Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon elkeseredtem és tanácst...

Nagyon elkeseredtem és tanácstalan is vagyok. Meghallgatnál? Esetleg a véleményedet is elmondhatnád!

Figyelt kérdés
4 hónapos a kislányom, 3150 grammal született, most 4900 gramm. Múlthéten voltunk oltatni, akkor a gyerekorvos lerázott, mondván ilyen alkat a gyerek, ne idegeskedjek. Ma kint volt a védőnő és közölte, hogy alultáplált, és a vége az lesz, hogy nem fog fejlődni sem. A családban nem ritka a sovány gyerek, az Apjuk is az (60 kg, 175 cm), a testvéreik sem ducik, de nem ennyire soványak. Ő közölte, hogy tápszerezzem és kezdjem el a hozzátáplálást. Nos a tápszert nem érzem szükségesnek (hiszen van bőven tejem, a gyerek amúgy sosem sír, hogy éhezne, max. jelez, de akkor szopizás után megnyugszik!!!) A hozzátáplálást nagyon korainak érzem. Beszéltem a gyerekorvossal, hiszen nagyon nem szeretném koplaltatni szegényt, és persze ne rajtam múljon hogy egészséges legyen. Ő azt mondta, hogy tápszert nem javasol. Max. elkezdhetek gyümölcsöt adni sinlac-kal, ettől egy picit esetleg hízhat. Főzeléket ő sem javasol még, szerinte is korai. Amúgy egész nap a hangját sem lehet hallani, éjszaka 11-12 órákat alszik. Nappal átlag 3 óránként eszik. Most aztán abszolút nem tudom mi a jó. Félek, hogy túl korán kezdem el a hozzátáplálást, de persze attól is félek, hogy nem lesz így (csak anyatejesen) egészséges. A tápszerrel amúgy semmi bajom nincs, de most cseréljem le a természetes anyatejet mesterséges tápszerre? Mert ha már a tejemet nem kéri (mert még van, de ő már nem kéri), akkor már biztos vagyok benne, hogy tápszert sem fog kérni. Bocsánat, hogy ilyen hosszú voltam.
2011. aug. 12. 13:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, egyet értek, DE azért mertem határozott véleményt mondani, mert az orvos NEM tartja aggodalomra okot adónak az esetet, sőt ő maga mondta


A GYEREK ILYEN ALKAT! És nem javasol tápszert, főzeléket, max gyümölcsöt, amitől PICIT hízhat, tehát valójában azt gondolja ilyen alkat. Én fiatalként megehettem 2 kiló sült krumplit, rántott hússal 1 liter kólával és 43 kiló voltam 26 évesen. Ha ilyen alkat, sem a tápszertől, sem főzeléktől nem fog hízni- ebben is egyet értek az orvossal.


Na jó, a védőnő megnyugtatására, adhatunk sinlacot-

Én azt gondolom egy védőnő, védőnő, az orvos meg orvos, valahogy én az orvos szavára adnék, nem egy védőnőére. Nem tudom, milyen végzettséggel lehet valaki védőnő, de gyanítom nem 6 év általános orvosi egyetem és aztán 6 év rezidensi múlt után.

Úgyhogy én igaz ismeretlenül, az orvos elsődleges véleményét osztom. Ilyen alkat és kész. A védőnő meg idegeskedjen a saját gyereke miatt.


De persze mindenki azt csinál, amit jónak lát, ha valakit idegesít a védőnő idegeskedése, akkor tegyen úgy, ahogy a védőnő parancsolja, nehogy stresszben éljen a védőnő, szép dolog az emberszeretet és ha tekintettel van valaki a másik idegállapotára. Ez is lehet indok.

2011. aug. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
47%

fili)

Nem értem mi a problémád. Gyönyörűen fejlődik. Így látatlanba, mondom mivel írod, hogy 4900gr még két hónap van, hogy hat hónapos legyen. Biztos, hogy megkétszerezi a születési súlyát. Szopi előtt nem adunk mást mert akkor tényleg lecsökken a tej mennyisége.

Vannak eü.-sök akik nem idióták ezt csak azért írom mert Stefix úgy érzem nagyon rossz véleménnyel van róluk.

Ez a védőnő azonban sötét mint az éjszaka, és sajnos tényleg a legtöbb ilyen. Aki meg az orvosokat isteníti a sok iskolájukkal az is téved mert azok közt is van aki itt tanulhatna az anyukáktól.

2011. aug. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Csak szopi után kínáld másképp kevesebb tejet szopik és az hízlalna legjobban.

Egyébként hányszor szoptatsz egy nap?Honnan tudod hogy szopi idő van?

Talán ha többször kínálnád egy nap szopival,ha kéri jó ha nem úgy is jó,mert ettől hízna jobban.

2011. aug. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 xStefix ***** válasza:
47%

Nem mindegyikről vagyok rossz véleménnyel, de a többség sajnos nem áll a helyzet magaslatán. Csak nem fogom ezt minden egyes mondatom mmelé odaírni, mert ígyis regényeket szoktam írni.


Kérdező, én is üdvözlöm az álláspontodat, bár én mondjuk azt az egyet nem értem csak, hogy ha minden rendben a babáddal, orvos szerint és szerinted is, akkor a Sinlac miért kell? Gondolom, itt (is) olvastál már arról, miért nem jó a korai hozzátáplálás (márpedig a napi 3 kanál is annak számít). Ezt most nem kekeckedésnek szánom, őszintén, és bár én nem támogatom a dolgot, de ezek után meg pláne furcsállom. Minden oké a babáddal, szépen hízik, eszik, jókedvű, csak ilyen típus. Akkor minek mással is etetni?

Sajnos nemcsak egyből látható gondot okozhat a korai hozzátápi, hogy pl. a széklet állaga változik meg vagy fáj a babád pocakja, ezt azért tudd! Vannak olyan változások is, amik annyira nem erősek, hogy konkrét fizikális tünetet is okozzanak, de szépen lassan azért kifejtik a negatív hatásukat és csak hosszabb idő után jön elő az esetleges gond (lásd a sokat emlegett allergiát is). Most ezzel nem akarlak beparáztatni, hidd el, de szerintem gondolkodj el ezeken is. Én ugyan nem vagyok 6+3 évet tanult végzett és gyakorlott orvos, de sokat foglalkozom a szoptatással és dietetikát hallgatok, szóval én se vagyok teljesen laikus.

Szerintem fontold meg, de persze te döntesz a végén.

2011. aug. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A fiam megduplázta a születési súlyát 3 hónapos korára. 2590 g-mal született. Onnantól kezdve heti 10 dkg-okat hízott. A védőnőm nem hagyott békét, 5 hónapos korában elkezdtem gyümölcsöt adni neki. Az én fiamnak nem kellett. Se a tápszer, semmi. Elég volt neki, amit kiszopizott. Ha evés után nem nyűgös, akkor biztos nem éhes. Most két éves korára 11 kg. Szól, ha éhes, nem kell erőltetnem végre a kaját. Én megbántam, hogy olyan korán elkezdtük a hozzátáplálást, lehet, ha várok még egy kicsit, megúszunk 1 év idegeskedést. Valósággal úgy kellett beleerőltetnem az ennivalót.
2011. aug. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Leírom még egyszer, a kérdező esetéről beszélve


orvos- ilyen alkat, semmi gond

védőnő- éhezik a gyerek


Az orvosnak hinnék, mégpedig végzettsége okán.


Elkevertétek a kérdést, persze az szokott lenni, orvos erőlteti a hozzátáplálást és soványozza le a gyereket. És lehet az orvost hülyézni és okoskodni. És legyinteni az orvosi egyetemre meg a tapasztalatra, rezidenskedésre.

De itt az orvos egy szóval sem mondott ilyet.

Inkább a kérdező erőlteti a hozzátáplálást és az orvos bólint. Illetve azt is megmondta, nem valószínű, hogy ettől gyarapodni fog a gyerek.


Most mit kezdjen egy orvos, ilyen makacs anyukával, aki ennyire erőlteti, hogy éhezik a gyerek. Győzködje, hogy nem, szoptasson tovább, illetve győzködte, hiszen legalább 4 alkalmat rászánt a témára.

Elmondta, nincs baj a gyerekkel, ilyen alkat, nem alultáplált, nem éhezik, szépen gyarapodik, a próbaszoptatás sem mutatott semmi rosszat.

Mégis mi a fenét tehet egy orvos, hogy meggyőzze anyukát, nem kell hozzátáplálni a babát? Most gondolom úgy van, neki mindegy, anyuka úgyis elkezdené a hozzátáplálást, orvos nélkül.

Gondolom szerintetek akkor lenne jó orvos, ha már az oltáskor felírta volna a tápszert, szó nélkül. Sovány ez a gyerek, hízlalja fel anyuka. Mert úgy szép a gyerek, ha gömbölyödik.

2011. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nem! Te teljesen félreértettél. Én egészen addig teljesen nyugodt szoktam lenni, míg a védőnővel nem találkozunk. A gyerekemnek hangja nincs egész nap. Éjszaka alszik. Nappal kiegyensúlyozott, nem hasfájós, mindenkire mosolyog, gagyog, beszélget, hasról hátra, hátról hasra fordul, játékokat megragadja és még sorolhatnám, pedig még csak most töltötte a 4. hónapját. Eszem ágában nem lenne hozzátáplálni (pláne nem tápszerrel), és nem is érzem igazán jónak a mostani gyümölcsös sinlac adását sem. Annyira erőszakos viszont a védőnő, hogy addig magyaráz, míg teljesen kiborulok tőle. Őszintén? Ha neked, mint édesanyának valaki folyamatosan azt magyarázná, hogy miattad éhezik a gyereked és fejletlen Te hogy reagálnád le? Természetesen rákérdeznél a gyerekorvosnál. Ő mit mondott erre. Szerinte nem gáz, bár igaz, hogy vékonyka. De ő szerinte ez genetika és nem az én hibám. Ennek ellenére ő javasolta a sinlacot és a gyümölcsöt. Most menjek a doktornő ellen is? És mit mondjak, nem bízom meg Önben? És amikor a 40 fokos lázzal vergődik a gyerekem és sugárt hány, és f.sik? Akkor majd ne lepődjek meg, ha tojik rám, mert úgy sem bízok a tudásában? Vagy váltogassak orvost? Csalódott vagyok, mert szerettem volna sokáig csak szoptatni (legalább 6 hónapig), és hittem, hogy képes is vagyok rá. Csalódott vagyok, mert mint minden édesanya én is azt szeretem, ha a gyerekemet szépnek, egészségesnek látják. Amúgy ma megint adtam neki egy egészen pici barackot péppel, mondjuk most már turmixolva a gyümölcs húsát, hát szerintem a legnagyobb része visszaköszönt büfi formájában.

2011. aug. 14. 20:24
 18/22 anonim ***** válasza:

(fili)

Látod úgyis hiába írkálunk, hogy csak szoptass és ne adj mást. Nem lakik veled sem az orvos sem a védőnő.

Úgysem tudják már mire vissza mész ha te nem hozod fel, hogy mit adsz a babádnak.Szopi és semmi más még tea, és víz sem kell egy ilyen pici babának.

2011. aug. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Az anyatejtől hízik legjobban a babád!
2011. aug. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha így ezekkel a szavakkal mondta volna a gyerekorvosom, nem szembe mennék vele, hanem egész egyszerűen megmondtam volna neki, hogy rendben köszönöm, egyelőre marad akkor az anyatej. És már leírtam, de próbaszoptatásra sem vittem volna a gyerekem. Ennyi.


Nem megyek szembe az orvosommal, együtt működünk. Mert ő a szakember, én meg aki napi 24 órát a gyerekemmel vagyok. És így ketten együtt alkotunk egy egészet. De a végső szó általában az enyém. 8 hónapos volt, amikor ő tápszert javasolt, mondván nem lehet meg a napi fél liter tejalapú. Mentem következő héten, mondtam neki, nem tápszert adtam, hanem lecseréltem a saját készítésű kaját üveges bébiételre és úgy vettem észre megoldódott a probléma. Annyit mondott, hát igen, sokszor nem az van a zöldségben, amit gondolunk. És hogy rendben van. És nem vonta kétségbe, hogy igazam van, mert igazam volt. És nem vette zokon, hogy nem az ő tanácsát fogadtam meg.

És hányás-fosás esetén is ez a megoldás, mert hiába mondja, hogy adj neki akármit, ha az nem tesz jót a gyereknek. Például javasolta a Normolit folyadékot, mondtam neki, fel se írja, arra én nem adok pénzt, mert banános sós rettenet, a szagától elhányja magát egy egészséges ember is. Azt mondta, oké, vegyek egy jó ásványvizet és az is elég, mert abban is benne van az összes ásványi só, amire szüksége van, folyadékpótlásnak. Lám és olcsóbb és könnyebb megoldás.

2011. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!