam, 2 óránként (összesen naponta 8-szor), 2 mellből és így evett 20-30 ml-t.

A kisebb 5 perc alatt egy mellből evett 100 ml-t.

És a nagyobb hízott havonta 1 kilót, a kicsi meg mindig a minimumot.

2011. márc. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 xStefix ***** válasza:
75%

Én erre az életkorra nem tudok mit mondani, mert ekkor még sajnos időhöz kötötten szoptattam, én is max. félórákat, úgyhogy 6 hetesen el is kezdhettem tápozni...

Később arra fixen emlékszem, hogy az esti alvás előtt 45-60 perceket szoptattam. (Napközben általában kevesebbet, de voltak időszakok, pl. növekedési ugrásnál, amikor megközelítőleg ugyanennyit.)

Én hagytam cumizni is, de sosem volt gond - oda kell figyelni, hogy a hátsó tejet is rendre kiszopizza, akkor biztosan nem a tej miatt fog fájni a pocak (mert ugye nemcsak amiatt szokott...)!

2011. márc. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 xStefix ***** válasza:
75%
Szóval én nem tanácsolom, hogy a gyerekorvosodra hallgass, mert Ő nem tudja, hogy a TE gyerkőcödnek mikor milyen szopizhatnékja van. Ez a limites dolog egyáltalán nem igény szerinti szoptatás és hosszú távon nem is segíti a szopit egyáltalán. Hidd el!
2011. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

2 hetesen még volt, hogy 45 percig (100 grammot evett átlagosan) tartott, 4 hetesen úgy 20-40 perc, most 6 hetesek vagyunk, 10-15 perc alatt eszik 150 gramm körül, de van, hogy a két cici között pihenünk 10-15 percet. Eleinte én is igyekeztem a fél órához tartani magam, aztán rájöttem, hogy elengedi magától, nem sokkal utána, úgyhogy hagytam, amíg szeretett volna. Amit nem hagytam, az az, hogy elaludjon a mellemen. Cumikázni is hagyom egy kicsit, de nem fél órákat, inkább csak 5-10 percet. Az elején nekem azért is jobb volt, hogy figyeltem a fél órát, mert nagyon sokszor berepedt, vérzett a mellbimbóm s az erőltetés nem tett volna neki jót.

Kb 4 hetes korára már szinte alig lépte túl a fél órát, ahogy egyre ügyesebb lett.

2011. márc. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az a gondom, hogy hiába pelenkázom előtte, közben, utána, akkor is bealszik szopizás közben. Képtelenség akár 1 órán keresztül szoptatnom!


Örülök, hogy fél órát szopizik, bár az első tíz perc után már kába.

2011. márc. 15. 19:24
 8/16 xStefix ***** válasza:
75%

Azért alszik be, mert az anyatejben nyugtató anyagok vannak, mert a közelséged is nyugtatja és mert maga a szopó mozgás is nyugtató hatású hormonokat szabadít fel az idegrendszerben.

Talán így már nem csodálkozol rajta ennyire. Teljesen normális, ahogy a babád viselkedik és akkor lenne a legjobb, ha hagynád, hogy ezek az ÉLETTANI folyamatok megfelelően működjenek.

2011. márc. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezzel küzdöttem (kérdező előtti válaszoló), de szerencsére idővel elmúlik. Meg vannak mindenféle praktikák, nálunk a meztelen combocska simogatása volt az ébresztő, azon kívül semmi praktika (pöckölés, hajkócolás, tarkóböködés, talpcsiklandozás) nem használt. Hogyha elalszik és leteszed, akkor mennyit aludna? Nem biztos, hogy egyszerre kell megennie azt a 100 grammot, lehet, hogy olyan jó a tejed, hogy kevesebbel is elvan :)
2011. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ha leteszem, elalszik, tehát nem sír további evés után. Sőt, szerintem még sohasem sírt amiatt, hogy éhes. Csak ha bekakilt, vagy bepisilt.

Lehet nem is érzi még az éhséget... Ezért is keltem napközben 2,5 óránként. (vagy 3, attól függ, mennyit eszik)

2011. márc. 16. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!