Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Le kell fejni a szoptatás...

Le kell fejni a szoptatás után megmaradt tejet, hogy nehogy elapadjon?

Figyelt kérdés

Most vagyunk egy hetesek.

Úgy tűnik elég a tejem, de nem tudom.

Még sosem fejtem le.

Azt mondják igény szerint termelődik, de akkor nem is kéne fejni, mégis sokan fejnek.


2011. márc. 12. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Én sosem fejtem, csak ha valami miatt kimaradt vagy késett a szopi. De akkor is csak annyit, hogy ne feszüljön a cicim.

Így is 8-9 hónapos koráig szinte csak anyatejes volt a babám, mert a szilárd kaja nem tetszett neki. Összességében 16 hónapig szoptattam.

Szóval szerintem érzed te, hogy csináld. Ha nem érzed szükségét, nem kell fejned.

2011. márc. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első napokban többet fejtem, délelőtt is és délután is egyszer. Így éreztem hogy egyre több lesz a tejem. Akkor úgy csináltam, hogy egyszer az egyik mellemből szoptattam, és azt teljesen lefejtem, és fejtem egy pár percet a másikból is. Ezt a második cicit a következő etetésnél adtam oda, és akkor meg azt fejtem le teljesen szopi után. Utána azt éreztem néhány hét múlva, hogy nem elég 1 cici, úgyhogy azóta mindkét mellem odaadom kb 10-10 percre, igény szerint, úgy 3 óránként.Most már csak napi egyszer fejem az 1 hónapos babámnak, és azt is közvetlen etetés előtt, ezt adom neki oda. Így pont elég a tejem aznapra.
2011. márc. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
www.lll.hu
2011. márc. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!