Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megmagyarázhatatlan fájdalom...

Megmagyarázhatatlan fájdalom szoptatás alatt és után. Mitő lehet ez? Valami megoldás?

Figyelt kérdés

7 hetes a babám és vagy 5 hete megmagyarázhatatlan fájdalom kíséri a szoptatást. Amíg szopik, a bimbómat mintha reszelővel reszelgetnék, és égő érzés van az egész mellemben, egészen a hónaljamig sőt néha még a felkaromba is érzem. A szopi után pedig úgy fáj az egész mellem, mintha egy kést szúrtak volna bele.

Mitől lehet ez?


2011. jún. 4. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem jól veszi be a cicit a babád.

Nem sebes a mellbimbód?

2011. jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem jól veszi a szájába a cicidet. A szoptatás ha jól csinálja a baba, nem fájdalmas egyáltalán!

Figyelj oda, hogy az egész bimbóudvart kapja be, ne csak a bimbódat. Ha nagyra nyitja a száját, egyszerűen told be a szájába a cicidet. Csak az első pár kortynál kellemetlenebb picit, amíg megindul a tej, de nem fájdalmas.

2011. jún. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jól veszi be, mert a kezdeti - mikor megszívja - fájdalom teljesen más és az meg is szűnik. A bimbó fájdalom inkább a közepe- vége felé van, és az éles, mély fájdalom is, ami a hónaj felől indul..
2011. jún. 4. 14:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia.En is hasonlo fajdalmakat eltem at amikor korulbelul 2honapos lehetett,volt hogy aludni se tudtam annyira fajt.megprobaltam mas pozicioba szoptatni es elmult,valoszinu (nagy a bimbom/bimboudvarom) nem kapta be rendesen.Probalj mas poziciot felvenni vagy ahogy az elottem szolok irtak probald meg az egesz bimbo udvart a szajaba adni.
2011. jún. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló fájdalmam volt, fel is tettem itt a kérdést, senki nem tudott sajnos segíteni. Nekem is égető érzés volt a szoptatás után is, néha jóval utána is, a mellbimbó udvar környékén is. Hetekig tartott, szenvedtem, volt, hogy kiegyenesedni nem tudtam. l

Egyszer aztán itt a fórumon tök véletlenül olvastam egy válaszban, hogy egy másik anyukának is szintén ilyen fájdalma volt, mint nekem, és neki akkor múlt el, amikor masszírozta.


Elkezdtem masszírozni, amikor szörnyen fájt. Pár pillanat és elmúlt. Amikor előjött, megint nyomkodtam és elmúlt.

Most kb. két hete nem fáj már.

2011. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mik a jelei annak ha valakinek kiürült a melle, vagy tul kevés teje van? Vajon akkor is fáj ha kiürült a mell, de a baba jó erősen szívja, de már nincs mit?
2018. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!