Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ehetek mézet szoptatás alatt?

Ehetek mézet szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
A babák 3 éves korukig nem ehetnek mézet. De vajon és a szoptatás alatt ehetek? Mert akkor elvileg bekerül a tejbe, vagy nem?
2011. jún. 18. 21:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem.

Egy baktérium miatt nem ajánlják kicsi babáknak a mézet, mert nekik még esetleg árthat (bár túlzásnak vélem 1 éves kor után) de baktérium nyilván nem megy át az anyatejbe. Egyél nyugodtan mézet.

2011. jún. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Te ehetsz, a baba nem. Nem értem, miért nem lehet ezt megjegyezni (első válaszolónak)? Ugyanígy van a dióval, mogyoróval, mákkal, bogyós gyümölcsökkel.

Igen, tartalmazhat botulizmus baktériumot a méz, de azt egy felnőtt szervezete könnyedén legyőzi, de egy pici gyereké képtelen lenne. De a tejbe nem megy át, így nem okozhatsz vele fertőzést. Ld: utolsó szakasz: [link]

2011. jún. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Bocsi, csak a válasz elejét olvastam :S Ne haragudj Kedves Első!!!! Igyekszem jobban odafigyelni :(
2011. jún. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Másodiknak:

tanulj meg olvasni. Én is azt írtam, hogy ehet mézet! Okoska...

2011. jún. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Látom, elnézést kérni is felesleges...
2011. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az anya bélrendszere feldolgozza a mézet, lehet enni szoptatáskor.

A három évet én is túlzásnak tartom, fiam másfél éves kora óta kapja.

2011. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem leugatás, csupán javítás volt! de ha te annak érezted, még egyszer bocs! Nem gondoltam, hogy ennyire bántót írtam...
2011. jún. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%
Na, mindegy is. Nem haragszom, csak hirtelen felfortyantam. Jó éjt mindenkinek. :)
2011. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos itt az oldalon annyian tévesztik össze a dolgokat, hogy a kategorikus "NEM" kezdetű válaszból elsőre ezt szűrtem le (igaz, az én hibám, hogy nem olvastam tovább). De ennyire azért ne legyél már kiakadva! Írásban nem igazán lehet jelezni, mi a leugatás és mi a normális hangnemű javítás... De ezen én már nem tipródok tovább! ha ennyire megbántottalak, hát, tényleg sajnálom, de ezen kattogni ennyi bocsánatkérés után kissé akkor is túlzásnak tűnik! Főleg, hogy azonnal helyesbítettem és bocsánatot is kértem!
2011. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elso es masodik, az a problema, hogy szinte egyszerre irtatok. Igy valaszoltatok mielott a masik valaszat elolvastatok volna :-)
2011. jún. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!