Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg el kellene választani?

Tényleg el kellene választani?

Figyelt kérdés

Ma orvosnál voltam vitamin,kálcium hiány gyanuval.Majd leesett a székről mikor azt mondtam,hogy szoptatom a 3 évesemet,és vele is alszom.Azt mondta ilyen nincs.Kaptam is egy diagnózist-kimerültség,méghozzá krónikus-mellé pedig nyugtatót és altatót.

Azt mondta nehogy merjem többet szoptatni,és ma estétől a gyereknek külön kell aludnia,akkor is ha 100szor fogunk ébredni.Azt is hozzáteszem,hogy végre most kezdte átaludni az éjszakákat.Hosszú szoptatósok,írjatok


2011. ápr. 8. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
100%

Szia, sajnos most nincs időm mindenkit végigolvasni, de muszáj írnom. 16 hós kislányom 2-3 óránként kér cicit éjjel, nem akarom elválasztani, ebben a helyzetben épp az ment meg a kimerültségtől, hogy együtt alszunk. 9-10 hós koráig saját ágyában átaludta az éjszakát, akkor kezdte ezt a sűrű szopit éjjel, szerintem szeparációs szorongás miatt, naná, hogy nem tagadtam meg tőle. Most meg már így maradt az együtt alvás, de nem bánom, amíg szüksége lesz rá, így is marad. A dokid szerintem sem szoptatott sokáig. Ha kalciumhiányod van, miért nem szedsz kalciumot? Kettőtök dolga, hogy meddig tart a szopi, senki másé. Ha tényleg érzed a határaidat, próbáld meg elválasztani, de ne drasztikusan. Ha meg nem, akkor ne érdekeljen mások véleménye. Ha nem jutsz magadban dűlőre, akkor esetleg írj ide, ő biztos segíteni fog:


[link]


Amúgy pedig pár oldal, ami engem megerősített, hogy jó úton járunk:


[link]


[link]


[link]

2011. ápr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Ezek szerint azt csak te gondolod, hogy kalciumhiány, a dokid meg egy szétstresszelt, szorongós nőt látott maga előtt, és ő a maga módján próbál segíteni. Nyilván abból indult ki, hogy a lelki állapotodat a gyerkőc okozza, nagyon kényelmes és kézenfekvő feltételezés, ezért nem is volt kíváncsi az igazi indokra. Én se szedném be a bogyóit, az biztos. De próbálj egy kicsit megnyugodni, hiszen írod, hogy remélhetőleg megoldódik a dolog.

A különalvást én azért próbálgatnám. De ha most átalussza az éjjelt, akkor ezek szerint nap közben cicizik? Mert akkor szoptatás szempontjából tök mindegy amúgy, hogy együtt alszotok vagy sem. A cicit meg előbb-utóbb csak magától is el fogja hagyni.

2011. ápr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 A kérdező kommentje:
Csak elalváskor van cici,ébredéskor már nem kéri.
2011. ápr. 12. 11:48
 24/78 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én a lányomat 2 évesen és négy hósan választottam el addig együtt is aludtunk a fiam 2-éves lesz májusban és együtt alszunk meg persze szopizik, nekünk jó így és sosem érdekelt ki mit mond általában az okoskodik leginkább aki nem vagy alig szoptat tehát nem is élte/éli meg ennek a jó oldalát,

a vitaminhiányt én úgy kerültem el hogy nem csak terhesség de szoptatás alatt is szedtem/szedem az Elevitet plusz ha kell c-vitamint vasat folyamatosan így semmi bajom bírom :) meg persze sok gyümi! az orvosról meg no comment meg sem mondtam volna neki rögtön erre fogják sajnos sok a homály itthon szoptatás kérdésben még a szakmai WHO ajánlásokat sem ismerik a kórházak újszülött osztályain tápszerért állnak sorban az anyukák hát így tuti marad a sötétség :(

2011. ápr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Valószínűleg nagyon kevés tejed lehet már, úgyhogy a szoptatás miatt biztos nincs kalciumhiányod, persze attól még lehet, de inkább az idegkimerültségre gyanakodnék én is. Azért inkább a lelkedet próbáld regenerálni, persze ebben vitaminok is segíthetnek. Amúgy előfordulhat, hogy épp magnéziumhiányod van. Lehet, hogy magnéziumpótlással is próbálkozhatnál.
2011. ápr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 anonim ***** válasza:
38%
Nem normális, aki egy óvodás korút szoptat. Nem tudod elfogadni, hogy nem kisbaba már? Ezért láncolod magadhoz éjszakára is? Szerintem tényleg szakemberhez kellene fordulnod. Szegény gyerek... :-((((
2011. ápr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 A kérdező kommentje:
Utolsó,napokban láttam egy kérdést,ami arról szólt,hogy normális-e óvodáskorú gyereket szoptatni.Megtennéd,hogy átmásolod oda a válaszodat?Elnézést,ha oda akartad írni,és csak valami tévedés miatt került ide.Köszi.Szép napot neked.
2011. ápr. 12. 12:51
 28/78 anonim ***** válasza:
25%
Kedves Utolsó, Te pedig iszonyatosan tájékozatlan vagy...
2011. ápr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 anonim ***** válasza:
39%

Sokan írnak okos dolgot csak nem szép stílusban.


Először is: igaz, hogy minden anya úgy neveli a gyermekét ahogy akarja, és az is szent igaz hogy az anyatej jó dolog. DE: a napjainkban dúló anyatej-hisztéria miatt jutottunk el odáig, hogy anyák inkább tönkreteszik magukat testileg-lelkileg azért hogy minél tovább szoptassanak. Testileg azért, mert amikor már az anya szervezete saját magát bontja le hogy a szoptatás menjen, az már egészségtelen, lelkileg meg azért, mert ha valakinek elmegy a teje (ugyanis az egy véges dolog, nem folyik örökké) vagy a gyermek szervezete úgy dönt hogy na most már valami táplálóbb ételt kíván ezért a gyermek leválasztja magát, akkor az anya depressziós lesz, összetörik, a védőnők és tanácsadól (egy része) meg hajtja-hajtja szegényt hogy szedjél tejserkentőt, gyerünk, gyerünk, vissza tudod hozni, menni fog, igyál teákat, fejj-fejj-fejj, gyerünk, emg ne állj, sikerül, szoptatni KELL KELL KELL!! - ezért akinek mégsem sikerül (mert nem minden szervezet egyforma) beleroppan, és azon kapja magát hogy szaranyának tartja megát mert szegény gyereknek nem adja meg a legjobbat óvodás koráig.


Én sajnálom azokat a nőket akiket elkap a szop-gépszíj és nem figyelnek oda a jelekre hogy amikor már a saját tesük a tét, az már nem játék. Nem ők a hibásak, hanem a mai elv, miszerint a gyereknek akkor jó ha az érettségije előtt is "cicikével" nyugtatja meg az anyjuk, és a 10. szülinapján is anyatejes torta a meglepetés. (ez most persze túlzás, de sajnos lassan ide is eljutunk, akkora stressz lesz manapsgá a szopimánia)


Mégegyszer hangsúlyozom: a szoptatás jó, de babáknak való. Kisgyermekek már táplálóbb ételeket esznek amiket mi, szüleik is! Amikor meg már az anya állapota romlik a szopi miatt, az egyértekmű jel arra hogy a gyermek már nem baba és ezt el kell fogadni!


Kedves kérdező, a nyugtatót felejtsd el szerintem is, de ne aggódj, a leszokás a gyermeket nem fogja megviselni, te meg újjászületsz ha elfogadod az új helyzetet, hogy ő már nem baba, hanem egy értelemmel rendelkező kisgyermek, akinek saját ágyikója van és nem "cicizik" (legirritálóbb műszó az egész babanevelés területén), hanem kisgyermek életet él. Neki így is tökéletes, de hidd el úgy is az lesz, csak pár nap és megszokjátok mindketten.

Sok sikert és jó egészséget!

2011. ápr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:
62%

nem olvastam végig a komizókat, de nekem dettó ezt mondta a háziorvos csak az a különbség h az én fiam 9 hónapos!!!!

nem normálisak!!!!

az én picikém is a "nagy ágyban" alszik:D

és őszintén megmondom ha beteszem a kiságyba(amíg fürdök vacsizok) és lefexem várom h felébred-e mert sokkal jobban szeretek vele alcsizni:D és mellettem csak 1x ébred éjjel, a kiságyban meg 1000x....

1ébként én is 3éves koromig ciciztem és sztem tök jó:)

amíg tehetem én is szoptatom, nem kimondottan a táplálás miatt, hanem mert ez egy olyan köteléket hoz létre az anya és a baba között amit nem igazán lehet mással helyettesíteni!!!!

ha majd eljön az ideje úgyis leszokik magától!!!

persze nem kell 7 éves koráig hagyni....:S

2011. ápr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!