Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tudom megtanítani, hogy...

Hogy tudom megtanítani, hogy gyorsabban egyen?

Figyelt kérdés
Kisfiam már elmúlt három hónapos, és még mindig háromnegyed, vagy egy órán keresztül szopizik, két-két és fél óránként. Még mindig csak a szoptatásról szólnak a napjaink. Jelzi, hogy éhes ráteszem cicire, gyorsan szopizik 5 percig, leáll. Elalszik, felébresztem. Szív komótosan kettőt, hármat, megint elalszik. Felveszem megbüfiztetni, elkezd sírni, mert nyilván nem volt elég neki. Átrakom a másik cicire, ott ugyanez. Tudtok ajánlani valamit?
2011. aug. 17. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én lányom dettó ugyanez volt. Szerintem törődj bele, ha tudsz. Nem igazán lehet nekik megtanítani. Ahogy telik az idő, egyre ügyesebb lesz, aztán már jön a hozzátáplálás is. Ezt az időt próbáld 'átvészelni'. :)
2011. aug. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

Nem nagyon lehet ezt meggyorsítani és talán nem is érdemes... 3-6 hónapos kor között valamikor majd eljön az, hogy egyre jobban fogja érdekelni a környezet és emiatt alig fog tudni nyugodtan szopizni.. akkor meg az lesz a gond, hogy minden megzavarja és elforog. ;)

Próbálkozz persze, ez nem baj, de ha sehogyse megy, akkor nem marad más, mint a türelem. Idővel biztosan javulni fog.

(És ha javasolhatok neked, az időnyújtó javaslatokat, ha esetleg jönne majd, kezeld fenntartásokkal! Nem mondom, hogy biztosan ártana, de ha a babádnak más "elképzelése" van a dolgokról, akkor rosszul is elsülhet, jelesül, úgy sem fog eleget szopni, hiába lenne elvileg éhesebb, és emiatt csökkenhet a tejed... Szóval csak óvatosan.)

2011. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!