Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért tudok nehezem fejni géppel?

Miért tudok nehezem fejni géppel?

Figyelt kérdés

12 hetes kislányom, ami kizárólag anyatejes baba, kórházba került, nem szopizhat, az intenzíven fekszik, és nem tudom, mikor szopizhat legközelebb. Mindenképpen szeretném továbbra is szoptatni, mert szívműtét vár rá és nagy szüksége lesz az anyatejre és lelki megnyugvás miatt a cicizésre is. 3-4 óránként fejek csütörtök óta Medela Swing mellszívóval, de egyre tovább tart kifejni az alkalmankénti 100-130 ml-t. Tapasztalt ilyet valaki? Mi lehet a megoldás? Masszírozom fejés előtt-közben, ma este beültem egy nagy kád meleg vízbe is, de 40 perc alatt tudtam csak kifejni ezt a mennyiséget, míg korábban 20 perc is elég volt. A mellbimbómat is megviseli a hosszas fejés...

NAGYON szeretnék tovább szoptatni!!!!


2011. okt. 24. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbálj nyugodt lenni, (gondolom nem a legkönyebb most)

egyél rendesen, igyál sokat, és talán állj át kicsit gyakrabban fejni, legalább nappal. Ha elmégy vidd magaddal a gépet is. Éjjel is fejjél akkor elég lehet 3-4 óránként. De figyelj az étel ital beviteledre.

Amikor érzed a bedurranást, és lehetőséged van, gyorsan állj neki, akkor könyebben jön ki.

Hogyan fejsz ? Gondolom nagyját egyikből, majd másikból, aztán cserélgetsz.

Kívánom a legjobbakat nektek, és sikeres fejést !

2011. okt. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Sajnos nekem még ennyire sem jött be a mellszívó.A Medela meg sem indította a tejemet,Aventtel is nagyon lassan haladtam.Anyatejleadó vagyok,eleinte napi 1200 nl-t fejtem,most már "csak" 800ml-t.Hiába próbálkoztam,egyszerűen nem haladtam a mellszívóval.Így áttértem kézi fejésre.Nem tudom te mennyire vagy nyitott erre,egyáltalán tudsz-e kézzel fejni,de ha szeretnéd,priviben elküldöm a módszert.Nekem így 600 ml-vel lett több tejem,nagyon hatékony.Ráadásul azt gondolnád,hogy ez nagyon sok időbe kerül,pedig nem így van,200ml-t 7-8 perc alatt lefejek.Eleinte persze nem olyan könnyű,de bele lehet jönni.Nálad tényleg nagyon fontos lenne,hogy legyen anyatej,géppel pedig nem lehet rendesen lefejni és ez egyenes út az apadás felé.Másik,ami fontos,a minél többszöri fejés,akár másfél 2 óránként,ahogy az időd engedi.

Ha érdekel a kézi fejés,írj!

Minden jót kívánok,babádnak pedig gyors és teljes gyógyulást!

2011. okt. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Persze, hogy érdekel! A LLL oldalán lévő Marmet-módszert próbáltam, de nem vagyok benne biztos, hogy jól csinálom, nem akarok vele kárt okozni ;(
2011. okt. 24. 09:15
 4/7 anonim ***** válasza:
A gépi fejésnél is lehet segíteni a másik kézzel maszírozni a mellett kintről, egyészen hónalj alól és körbe a cicót mindenfele középre haladó maszírozó mozdulatokkal. Ezt fejés közben.
2011. okt. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én is avent-tel kezdtem, aztán medela swing...


3 gyerkőc közül az első kettő nem szopizott, de a harmadiknál megmutatták végre hogy kell kézzel fejni, és nem tudom, hogy valaha is leszokik a ciciről? :)))! Végtelenül könnyű és egyszerű kézzel fejni!


Ha elküldi a ma 08:06 akkor próbáld ki, ha kérdésed van szívesen segítek.


Sok erőt és kitartást kívánok? És mielőbbi gyógyulást!

2011. okt. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Disi ***** válasza:
Én is elfogadnék egy-két jó tanácsot. Nekem sem szopik a babám, ráadásul kínkeservesen a mennyiséget is csak napi 200-230 ml-re tudtam felhozni. Béreltem egy elektromos mellszívót, de egy órát ülök mellette. Próbálok közben a másik kezemmel is rásegíteni és a végén kézzel is fejek, de nekem rettenetesen fájnak a kezeim. Éjszaka sem tudok tőle aludni. Mit csinálok rosszul?
2011. okt. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A gép csak a mellbimbót gyötri(még akkos is ha jóféle reklámként mást írnak). KÉzi fejássel tudod az egész mellet stimulálni. Segíthet az is ha pl. a fényképét magad mellé veszed, ha beengednek mellé(márpedig be kell, ogy engedjenek) akkor Őt nézheted. Mert sokszor a bab látványa okozhat olyan hormon- többletet, ami segíti a tejleadó reflex létrejöttét.

Igyál sokat, próbáld ki a homeopátiát, próbálj megnyugodni! Jobbulást a Picinek!

2011. okt. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!