Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kedves sokáig szoptató Anyukák...

Kedves sokáig szoptató Anyukák! Vashiányos lennék?

Figyelt kérdés
21 hónapja szoptatok, terhesség alatt nem volt gond a vérképemmel, nagyon jó minőségű vitaminokat szedtem, mellé a Hipp Natal szirupot is ittam, illetve Spirulinát, ami szintén jó hatással van a vasraktárra, a kajákról nem is beszélve, igyekeztem sokszor bio zöldségeket, gyümölcsöket, húsokat fogyasztani. Aztán jött a szülés, és hát 21 hónapja nem aludtam még végig egy éjszakát sem, éjjel csak szopival alszik vissza a kisfiam (nem ébred fel teljesen, csak csukott szemmel mondogatja, hogy "isz-isz", ami azt jelenti, hogy cicit akar. Ha nem kapja meg, akkor egy idő múlva sírni kezd. Az én állapotom pedig egyre siralmasabb. A tükörből egy sápadt hulla néz vissza rám, a szemem alja is a megszokott pirosas színű helyett szinte fehéres sárga, ha felállok, be-beszédülök, jó ideje nagyon hullik a hajam, mindenhol a hajszálakat szedegetem, a párnám is rendesen be van terítve reggelre. Orvoshoz elég nehezen jutok el, komoly szervezést igényel, ezért első körben próbálom megfigyelések és tapasztalatok alapján megtalálni a problémát. És elég gyanús nekem ez a vashiány és vérszegénység. Továbbra is szedem a vitaminokat, extrában napi 2000 mg C-t (ami a vasfelszívódást segíti), de külön vaskészítményt nem szedek, csak annyi vas jut be, ami a vitaminkészítményben van és a kajából (máj, spenót, sóska, gyümölcsök, gabonák). Volt valakinek hasonló tapasztalata? Vashiány volt az oka a tüneteinek? Okozhat-e esetleg az én vashiányom bármilyen problémát a kisfiamnál? Olvastam valahol, hogy a vashiány nyugtalan alvást, kimerültséget, étvágytalanságot okozhat. Lehet, hogy ezért ébred fel olyan sokszor? Kérem, ne toljon le senki, és ne azt válaszoljátok, hogy irány az orvos (el fogok menni, valahogy megoldom), de addig is tapasztalatokra lenne szükségem.
2011. szept. 18. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ekkora gyermekre már nincs hatással az anyatej vastartalma, szóval a gyermekednél ha vashiányod van, ha nincs, már nem jelez problémát.

Viszont téged ki kellene vizsgáltatni, mert elég komolynak hangzik a helyzeted.

2011. szept. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem itt az ideje,hogy elválaszd..

21 hónap sok idő,bőven elég volt a kisfiadnak. Annyit már nem ér ilyen idős korban az anyatej,hogy te tönkremenjél.

2011. szept. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, gyanús a vashiány. Mindenképpen kérj egy laborvizsgálatot, mert bár a kisfiadra a te vashiányod nem lehet hatással (ahhoz ő már túl nagy és gondolom, nem csak szopik), de te komolyan lebetegedhetsz, ha nem teszik rendbe a vérképedet! Főleg, a vashiány ugye az immunrendszerre is kihat... Sajnos ha a szervezeted lemerült, hiába eszel bármit, az nem elég, főleg, hogy a zöldségekben lévő vasat a szervezet csak kismértékben tudja felhasználni.

Sajnos én is ebben a cipőben voltam néhány hónapja. Az én lányom is nagy cicista volt és ő is ébredt éjjelente (jó esetben csak 2x)... A hajam hullott, én is fáradékony, sápadt voltam. Én elmentem laborba... mondanom se kell, keményen vashiányos voltam. Mivel a vastablettákat nem bírom, így az orvosom ezt ajánlotta: [link]

Úgy néz ki, talán használ, mert észrevehetően kevesebb hajat kell takarítanom és nem is vagyok annyira fáradékony, mint 3 hónapja.

2011. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Délután beszereztem egy jó minőségű alkohol és tartósítószermentes vasszirupot - Krauterblut S-vasszirup (sajnos az, amit a legutolsó válaszoló ajánlott, nem volt a patikában, de fogok rendelni internetről, eredetileg azt szerettem volna megvenni.) El fogok menni vérkép vizsgálatra is. A szoptatás maga nem teher, ha magamat jó állapotban tudom tartani, akkor nem akarom erőltetni az elválasztást, jól ismerem a kisfiam, nagyon ragaszkodik ehhez még, nem is tej a miatt. Szóval, ezen nem is akarok vitázni senkivel, a szoptatás még marad. Egyszer egy jótanácsra már nekiálltam, hogy na akkor elválasztom, utána nagyon nehéz, sírós, nyűgös nappaljaink és éjszakáink voltak. Rosszabb volt, mintha 1-2x fel kell ébrednem. Másfelől pedig nálunk a fogzás problémájára is nagyon bevált módszer a szoptatás, gyorsan megnyugszik tőle. Semmilyen mesterséges fájdalomcsillapítóhoz nem kellett még nyúlni. Igen, már eszik minden mást,de mellette maradt a cici is. Köszi még egyszer a segítséget!
2011. szept. 18. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!