Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatej mellett, a 6 hónapnál...

Anyatej mellett, a 6 hónapnál korábban lehet hozzátáplálni?

Figyelt kérdés
4-5 hónap körül gondoltam elkezdem a kóstoltatást, hogy az elválasztás ne húzódjon annyira el. 7-8 hónapos kora után, már szeretném ha csak reggel este szopizna.
2011. szept. 14. 17:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%
Hm,látom a százalékokon,hogy valakinek nagyon szúrja a szemét a kori hozzátáplálás,de szerintem ez mindenkinek a magánügye,és valószínűleg oka is van.
2011. szept. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
62%

Köszi a lepontozást, mert csak 6 hónaposan kezdtem..


Nem értem, miért oltogatják egyást itt az anyukéák, hogy jó a 4 hónap (vagy kevesebb), amikor egyértelműern egy olyan pici baba emésztőrendszere nem érett rá.

De sajnos a hülyeség ragályos:-((((

2011. szept. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
48%

"a hülyeség ragályos"


TGYÁS lejárta után visszamentem dolgozni, kisfiam napközben a férjemmel van, vagy ha ő is dolgozik akkor a mamákkal. Sajnos egyikük sem tudja megszoptatni és úgy gondolom, hogy a 4 hónapos koráig tisztán anyatejes babám inkább kapja a kertünkből a friss zöldséget, gyümölcsöt, mint bármilyen műanyag tápszert.


De ez az én véleményem. Nem kell velem egyetérteni, de nem gondolom, hogy "hülyeség"-et csináltam.

2011. szept. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, nem akartam vitat szitani, csak kivancsi lettem volna tobb velemenyre.
2011. szept. 16. 14:51
 15/17 anonim ***** válasza:
61%

Ez nagyon megoszló téma mindig!

ÉN is ugyan ebben a cipőben járok. 2 hét múlva lesz 4 hós, és én is szeretnék adni neki csak azért, hogy kóstolja meg. De sok az ellenérv is.

De már csak azért is, mert a kisfiam már kinézi a számból a kaját, amikor eszek, annyira kíváncsi, hogy milyen lehet. Rendesen látni lehet rajta, hogy ő is cuppog, amikor eszem vele szemben és néz rám nagy szemekkel, mintha ő is kérne.

Ha másra nem is, de legalább annyira kipróbáljuk, hogy had nyaldossa meg a kanál végét, hogy más íz is van az anyatejen kívül.

2011. szept. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
én is igy kepzeltem.... de erre is mar sokan azt mondjak hozzataplalas
2011. szept. 18. 11:50
 17/17 xStefix ***** válasza:

Akkor ezt olvassátok el:

"Mit tegyek, ha gyermekem 4-5 hónapos korára késznek tűnik a szilárd ételek fogyasztására?

A 4-5 hónapos csecsemők néha különösen szeretnének részt venni az étkezésben, de ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy felkészültek a szilárd ételek fogyasztására – leggyakrabban ezt csak az a fejlődési szükséglet vezérli, hogy azt tegyék, amit mások csinálnak. A kutatások azt mutatják, hogy sok egészségügyi előnye van annak, ha minden kisbaba hozzátáplálásának megkezdését legalább hat hónapos korig késleltetjük, nemcsak azokét, akik még nem érdeklődnek az étkezéseink iránt.


Sok módja van annak, hogy kisbabánk számára lehetővé tegyük az étkezéseken való részvételt anélkül, hogy szilárd táplálékkal kezdenénk etetni őt:


Hagyjuk, hogy a családdal üljön az asztalnál – ölben, pótszékben, vagy etetőszékben.

Adjunk a babának egy pohár vizet, vagy lefejt tejet. A kicsi szórakoztathatja magát étkezés alatt, miközben megismerkedik a pohár használatával. 30-90 ml víz elegendő lesz (gyakran egész napra). Sok anya csak vizet használ, vagy egy kevés anyatejet, nehogy elvesztegesse a „folyékony aranyat”, miközben gyermeke a pohár használatát tanulja.

Ajánlja fel a babának, hogy igyon az Ön poharából közvetlenül, vagy szívószállal. Még akkor is, ha a baba még nem jött rá a szívószál használatának módjára, tehet egy szívószálat a vízbe, befoghatja a tetejét az egyik ujjával, felszívva ezzel egy pár cseppnyi vizet, és a szívószál alsó végéből megitathatja a kicsit a vízzel (vegye el az ujját a szál felső végéről, ha az alsó már a gyerek szájában van).

Adjon a babának kanalat, poharat, tálat és más biztonságos evőeszközöket, hogy játszhasson azokkal étkezés alatt.

Adjon a kicsinek egy jégkockát (ha az alakja és a mérete biztonságos a számára), vagy jégdarabkákat, hogy játszhasson velük.

Adjon gyermekének anyatejből készített fagylaltot, vagy kásás, fagyott anyatejet, hogy megehesse kanállal."


[link]

2011. szept. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!