Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatej mellett, a 6 hónapnál...

Anyatej mellett, a 6 hónapnál korábban lehet hozzátáplálni?

Figyelt kérdés
4-5 hónap körül gondoltam elkezdem a kóstoltatást, hogy az elválasztás ne húzódjon annyira el. 7-8 hónapos kora után, már szeretném ha csak reggel este szopizna.
2011. szept. 14. 17:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%
Én elkezdtem,és örülök neki,mert utána a napi 10-15-szöri szoptatás egy kicsit leredukálódott,és elkezdett végre rendesen gyarapodni a babám.Most egy éves,és már csak este,és éjjel szopik(ha ébred).
2011. szept. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%
Igen, nyugodtan, négy hónaposan már el lehet kezdeni a kóstoltatást
2011. szept. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Igen, de teljesen felesleges.
2011. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
Igen, és szerintem érdemes. Ha nem is evéseket kiváltani (bár akár azt is), de kóstoltatni mindenképp.
2011. szept. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekfüggő. Egyébként nem fogsz erről egységes véleményt találni,mindenestre 4 hónapnál korábban nem lehet elkezdni,ebben (szinte) minden gyerekdoki egyetért.
2011. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%
Szia, második babám, 4 hós volt vasárnap, már 2 hete elkezdtem a kóstoltatást, amúgy van tejcsim, csak én is szerettem volna korán kezdeni. Már 80-90 g gyümölcsöt megeszik kétszer egy nap szopi előtt, nagyon szereti és ügyesen eszik. Ma már egy kanál tejpépet is kóstoltattam vele, ezzel nem arattam akkora sikert, mint a gyümölccsel. Kislány, 7,2 kg.
2011. szept. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

FELESLEGES!!!!

[link]


Amit akarsz ez meg eléég drasztikus, nem értem, ha valakinek van teje, milért kell a jót elrontani


a baba , vagy gyerek, meg elvélasztja magát, ha már érett rá



enm attól lesz válogatós, vagy nem jóüó evő, mert 6 hónapig csak anyatejet kapott

2011. szept. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%
Én is 4 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást. Most 7 hónapos a kisfiam és már csak este szopizik, meg néha éjszaka, ha felébred.
2011. szept. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%
Igen,nyugodtan elkezdheted ha szeretnéd.
2011. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 xStefix ***** válasza:
81%

A kóstoltatás már a hozzátáplálás/elválasztás első lépése, úgyhogy ugyanarról van szó.

Az, hogy mikor kezdesz, nem befolyásolja direkt azt, hogy milyen tempóban fogod elhagyni a szoptatást. Ha 6 hósan indultok, de gyors egymásutánban fogod kiváltani őket, ugyanoda juthatsz, mintha most kezded és csak lassan haladnál.

Viszont, a 6 hónapnál korábbi hozzátáplálás a BABÁDNAK nem fog jót tenni, sem emésztésileg, sem immunrendszerileg! Ezzel sok orvos és még több anyuka nem ért ugyan egyet, de ez a hivatalos szakmai ajánlás, alapos okokkal.

Úgyhogy én 2x is meggondolnám a helyedben!

2011. szept. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!