Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon elkeseredtem és tanácst...

Nagyon elkeseredtem és tanácstalan is vagyok. Meghallgatnál? Esetleg a véleményedet is elmondhatnád!

Figyelt kérdés
4 hónapos a kislányom, 3150 grammal született, most 4900 gramm. Múlthéten voltunk oltatni, akkor a gyerekorvos lerázott, mondván ilyen alkat a gyerek, ne idegeskedjek. Ma kint volt a védőnő és közölte, hogy alultáplált, és a vége az lesz, hogy nem fog fejlődni sem. A családban nem ritka a sovány gyerek, az Apjuk is az (60 kg, 175 cm), a testvéreik sem ducik, de nem ennyire soványak. Ő közölte, hogy tápszerezzem és kezdjem el a hozzátáplálást. Nos a tápszert nem érzem szükségesnek (hiszen van bőven tejem, a gyerek amúgy sosem sír, hogy éhezne, max. jelez, de akkor szopizás után megnyugszik!!!) A hozzátáplálást nagyon korainak érzem. Beszéltem a gyerekorvossal, hiszen nagyon nem szeretném koplaltatni szegényt, és persze ne rajtam múljon hogy egészséges legyen. Ő azt mondta, hogy tápszert nem javasol. Max. elkezdhetek gyümölcsöt adni sinlac-kal, ettől egy picit esetleg hízhat. Főzeléket ő sem javasol még, szerinte is korai. Amúgy egész nap a hangját sem lehet hallani, éjszaka 11-12 órákat alszik. Nappal átlag 3 óránként eszik. Most aztán abszolút nem tudom mi a jó. Félek, hogy túl korán kezdem el a hozzátáplálást, de persze attól is félek, hogy nem lesz így (csak anyatejesen) egészséges. A tápszerrel amúgy semmi bajom nincs, de most cseréljem le a természetes anyatejet mesterséges tápszerre? Mert ha már a tejemet nem kéri (mert még van, de ő már nem kéri), akkor már biztos vagyok benne, hogy tápszert sem fog kérni. Bocsánat, hogy ilyen hosszú voltam.
2011. aug. 12. 13:03
1 2 3
 21/22 xStefix ***** válasza:

Ha visszaköszön a szolid akár fenn, akár lenn, az pont annak a jele, hogy a babád még nem érett arra, hogy bármi mást egyen az anyatejen kívül.


És majd megtanulod, kedves Kérdező, hogy az a legjobb, ha te vagy a legokosabb a magad, gyereked és családod ügyeiben is. Az orvos, védőnő, xy elmondja, mit gondol, te pedig utána végigelemzed, hogy kié a leglogikusabb válasz. Mert sokszor lesz még olyan, hogy pont annak lesz igaza, akiből nem néznéd ki vagy épp nincs 3 diplomája és 30 évnyi gyakorlata.

Ez nem arról szól, hogy te kivel menj szembe vagy sem. (Egyébként, ha kell, én a saját anyámmal is szembe megyek, mert tudom, hogy sok dologban én tudom a "tutit", pont azért, mert én ismerem a legjobban a lányomat.) Hanem arról, hogy te vagy a gyerekkel nap mint nap, és feltételezem, kellően figyeled is a viselkedését. Mindebből pedig tudnod és/vagy ösztönösen érezned kell, ha néha valami gond van nála. És így is lesz, ha alaposan figyelsz. A tanácsadóid pedig vagy segítenek majd neked, vagy épp hátráltatnak, lesz, aki rossz tanácsot, de lesz, aki jót. Nem lesz könnyű kihámozni belőlük, hogy melyik a legjobb, de képes leszel rá, mert a gyereked érdeke lesz az első. Nem az orvosé, védőnőé vagy akárkié! Hanem a gyereké.

És de, piszok idegesítő, amikor állandóan rágják a füled valami miatt. De 2 választásod mindig van: vagy megmondod, hogy köszönöd, de inkább nem, vagy elengeded a füled mellett és legközelebb azt hazudod, hogy perszehogy úgy van, ahogy akarják. Soha nem fog kiderülni, hogy te otthon a négy fal között mit választasz.

2011. aug. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 xStefix ***** válasza:

Most jutott eszembe ez a cikk, olvassátok el:

[link]

2011. aug. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!