Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mivel lehet növelni a tej...

Mivel lehet növelni a tej mennyiségét? Normális, hogy szoptatás után ugyanabban a mellben csak 25 gramm van, ha meg kivárom a 3 órát, akkor 60 vagy akár 100 is?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy elég anyatejet kap-e a kisfiam. Néha lemérem és annyira keveset mutat a mérleg, persze, akkor, ha nem várok és úgy 1-1,5 óra után újra megszoptatom, mert azzal tudom megnyugtatni. Kipróbáltam már az összes teát, a more milk kapszulát, sok folyadékot iszom, de úgy látom, nem ezen múlik. És mostanában alig hízott, hozzá kell tennem... Vagy ez egy ilyen időszak? Amúgy nyugodt, jókedvű baba, persze, ha nem fáradt vagy ilyesmi.
2011. ápr. 20. 12:34
 1/5 A kérdező kommentje:

Aggódjak vagy sem?

Orvossal beszéltem már, azt mondta, hogy ne aggódjak, ez normális, amíg egy picit is hízik (akár 5 grammot is) a baba. Hogy ez genetika.

2011. ápr. 20. 12:35
 2/5 anonim ***** válasza:
Amíg hízik és van pisis pelusa, nem gond. Nekem is több a tejem ha várok x órát. És nekem se segített a több folyadék, tea, karamalz sör, Én is adok tápszert és már egyre kevesebb a tejem. 2,5 hós a babám.
2011. ápr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:

Nem 3-5 hónaposak vagytok véletlenül? Ha igen, akkor nyugodj meg, akkoriban tényeg van egy lasabban hízós korszak, normális, élettani okok miatt. Sőt, súlyduplázás után már mindenképp lassulni szokott a hízás, általában is (ami szintén erre az időszakra esik).


Ha a babád kiegyensúlyozott, nyugodt, jókedvű (vagy amilyen egyébként), pisi-kaki oké, akkor nincs okod aggódni!


A tejed nem egyik szopiról a másikra termelődik inkább, hanem nagyrészben az adott szopi KÖZBEN. Ettől függetlenül persze a köztes időben is termelődik és raktározódik(!) valamennyi - ezért lesz érezhetően valamivel több, ha mondjuk a szopi után nem 1, hanem 3 óra telik el. DE! Ez csak rövid távon érvényesül így!!! Hosszabb távon nem az a jó, ha ritkulnak a szopik, hanem pont az, ha relatíve gyakran vannak (illetve igény szerinti rendszerességgel), mert így lesz stabil a tejtermelésed. Ha több napon keresztül húzogatod így szét a szopikat, mondván, így majd több lesz egyszerre, valószínűleg inkább azt fogod tapasztalni, hogy pont csökkenni fog a tejed mennyisége. Ezek fontos összefüggések!


A babád folyamatos mérlegelését (ha esetleg csinálod) én nagyon nem javaslom, mert nagyon rossz következtetéseket tud belőle levonni az ember, pláne, ha nem is ért annyira a folyamatokhoz.. Csak az első hetekben lehet arra szükség, hogy naponta méricskélj, hogy lásd, beindult-e a hízása. De később már bőven elég, ha csak hetente vagy inkább havonta látod, hogyan haladtok. Evés előtt-után méregetni meg pláne veszélyes, ez nagyon irreleváns információkat ad!!


A tej mennyiségét pedig azzal lehet növelni, amit feljebb is írtam: legelső sorban a gyakori szoptatással. Ezen felül pedig pihenés/alvás és folyadékbevitel. - Ha az utóbbi kettőnél eddig nem éreztél jelentős változást, az talán inkább azért lehet, mert az első nem volt meg, hümm..? Mert a szopi gyakorisága a legfontosabb tényező, ha ez nicns meg, akkor nagyon nehéz több tejet csiholni...

És a genetikának vajmi kevés köze van a szopi-képességhez, szerencsére. :)

2011. ápr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt! Igen, most leszunk 3 honaposak. Es tenyleg minden rendben, csak a sulya nem novekszik gyorsan. Meg sokszor van, hogy mar nem jon tej, de o meg sokaig szopizik, ezert is gondoltam a tejnovelest. Bar volt, aki ajanlotta meg a gyakori szoptatast, de nem hittem el, mondvan, hogy termelodne ugy tej a kovetkezo etetesre. De most kiprobalom, plusz szedem a more milket, hatha megindul. Koszi meg egyszer, megnyugodtam valamelyest.
2011. ápr. 21. 16:43
 5/5 xStefix ***** válasza:

Pedig vélhetően segíteni fog a gyakrabb szoptatás, csak más elv alapján lesz így, mint ami te eddig gondoltál. És nem is rögtön, kb. 3-4 nap kell azért, míg a szerevezeted kapcsol, hogy több tej kellene.

Sok sikert! :)

2011. ápr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!