Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » MEGŐRÜLÖK! Ilyen eset nincs...

MEGŐRÜLÖK! Ilyen eset nincs még egy! Kihez forduljak, aki megmondja, mi a baja a fiamnak?

Figyelt kérdés
Ki vagyok most már akadva teljesen! Elvesztettem minden türelmem! 3 hetes a kisfiam és falnak megyek már a szopási stílusától! Eddig tűrtem, most már tudni akarom, mi a baja! Szopi közben (hangsúlyozom, 3 hetes és csak szopi közben) rúg, karmol, morog, bevörösödik a feje, megfeszül, rángatja a fejét, letépi rólam a bőrt, 5 másodpercenként kirántja a bimbót a szájából, aztán idegesen visszaszippantja (már bőgni tudnék, úgy fájnak a melleim ettől), nyom, nyöszörög, erőlködik! (A szopikat leszámítva halálosan nyugodt baba, mindent eltűr, nem sír semmiért). Ha kidühöngte magát, azonnal bealszik és ugye éhen marad. Keltegetni nem lehet! Leteszem, ordít megint, hogy éhes, de kezdődik előről minden! Az idegbajos szopási fázisok közti elalvások miatt egy mellből 1 óra alatt szop valamicskét (van tejem bőven egyébként) és ez még nem minden, mert ő 2 cicit kér! Ha nem, jön a műsor... újabb 1 óra idétlenkedés! MI A FRáSZ FOLYIK ITT? (Nem evett cumisüvegből soha)
2009. dec. 17. 15:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Nem lehet, hogy nehezen indul be a tejleadó reflex, az dühíti? Próbáld meg szoptatás előtt kicsit ingerelni a mellbimbód, hogy mire mellre teszed a babád, könnyen tudja szívni a tejet. Más ötletem sajnos nincs. Kitartás!
2009. dec. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Mióta csinálja ezt?
2009. dec. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%
Elképzelhető, hogy még nem úgy jön a tej, ahogy kéne neki. És türelmetlen, mert éhes. Fejni tudsz?
2009. dec. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A leirtak alapján éhes.Mennyit szopik?Hányszor?Gyarapszik a súlya?Szoktad fejni a melled szopi után?Mennyit fesz ki utána?Könnyen ki tudod fejni?
2009. dec. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Hülyén hangzik, de nem lehet, hogy nem jól csinálja? nem veszi be rendesen, vagy nem jön olyan sebességgel, ahogyan szeretné?

Szem., hívd fel a védőnőt, még lehet az is, megmutatja a babának, hogy hogyan kell. Nem ciki

2009. dec. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is arra tudok gondolni, hogy türelmetlen, nem indul be azonnal a tejed, ő meg nem ér rá várni :)

Lehet ingerelni a mellbimbót szoptatás előtt, tényleg, vagy kezdj el fejni szoptatás előtt, ha beindul, akkor meg gyorsan dugd a szájába a cicid.


Ha nem megy, én elgondolkodnék azon, hogy lefejed a tejed és adod cumisüvegből/pohárból/kanálból, mert ebbe hosszú távon bele lehet bolondulni.

Amikor az enyém marcangolt, én egy hét alatt konkrét gyűlöletet éreztem iránta minden szoptatáskor és nagyon kevés hiányzott hozzá, hogy soha többet ne akarjam megszoptatni. Szerintem ezt nem érdemes megvárni.

2009. dec. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
70%

De az is lehet, hogy nincs elég tejed. Ezt mindenképp ellenőrizned kell.


És az se jó, ha Te türelmetlen vagy, mert akármilyen kicsi is a baba, megérzi, és "átragad" rá... A baba az anyukája "tükörképe".

2009. dec. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nincs lenött nyelve?Féknyelvnek is hívják azthiszem.

A nyelv alsó részén, középen van egy tartó in(nem tudom pontosan hogy hívják)ha az túl közel van a nyelv hegyéhez akkor nem tudja a bimbót "átölelni" a nyelvével és ettől nem tudja kiszívni a tejet,csak imitálja a szopást.Mielöbb keress fel szoptatási tanácsadót!!

[link] vagy nagyobb szülészeteken is szokott lenni 24 órás ügyelettel! Itt a neten biztosan találsz még címeket.Szoptatással foglalkozó szakemberek biztosan találkoztak már ilyen jelenséggel.Ők jobban tudnának segíteni.

2009. dec. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket! 4-5 napja csinálja. Fejni szopi után kb. 2 cseppet tudok, viszont ha az egyikből szopik, addig ömlik a másikból a tej... Na, ilyenkor tudja az ember, hogy most van elég tej, van nincs elég tej?
2009. dec. 17. 15:40
 10/25 anonim ***** válasza:
51%
a "suttogó" szerint a baba akkor csinálja ezt, ha fáj a hasa.
2009. dec. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!