Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Terhesen szoptató anyukák:...

Terhesen szoptató anyukák: hogy működtök?

Figyelt kérdés

Kicsi terhes vagyok (kb egy hónapos), a fiam 15 hós, és sokat cicizik még éjjelente is (ez mondjuk egy kicsit fárasztóbb része). Ti végig szoptattátok a terhességeteket, ha a nagyobbik igényelte? Esetleg szimultán mindkettőt, amikor már megszületett a kicsi?

Minden tapasztalat érdekel.


2011. aug. 29. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szia, nekem 6 hónapos volt a "nagy" mikor terhes lettem, 1 éves koráig szoptattam, fokozatosan elválasztottam, mert iszonyúan fájt, ahogy szopizott. Ő sem igényelte már annyira (a végén már csak este elalváshoz), így szépen lassan elhagytuk.

Egyébként nagyon fárasztó is volt, nem beszélve, hogy ahogy nőtt a hasam, egyre nehezebb volt tartani.

Nekünk ez a megoldás jött be, így volt jó mindhármunknak, semmi gond nem lett belőle :).

2011. aug. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos volt a fiam, amikor megint teherbe estem, és egy kicsit a félidőn túlig szoptattam. Mivel a 3. terhességem volt, és a méhszájam nem a legtökéletesebben zárt, ezért orvosi javallatra, nehogy koraszülés legyen 5 hónapos terhesen szépen lassan leszoktattam - illetve magától leszokott - a ciciről...

Ha nem lett volna problémám, akkor valószínűleg végig, aztán tandemben szopiztattam volna, bár az is lehet, h kényelmetlen lett volna már a vége felé, nem tudom...

2011. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell aggódnod, a 3. hónap körül már nagyon erőteljesen benne lesz a tejben a terheshormon, ami nem ízlik már a gyermeknek. Azt olvastam, hogy a gyerekek 85 %-a le is szokik ilyenkor magától. Nálunk le is szokott a lányom, pedig még szívesen szoptattam volna. Akkor volt 15 hónapos, pedig előtte pár hónappal még semmi mással nem volt pótolható. Aztán egyszer csak nem kellett már többet neki.
2011. aug. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 36hetesen hagytam abba a 16hónapos baba szoptatását. Orvosi tanácsra választottam el, mert a szopi oxitocint termel, az meg megindíthatja a szülést. Az első babám koraszülött volt, nem szerettem volna ezt átélni a másodikkal...
2011. aug. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14 hónapos volt a lányom, mikorterhes lettem a kicsivel, őt nem zavarta az öccse a pocakban, végig szopizott, a kórházban is, mikor meglátogattak minket, és utána még 1,5 hónapig kettőt szoptattam... :) Most a kisebbik másfél éves, és még mindig szopik...
2011. aug. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Várom a további válaszokat.


Igazából nekem is fáj, de gondolom, ez most a kezdeti mell-érzékenység miatt van és remélem hogy idővel elmúlik. 3-4 nap volt, talán pont a beágyazódás környékén, amikor este nem kért cicit, meg is örültem, hogy lassan majd más is el tudja majd altatni, nem csak én, de aztán most újult erővel követeli...

2011. aug. 30. 11:09
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is kb 4 hetes terhes vagyok! :) Vagyis holnap kellene megjönnie, de olyan erős tüneteim vannak, hogy tegnap délután teszteltem és pozi lett! :)


A nagylányom 21 hós lesz vasárnap, és ő is kb a beágyazódás környékén nem kérte 3 napig csak hébe hóba, pedig még mindig ezen alszik el!Nekem nem fáj, de megint kéri többször mint szokta! :)Én adom és nagyon szeretném végig szoptatni,sőt tandemben is, mertt a testvérféltékenységet is csökkenti a párhuzamos szoptatás!


Kitartást kívánok!


Amúgy a tehresség 16-20. hetétől már a pocaklakónak való tejcsi termelődik, de vannak olyan babaák akiket ez nem zavar!De vannak olyanok is akik ilyenkor abbahagyják!Én reménykedem, hogy nálunk nem maradabba!

Amúgy én fekve szoptatok, és azt nme fogja zavarni a növekvő pocak!Próbáld ki!

2011. aug. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 15 hós volt,a mikor másodszor teherbe estem. Már az elején elkezdett fájni a szoptatás, nagyon kellemetlen volt. Aztán a 2-3. hónap körül egyre nehezebben fogadta el a gyerekem a szoptatás, egyre inkább csak "cumizott" nem szívott. A negyedik hónapra le is állt a szopival teljesen.


Attól nagyon féltem, hogy hogyan fog aludni, mert mindig szoptatással altattam be. De nem volt gond, azóta simán elalszik attól, hogy csak ott vagyok mellette.


Még annyi, hogy a vége felé én megkóstoltam a saját tejemet. Borzalmasan rossz, keserű sz@r volt. Nem csodálom, hogy a fiam nem kért belőle.

2011. aug. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek is!

Általában én is fekve szoptatok, de van, hogy ülve, a kölök meg odaáll a cicihez, ha csak gyorsan pár kortyot kér...

Hát, gondolom, az lenne a legjobb, ha ő maga szokna/nem szokna le, ahogy neki tetszik, ha nem kellene kényszerből leállítani (pl koraszülés veszélye, vagy ilyesmi).

2011. aug. 31. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!