Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért írják azt nagyon sokan,...

Miért írják azt nagyon sokan, hogy "tejci"? Nem lehetne tejcsi, vagy csak egyszerűen tej?

Figyelt kérdés
2008. febr. 24. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már én is sokat gondolkoztam... Sokan, amikor gyerekük születik, meg előtte is, felvesznek vmi szörnyű affektáló stílust, kb "leereszkednek a kisbaba szintjére" pedig szerintem a gyereknek is jobb, ha kedvesen, de normálisan beszélnek vele.
2008. febr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is megőrjít ez a gagyogás... Nem tudom, miért kell úgy beszélni egy gyerekhez, mintha idióta lenne. Ami mégrosszabb, hogy az így beszélő anyukák a felnőttekkel is így kezdenek beszélni. Én mindig azt mondom a fiamnak, hogy tej, vagy max. tejecske. Ennél csak az rosszabb, amikor direkt pöszítenek, pl. "Szépszégem, deje cak ide anucihoz..." na ettől a falnak megyek, minek kell beszédhibákra megtanítani egy gyereket? Amikor feltettem egy hasonló kérdést, valaki hozzám vágta, hogy biztos nincs még gyerekem. Hát van. És nem lett belőlem értelmi fogyatékos ettől.
2008. febr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A tejcsi szerintem sokkal afektálósabb stílusú, mint a tejci....:P Mifelénk a tejci az elterjedt és nem a tejcsi! Nekem az a furcsa!:D
2008. febr. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom, ha valakit megbántottam kérdésemmel!Szerintem, ha valaki ide azt írja, hogy tejci, akkor a gyerekének is azt mondja. És minek egy gyereket beszédhibásra nevelni?Hogy később meg logopédushoz kelljen hordani?
2008. febr. 25. 14:06
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Nem hiszem, hogy megbántottál valakit, de szerintem ez az oldal nem azért van, hogy olyan kérdéseket írkáljunk ki, amiben lehet a másikat bírálni. Amúgy, hogy a kérdésnél maradjak, illetve a kommentednél, az nem beszédhiba, ha egy gyerek azt mondja, hogy tejci, és az nem logopédusra tartozik. A kisgyermekek azért becézik a tárgyakat, fogalmakat, mert megnyugtatja őket, nem pedig azért mert "beszédhibásak" vagy "idióták" lennének.
2008. febr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Ja, annyit még írnék (az előbb is én voltam), hogy a kislányom 2 és fél évig szopott, végig "szopinak" hívta, és nem lett értelmi fogyatékos, ahogy írták előttem. Most 5 éves, és az óvónő szerint egy 7 éves gyerek értelmi szintjén van.
2008. febr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem azt írtam, hogy a gyerek lesz tőle fogyatékos, hanem hogy a szülő viselkedik úgy.
2008. febr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
tejecske :)
2008. febr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!