Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megőrülök attól, hogy sajnálom...

Megőrülök attól, hogy sajnálom a babám?

Figyelt kérdés

Szerintem nem vagyok teljesen százas, nagyon túlzásba vihetem az aggódást.

2,5 hetes a kislányom, jól van, de én mindig stresszelek valamin. Hogy szegény, nem eszik annyit, mint tegnap, szegény, nyöszörög, fájdalmas arcokat vág, vajon mi baja lehet, vajon hogy segíthetnék, miért nem tudok segíteni, szegény, milyen lehet neki ebben a világban, szegény jól érzi-e magát, szegényke érzi-e, hogy szeretjük, szegénykének jön-e rendesen a tej a cicimből stb stb stb.

Már néha akkora a nyomás, hogy sírnom kell.

Valami teljesen beteges, hamis felelősség érzetem van.

Első baba..


Ti is éreztek így? Mit tehetnék, hogy lazán, nevetve csináljam ezt végig? Ez neki sem jó :-(


2011. jún. 11. 19:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Az első gyereknél szerintem teljesen normális. Viszont tényleg nem tesz jót. Sem neked, sem a babának.

Hidd el, bízhatsz benne, hogy eleget alszik, eleget eszik stb...Bízd rá, mert tudja ő jól, mennyire van szüksége. Az meg, ha sír, sírdogál, nem biztos, hogy azért, mert problémája van.

Ahogy írod 2és fél hetes. Ilyen korban még annyira érzékeny az idegrendszer, hogy gyakorlatilag akkor is sírnak, mikor nincs semmi bajuk. Régen erre dédanyáink azt mondták: "hadd sírjon, fejlődik a tüdeje". Meg: inkább a baba sírjon, mint a mama. Nem kell ennyire sresszelned, próbáld meg lazábbra fogni, mert ki fogsz készülni.

2011. jún. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem először is próbálj meg csak leülni az ágya mellé és nézni! :) hidd el én órákig csináltam és annyira megnyugtató ahogy látod szuszogni, ahogy mosolyog álmában .... :) ha borzasztó arcot vág csak szippants a levegőbe ... nagy esélyed van rá hogy épp betojt :) ha valami igazából nem stimmelne azt ugyis tudnád egyből!!!!!
2011. jún. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok! Anyám is mindig ezzel a tüdő tágulással próbál vigasztalni, de csak jól felhúz vele, hogy hogy lehet ilyen érzéketlen :-)

Persze tudom, hogy én vagyok túl érzékeny, már a hormonok miatt is.

2011. jún. 11. 20:24
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Épp irni akartam,hogy a hormonok miatt...
2011. jún. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, az idősebb generáció tudja, amit tudott. És bizony,akkor még nem volt Pampers, nem voltak kényelmi eszközök, nem volt egy modern világ a maihoz képest. Ugyanúgy bőgtek a kicsik és mégis felnőttek.

Mellesleg az idegrendszer is fejlődik a sírással.

2011. jún. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Persze, hogy nem kell túlaggódni (tudom, könnyű ezt mondani), de azért ne hagyd sírni se. Egy ilyen pici baba még sokszor hasfájós pl. a pukik miatt - ami nem is biztos, hogy fáj, csak nagyon ijesztő lehet számára, de bármi is legyen a gondja, te vagy rá a csodaszere. Ha épp nem is tudsz segíteni, érzi, hogy ott vagy, számíthatsz rá.

Szóval arany középút: nyugodtan vedd fel ha sír, nem rontod el, de azért befejezheted a vacsorádat, kimehetsz pisilni... stb. És ne agyalj sokat, ne folyj bele kéretlen tanácsokba, elméletekbe, csak figyeld a te babád jelzéseit - ez egy tanuló időszak mindkettőtöknek.

2011. jún. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

hormonok!!:)

Első babámat szültem tavaly októberben.

Mikor hazajöttünk a kórházból megnéztem az emailom, mert tesóm mondta, hogy kaptam egy tök béna kis számot a barátnőjétől.Mondta, hogy a férjem, meg öcsém meg mindenki csak nevetett rajta.Hát én végigbőgtem:)

húgom mesélte, hogy nem mert a kisfiára zoknit adni az első időkben, mert félt, hogy túlságosan elszorítja a lábát, nem jut bele vér, elszárad....:D

Én konkrétan nem tudtam fürdetni fiam az első hétben, annyira féltem, hogy kicsúszik a kezemből.

És mindig azt néztem, hogy milyen fejeket vág, mi baja lehet:)

Ez teljesen normális, el fognak múlni ezek az érzések, aztán majd csak mosolyogsz rajta, hogy mennyire aggódtál!:)

Jaa és Te emlékszel arra mikor 1-2-3 hetes voltál??Nem, na látod.Pici lányod se fog emlékezni az idegeskedéseidre, erre az érzelmileg és hormonálisan túlfűtött időszakra.

Meg lesz róla győződve rendíthetetlenül, hogy neki van a legjobb, legszebb, legaranyosabb, legtökéletesebb anyukája!És ez így is van:)

2011. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen aggódós voltam,vagyok.Pedig már 3 éves.Én is borzasztó nyomást érzek állandóan,Csak magam mellett érzem biztonságban.És nálam második gyerek.

Nem lesz jó belőle,az biztos.Nem tudok tanácsot adni sajnos.

2011. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Este át kellett mennem a szomszédba, 10 percig maradtam, a baba pedig apával volt addig, hát majd megőrültem, hogy nekem gyerekem van, haza kell mennem!

:-)

2011. jún. 12. 08:10
 10/15 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálam is- 4hónapos-, kicsit azért sokszor bele fogsz fáradni a túlaggódásba, én is állandóan sirtam a boldogságtól, felelősségérzettől, viszont erőt kell venni magadon, mert hosszú távon a környezeted (pl.apuka)sem fogja tolerálni, meg Neked sem lesz jó. Tudni kell időnként elszakadni tőle- először csak pár órára, addig "jegeld"magad :-))
2011. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!