Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit (t) egyek? Szerintetek a...

Haramia kérdése:

Mit (t) egyek? Szerintetek a szoptatás alatt van szükség vmi radikális étkezési reformra?

Figyelt kérdés

...vagy kicsit túl van lihegve ez a dolog és épp úgy, mint a terhesség alatt és elég, ha csak odafigyelek arra, hogy minden vitamindús dologból (természetesen amit szabad) eleget vigyek be?

38+2 hkm


2011. jún. 21. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs szükség semmiféle radikális változtatásra! tiltólista sincs, csak rossz beidegződés. Mindent ehetsz, ami a babádnak nem okoz hasfájást vagy más panaszokat. A rizikós (puffasztó) dolgokból elsőre mindig keveset egyél, hogy lást, nincs-e kellemetlen hatása. Ha nincs, eheted, ha görcsöl, puffad tőle a baba, hanyagold néhány hétig, majd tégy újabb próbát! Most se kell kettő helyett enni, hanem kiegyensúlyozott étrendet tartva, minél több rostos, vitamindús dolgot bevinni. [link]

4. babáját szoptató anyuka

2011. jún. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Ez attól függ eddig hogy ettél. Vannak azért kerülendő ételek, és amiből jobb ha keveset eszel vagy nem eszel (eper).

Mindent lehet mértékkel, legjobb az aranyközépút. Minél minőségibb tejet akarsz,annál minőségibb ételeket kell enned. Igazából ennyi.

2011. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ööö... igen, túl van lihegve.


már ha arra gondolsz, hogy:

- magos gyümölcsöt egyáltalán ne

- savasat se, mint pl. a narancs, paradicsom

- puffasztót se: bab, káposzta, stb.

- koffeinest ne: kávé, tea


nem tudom még miket mondanak, de ha betartanánk, akkor kb. csak a csirkemell roston főtt krumplival maradna.

Én a felsoroltak közül mindent eszem, de kávéból csak napi egyet maximum, babot mértékkel. Remélem nem ítéltek el, de egy-két korty bort is meg szoktam inni. Azért csak nem megy át úgy a tejbe, hogy alkoholos lesz a tejed?! Nekem ez elég furcsán hangzik. Ha meg már itt tartunk, a kefírnek is van alkoholtartalma, amit nem mindenki tud.

2011. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Egyetértek! Semmit sem kell kerülni (amit terhesen is ehettél), csak arra figyelj menet közben, hogy bírjátok-e. Ezért legyél óvatos és fokozatos, de próbálkozni nyugodtan szabad.

Könnyű szülést! :)

2011. jún. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!