Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megszakításos védekezés a...

Megszakításos védekezés a szoptatás alatt, vélemény?

Figyelt kérdés
Lassan letelik a 6 hét és már nagyon szeretnénk együtt lenni a Párommal. Még nem voltam dokinál kontrollon de majd ott szeretnék tabit felíratni. Én úgy tudom a szoptatás alatt, amíg nem jön meg a menstruáció nagyon kevés az esély a teherbe esésre, de van rá... Most egyelőre nem szeretnénk gyermeket, a pici lányunk 4 hetes. Én szívem szerint nem nagyon kockáztatnék ... A gumi a másik lehetőség de azt rettenetesen utáljuk, de ha más nem lesz akkor természetesen marad az. Mit gondoltok?
2011. okt. 4. 00:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mi soha nem használtunk semmit sem, csak megszakítással védekeztünk. 9 év után akartunk először gyereket, az első hónapban összejött. A két baba között is megszakítással védekeztünk, a második baba is akkor jött össze, amikor akartuk. Szóval, nekünk bevált, soha nem "csúszott be" akaratunk ellenére. Ha megszülök, azután is így fogunk védekezni. Mindkettőnknek jó így.
2011. okt. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 xStefix ***** válasza:

Kérdező, a megszakításnál az a nagy kérdés, hogy a párod mennyire tudja magát kontrollálni?! Szóval ne tőlünk kérdezz elsősorban. ;)

Mi is így védekezünk egyébként, naptárral kiegészülve és nálunk 5 éve nagyon jól működik, mert a férjem mindig ott van fejben és teljesen ura a helyzetnek. Soha nem volt még baleset, vagy félsiker, mert az agya és a teste is megfelelően működik (utóbbit eddzi is egyébként erre). A lányunk mondjuk nem vártan jött össze anno, de ez nem a férjem vagy a módszer "hibája" volt, hanem hamarabb volt PÉ-m , mint a megszokott és akkor még nem szakítottuk meg.


Egyébként, még ha biztosra is akartok menni, én nem javaslom neked, hogy szoptatás alatt gyógyszert szedj, mert senki sem tudja fixre bizonyítani, hogy nem megy át a tejbe valami. A hormon már a felnőtt testnek sem túl egészséges, pláne, hogy folyamatosan bombázod vele magad, nemhogy egy csecsemőnek... Én meg ilyen értelemben nem akartam volna kockáztatni. (Meg egyébként sem szednék tablettát.)

2011. okt. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mi is megszakítással védekeztünk mindig! 9 évig minden rendben volt, utána álltunk neki a babaprojektnek. 5 hónap után sikerült. Most ismét megszakítással védekezünk. Én nem tudok gyógyszert szedni.
2011. okt. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!