Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is kudarcként éli meg ha...

Más is kudarcként éli meg ha nincsen elég teje és tápszeres lesz a babája? Én sokat sírok emiatt hogy nem vagyok jó anya és nem tudom megadni azt a sok jót az anyatejjel.

Figyelt kérdés
2009. márc. 16. 08:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ne sírj, az nem használ a tejtermelődésnek! Nem attól jó anya vki h szoptat vagy sem. Igyál sokat, egyél rendesen! Tedd mellre többször a picit. Motiliumot próbáltad??
2009. márc. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
szia, én is pont most állok ilyen dilemma előtt, nem tudom visszaáll e még a mennyisége, de amíg lehet küzködök, mert az elején volt két nap mikor fogászat miatt nem volt tejem, és sírtam folyton, hogy utál a gyerekem, persze tudtam vhol hogy ez nem igaz, de egyszerűen összetörtem és vissza tudtam hozni a tejet. azóta is sokat aggódom ezen, hogy legalább hat hós koráig kitartson, most négy hós, és mostanában nem eszik jól, nincs is annyi tejem, remélem helyreáll. ne izgulj, úgyis vita lesz ebből a kérdésből, de gondolom nem annak szántad ezért nem is kezdek bele abba hogy de igen így is jó anya vagy, mert ez természetes, de tudom mit érzel és hogy milyen nehéz ilyenkor. kitartás és jó babázást:-)
2009. márc. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ettől paráztam, most homeós bogyó eszek és alkoholmentes sört iszom elég jól visszahozta. Ne aggódj, egyél változatosan és pihenj sokat!
2009. márc. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is csak kevés tejem van, kb. fele mint amennyi kell, és nekem is minden vágyam az lenne, hogy legyen elég tejem. DE! Hidd el, hogy a mai tápszerek már nagyon jók, tele vitaminnal, így ha már egy pici tejet is kap a babád, akkor abból megkapja azt amire a kis szervezeének szüksége van, és egy kis utánpótlástól semmi baja nem lesz. Jó anya vagy, ebben biztos vagyok!
2009. márc. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én most vagyok 35 hetes, és még előfordulhat, hogy én sem tudok majd szoptatni, pedig nagyon készülök.

Sztem ne aggódj ezen, te nem tehetsz róla ha minden erőfeszítés, gyógytea és csodaszer ellenére sincs tejed!

Tudom, hogy a legegészségesebb, legolcsóbb és legjobb a szoptatás, de a tápszeren felnőtt babák is pont olyan szépek, egészségesek, boldog pici babák, mint anyatejes társaik.

Esetleg beszélj a védőnővel, és ha téged megnyugtat akkor biztosan van lehetőség anyatejgyűjtőből hozott tej adására. (bár én inkább tápszert adnék, amiért most sokan megköveznek)

A szoptatás során nem csak a tápanyag a fontos, hanem a szeretet, a meghitt pillanatok, az anya-gyermek kommunikáció, amit akkor is tudsz nyújtania babádnak, ha az öledbe véve nem a melledből, hanem egy cumisüvegből eszik!

Ne gyötörd magad ezzel, nagyon jó anya vagy, és a babád a legjobbat kapja!

Sok boldogságot!

2009. márc. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is jó anya vagy, másodszor próbálj segítséget kérni a la leche ligától, szopizsenik, valószínűleg neked is segítenek. Nézd meg a honlapjukat: www.lll.hu
2009. márc. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 4 hónapig tudtam szoptatni,néha pótolnom kellett.Aztán jött egy vesegyulladás,40 fokos lázam volt 3 napig,és a tejem hipp-hopp elapadt.Elég rossz érzés volt,de annak a 4 hónapnak örültem,amit sikerült szoptatni.Szerencsére a védőnőm is nagyon vigasztalt,és a tápszert egy hét után már nem sírva kevertem.A babád ugyanúgy szeret,mint eddig,ne aggódj!Ameddig kicsi tejed is van,azt add neki,azzal is kap "sok jót".Fel a fejjel,ne szomorkodj,a babád miatt légy vidám!Neki egy boldog anyuka kell ám!:)
2009. márc. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne idegeskedj!!! Ez a legfontosabb. Most múlt 3 hetes a babám és bár jól indult a dolog, még fejni is kellett, egy hét után elapadt a tejem. Összezuhantam, amitől még rosszabb lett. Aztán megfogadtam amit a többiek mondtak. Sok folyadék, tápláló kaja, lehetőleg naponta 5X + sok gyümi és sok pihenés! Most nem a házimunka a legfontosabb!! Pihenj sokat és ne idegeskedj! Most van tejem, de az esti etetést sokszor tápszerrel kell nekem is pótolni. De ettől Te még jó anya vagy! És a babádnak akkor teszel jót, ha úgy érzi Nálad is minden rendben van. Boldog mama = boldog baba!!


Jó babázást!

2009. márc. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sírva bontottam ki a tápszeresdobozt, de nem volt mit tenni. Nem bírtam tejet csinálni sehogy. Beletelt egy kicsi időbe mire megszoktuk az új helyzetet, de a tápit is a legnagyobb szeretettel adtam a babának és tudtam, hogy abban is megvan minden amire szüksége van.

Másfél hónapos korától kapott pótlást és hat hónapos koráig annyi anyatejet amennyit csak bírtam neki adni. Ma már nem rágom magam ezen, mert vidám, mosolygós 10 hónapos kiscsaj, aki imád engem és persze fordítva. Minden reggel puszit ad, mikor megkapja a tápiját.

Nem ettől lesz valaki jó vagy rossz anya.

Kitartás

2009. márc. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

ugyanazt tudnám leírni amit a többiek!teljesen igazuk van!!

ezek a hozzászólások még nekem is jól estek,pedig nem is én irtam ki a kérdést.Aranyosak vagytok!!!

2009. márc. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!