Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan érjem el egy hetes...

Hogyan érjem el egy hetes babámnál, hogy rendesen szopizzon? Nem kapja be rendesen a cickót. Fizikai fájdalom a szoptatás, és a fejés is.

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
próbáljátok ki mellbimbó védővel is és amikor már rendesen bent van a védőben a bimbód akkor tedd rá anélkül.
2011. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
Sajnos meg kell tanulni a babáknak is szopizni, sok baba nem tudja rögtön. Én fiam sem tudta, és 2-3 hétig fájdalmas volt nagyon a szoptatás. Próbáld bimbó védővel. Vagy túl kell élni ezt az időszakot, míg ő rájön, hogyan kell, és a bimbód is megszokja. Nem tudom, hogy mindenkinek ilyen-e, de én is szenvedtem.
2011. máj. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha nem kapja be jól akkor tedd a kisujjad a szája mellé és vedd ki a bimbót

várd meg míg jó nagyra nyitja a száját és akkor próbáld meg újra

és addig ismételd míg nem sikerül ezzel is tanítod neki h lesz jó

előtte nem baj ha kicsit meg dörzsölgeted a bimbót h jól kiemelkedjen így többet tudd bekapni

vagy tedd a mutató és középső ujjad közé a bimbóudvart nyomd laposabbra és úgy tedd a nagyra nyitott szájába


de meg kell neked is szokni a szoptatást

nekem a 3ik kicsinél is fáj az elején pedig tudtam mit kell tennem olyan 1-2 hétig utána már nem .-))

2011. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Használj minden szoptatás után LANSINOH krémet, nem kell lemosni, nagyon sokat segített nekem, mert már sírtam mikor szoptattam.
2011. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

NE KEZDD RÖGTÖN VÉDŐVEL!!! Ha már megint szóba került...

Először te próbáld meg neki megtanítani, mindenféle segédeszköz nélkül(!), hogyan is kellene rákapnia. Ez időigényes türelemjáték, tudjuk, de ha sikerül, az szuper lesz. Nem olyan egyszerű ám nekik sem megbírkózni a feladattal, úgyhogy maradj nyugodt, segítőkész és kitartó! Itt is találsz leírást, hogyan próbáld meg:

[link]


Ha nem sikerül, én még akkor is azt mondom, hogy előbb szopis tanácsadó és csak a legvégén védő (leginkább, ha a szakember is javasolja). És azért óvlak tőle már így előre is, mert előfordulhat, hogy cumizavart okoz vagy csökkenti a tejmennyiséged - magyarul szoptatási problémát okozHAT. Ezt pedig nyilván kerülni kellene, ha lehetséges. Ezért nem ez az első megoldás, amihez nyúlni kéne!

2011. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!