Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Abbahagynád a 8 hónapos babád...

Abbahagynád a 8 hónapos babád szoptatását egy jó lehetőség miatt? Fejni nem tudok.

Figyelt kérdés

Kaptam egy nagyon jó, szinte soha vissza nem térő lehetőséget a munkám szempontjából. Anyagilag is megdobna minket, végre rendezhetnénk a hiteleinket, és jobban élnénk.

Egy 5 éves fiam és egy 8 hónapos lányom van, nagyszülők nincsenek, így a lányom apával maradna itthon.

Ez a munka igazából "csak" 8 hónap lenne, sok utazással is jár de úgy hogy hetente 2-3 nap tehát 2 éjszakát nem aludnék itthon.

A fiammal anno nagyon megszenvedtünk a szoptatás beindulásával de végül 5 hónapig csak anyatejet kapott, majd 11 hós koráig szopott amikor is nagy bánatomra magától szokott le.

A lányommal minden sokkal könnyebben ment, most is még minden étekzés után plusz éjjel egyszer szopizik, tehát 5 étkezésből 2 már "rendes" étel, 3 szopi.

Fejni sajnos nem tudok, sose tudtam, már anyatejes liga szakértője is volt kint nálam és tényleg elenyészőt lehet lefejni a mellemből. Se elektromos, se kézi mellszívóval nem jön csak 20-30-40 mili max.Tehát hónapokig nem tudná adni neki a férjem a lefejt tejet, vagyis ez a 20-30 mili semmire se lenne elég.

Ti mit csinálnátok a helyemben??


2011. szept. 30. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
úgy gondolom, azért érzed magad rosszul mert mostanában kicsit úgy jön le, hogy az a jó anya aki szoptat! Én sajnos összesen két hétig tudtam szoptatni, aztán tápszeres volt a kisfiam, de rengeteg szeretet kap tőlünk, kiegyensúlyozott boldog baba. Ha megoldaná az anyagi gondjaitokat vállald el a munkát.
2011. szept. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 krisztivan ***** válasza:
56%
Elvállalnám a munkát.Igaz (most meg lehet vetni)de nem szerettem szoptatni.Bár ettől függetlenül 1 évesen választottam el a fiamat.Szerintem a 8 hónap elég szép idő és hiába mondjuk "a pénz nem boldogít"de ez nem teljesen igaz,szerintem mindenki tudja.Vállald el,előtte próbáld meg finoman elválasztani a babád.
2011. szept. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát az elsőnél ugye megküzdöttünk, és most úgy örültem hogy ilyen simán ment/megy, a babámnak teljesen elég a tejem, sose kellett pótolni, most se eszik más ételből hú de nagy adagokat szóval nagy eséllyel még sok sok hónapig szopizna...

és akkor én meg elválasztom :(

Nagyon nem jó érzés...:(

2011. szept. 30. 13:26
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Nehéz helyzet, én nem tudnám napokra itthon hagyni a babámat, pedig ő már 21 hónapos . a szívem szakadna meg. De a mai világban azért van jelentősége a pénznek is, mondom én aki nagyon nagyon szopis párti vagyok. Talán nem is kellene leválasztanod, mert ha a hét nagy részében otthon leszel akkor legalább este -reggel szopizhatna.amikor meg apa vigyáz rá akkor cumsüvegből kaphatna tápszert. én lehet így csinálnám.
2011. szept. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát igen nem is a leválasztás a kérdés (mert ha itthon leszek, megkínálom amikor csak lehet de gyanítom hamar leszokik ha mindent üvegből kap majd) hanem hogy elvállaljam e a munkát, anyukám szerint a munka megvár. A férjem meg rám bízta ő megérti azt is ha maradni szeretnék (én se jókedvvel megyek) és az anyagi gondjainkra meg mindig azt mondja hogy ne aggódjak majd ő megoldja...dehát látom hogy nem tudja megoldani, így is sokat dolgozik de sokkal jobb lehetőséget nem kap mint amiben most van.

És azt is elfogadja ha elvállalom.

2011. szept. 30. 13:48
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

Elvállalnám a munkát. Már nem olyan pici a babád, semmi baja nem lesz az apukájától és a tápszertől.


Ha együtt lesztek, azt "minőségi" módon kell majd eltölteni.

2011. szept. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xStefix ***** válasza:
75%

Nem egyszerű a helyzet...

Az én lányom 2,5 éves volt, amikor elkezdtem az egyetemet, és pontosan azért ekkor, mert korábban még attól féltem, hogy a szoptatás kárára mehet. Szerencsére még suli mellett is további 1 évet tudtam szoptatni, dehát ő már nagylány...


Én a helyedben az anyagi helyzetet nézném meg alaposabban. Mennyire vagytok rossz szituban, mennyire lenne fontos, sürgős ez a munka? Életbevágó vagy "csak" életszínvonal-javítás?


Én mondjuk javíthatatlan optimista vagyok és hajlok azt gondolni, hogy (enyhe túlzással) az anyagi helyzetet "bármikor" jobbá lehet tenni, szoptatni viszont csak most tudsz - de ez súlyos körülmények között már nem biztos, hogy megállja a helyét.

2011. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van tejed, szerintem fejni is tudsz, egy megfelelő fejőgéppel.

Próbáld ki a medela kórházit vagy Swinget.

Hívd fel őket, nekem is segítettek!

www.medela.hu - ott megtalálod a telefonszámot.

Jó munkát!

2011. szept. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint egy 8 hónaposnál már nem az a lényeg, hogy anyatejet vagy tápszert kap az üvegből, hanem, hogy szoptatsz vagy nem. Szóval ezt a fejés dolgot nem keverném bele, mert a lényeg, hogy a szoptatás általi fizikai kontaktus veszne el. Stefix-szel egyetértek, az anyagi helyzetet kell leginkább mérlegelni. Ha ez nagyon sok pénzt jelent ami tényleg hathatósan kisegít benneteket, akkor vállald el. Mi hál Istennek nem vagyunk ilyen helyzetben, és mondjuk most még csak 6,5 hónapos a babám, de nem szívesen választanám el. De 1 évnél tovább sem tervezek szoptatni.
2011. okt. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem a szoptatás miatt aggódnék, hanem a távollét miatt inkább ... hiszen még csak nyolc hónapos.
2011. okt. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!