Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy 5 hónapos kisbaba mennyi...

Egy 5 hónapos kisbaba mennyi idő alatt üríti ki a mellet?

Figyelt kérdés

4 napja szopik a kisfiam. Eddig fejtem neki a tejet, és ha nincs is rengeteg tejem, de elég volt neki. Most viszont itt ez az új helyzet, és kicsit hülyén érzem magam. Szoptatás után fejjek még? Elég neki a tej?

Úgy telik el egy nap, hogy 8x-10x eszik/iszik. Egy alkalommal kb.5-10 percet tölt cicin. Van, mikor egy mell is sok, van, amikor kettő is kevésnek tűnik.

Segítsetek, hogyan tovább! Akinek ennyi idős a babája, hogy csinálja?


2011. jún. 9. 16:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként nagy baba. 4200-zal született, és most 8500 körül van.
2011. jún. 9. 16:08
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Gratulálok, hogy visszaszokott a cicire!

Mérlegen kellene mérned és vannak különböző táblázatok, hogy mennyit kell ennie, de úgyis látod, hogy mennyire elégedett.

Eddig miért fejted Neki?

Minnél többször fejed vagy szoptatod, annál több lesz elvileg benne.

Sok sikert és jó egészséget Nektek!

2011. jún. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De jó, hogy írtál!

Lusta és türelmetlen baba volt. Ha megéhezett, akkor nem bírt várni. A mellbimbóm kicsi (ezen segített az 5 hónap fejés, ahogy a csecsemős nővér "ígérte"), a baba álla sem a legideálisabb a szopizáshoz (ezt is a kórházban mondták).

Az elején sikerült védővel szopizni, viszont tej nem volt elég. Kapott tápszert mellé. Szerencsére egyre kevesebbet, végül semennyit. Többször próbálkoztam mellre tenni, de vagy üvöltött, vagy hidegen hagyta.

Két gyerek mellett napi legalább 5 fejéssel teljesen kivoltam fizikailag.

Most is csak azért tettem mellre, mert nyűgös volt, és bejött!

Táblázatra nem is gondoltam és keresni is csak itt helyben keresgéltem...Köszi a tippet.

2011. jún. 9. 19:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Ügyes vagy! Le a kalappal előtted, hogy 5 hónapon keresztül fejted neki. Én most pont forditva vagyok- 4 hónapos babámat mostanáig csak szoptattam, most kezdett el sirni a mellemen, és úgy döntöttem, 2 hónapig még fejek neki, hogy ne kelljen tápszert adni. Kérdésedre a válasz: szerintem a melled feszüléséből fogod érezni, hogy a fejés után mennyire ürült ki- mennyire lett attól az x ml.-től puha, illetve most, mikor szopizik, mennyire. Legalábbis én 4r hónapig nem használtam cumisüveget, csak most pár napja látom, hogy mennyiket is evett szoptatáskor, mert érzem, hogy mennyire ürült ki a mellem akkor, és most. Amúgy szeretnék én is visszatérni a szoptatáshoz, csak már nem birtam vele hadakozni, mert üvöltött a mellemen.

Ja, és állitólag a baba szopizása jobb tejserkentő, mint a fejés, úgyhogy lehet, h Neked még több tejed fog igy termelődni, mint eddig! :)

2011. jún. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a választ.

Igazából annyira nagyon feszülni csak estére szokott, meg rögtön, ahogy elkezd szopizni. Szerencsére ritkán sír evés után. Gondolom, elégedett a mennyiséggel.

Eldöntöttem, hogy nem fejek szoptatás után. Pont elég volt eddig. Éjszaka 1x felkelek, hogy lefejjem a tejet, mert feszít, de pótlásként sem igényli. Rakom a fagyasztóba...

Neked pedig szorítok, hogy újra szopizzon a babád! Minden jót!

2011. jún. 10. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:

én is azt mondom, hogy le a kalappal és minden elismerésem, hogy cicire tetted. szerintem nem kell mérlegelni. ekkora babákat már nem szoktak. elég az általános összkép a babáról, hogy lásd elég -e neki pl. nem sír utána nem nyűgös utána, megkínálod a másik cicivel is és nem kell neki, elfordul. ő hagyja abba a szopit. aztán jól fejlődik, mosolygós, figyelmes, nem aluszékony, nem csak fekszik hanem aktív baba, folyamatosan gyarapszik a súlya havi szinten nézve, hosszra növekszik. stb.

jó az ilyen történeteket hallani, ügyes a babád, hogy ennyi idő után nem felejtett el szopizni, megköszönheted neki és te is nagyon ügyes anyuka vagy, jól csinálod.

szerintem fejned sem kell, elég ha ő igény szerint kiszopizza. ha éjjel még úgy találod fejsz és van rá energiád akkor ahogy jónak látod.

nagyon örülök, hogy olvashattam a kérdésedet.

2011. jún. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindannyiótoknak nagyon hálás vagyok, hogy írt!!!Kezdek megnyugodni.

Most már nem csak a baba mosolygósabb, hanem én is... :)))

2011. jún. 10. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!