Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hónapos babámnál hogy...

7 hónapos babámnál hogy érhetném el, hogy ne kérjen cicit éjjel?

Figyelt kérdés
Érdekes, mert napközben még reggel, délután és este szopik, este eszik tejpépet és még utána cici, szóval biztos vagyok benne, hogy nem éhes, maximum szomjas lehet. Próbáltam, hogy felkelek hozzá és simizem, hátha csak rosszul ébredt, de egyértelműen cicit akar, addig nem alszik vissza. De kicsit gáz, mert elég nehezen lövell be a tejem, hosszú percekig csak szívja de nem jön semmi, végül sikerül és eszik. De így ott ülök fél órát mire végzünk, visszaalszunk, de ha ezt hajnalban játssza el mikor a férjem elment már dolgozni, felébred a nagyobbik gyerekem is, aki nem tud egyedül visszaaludni, és ha épp szoptatok hajnali 4-kor, és a nagy felébred akkor annyi volt az alvás. Próbáljam meg vízzel megitatni? Vagy mit csináljak? A nagy magától leállt az éjjeli ciciről mikor elkezdtett főtt kaját enni, de ő köztünk aludt, valahogy ő fel se ébredt teljesen és egyből meg tudtam simizni, hogy nyuginyugi :) A pici csak a kiságyában alszik, és szeretném ha ez így is maradna.
2011. nov. 11. 10:00
 1/8 A kérdező kommentje:
ja azt nem írtam, hogy tízórai, ebéd ki van váltva, meg ugye vacsira kapja a tejpépet.
2011. nov. 11. 10:01
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

szerintem ilyenkor korai leszoktatni, ő majd abbahagyja, ha már enm igénye. nálunk 1 évesen, egyik napról a másikra nem kelt többet éjjel.


az, hogy nehezen indul be a tejed épp a hozzáállásodtól lehet. gondolom, ha már te nem szeretnéd éjjel mellre tenni, akkor nem túl lelkesen mész szoptatni, ésemiatt nem hangolódsz a babádra. ezen kéne változtatni. fogd fel éjjeli randevúknak, amik már nem is tartanak sokáig, örülj a kettesben töltött perceknek, csodáld a gyereked. akkor biztos, hogy hamer jóllakik.

2011. nov. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Éjjeli randevúk."

Hát ez jó.Amikor már ötödször ébred és tudod,hogy nem éhes,akkor valahogy nehéz így felfogni...

Első fiam 10 hónapos volt,amikor azt mondtam,hogy elég volt az éjjeli cicizésből,nem adtam neki,helyette vittem neki teát.Sajnos nem volt megoldás az ébredésre,ugyan úgy 7x-8x is felkelt néha és ordított,csk nem cicit,hanem teát kapott,de attól még nem aludtunk.2 éves koráig megébredt 1x-2x.Néha még ma is,pedig 3 éves múlt.

Megoldást nem tudok mondani,ha a gyerkőcöd nem akarja,akkor te nem tudod ezt elérni szerintem.

Második kisfiam kezdetektől csak 1x szopizott éjjel,most 15 hós és 3x-4x megébred,nem adok neki cicit,csak 1x hajnalban,de attól ő még ébred,kicsit teázik és visszaalszik.

Kitartás,mást nem tudok mondani!Volt,hohy hetekig pár órát aludtam éjjel,mégis volt valahogy...

2011. nov. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

én nagyon pozitívan állok hozzá, sőt nagyon szeretném ha sokáig szopizna, a tej probléma mégis fennáll nappal is. szeretném ugyanennyiszer szoptatni, csak nem hajnalban... :( a mennyiséggel nincs gond amúgy, csak az idővel.

az első fiam 3 és fél és a mai napig ébred éjjel, mindig is így volt, csak enni nem kért, inni sem :)

2011. nov. 11. 13:02
 5/8 xStefix ***** válasza:

Kérdező, dehát te magad írtad le, hogy már ismersz egy jó megoldást erre. ;)

Nem írtad, miért nem akarod a picit magad mellé venni, de hajlok azt mondani, hogy ez lenne talán a legjobb. Szerintem se az éhség miatt kel, de ha meg szomjas, akkor a teáztatás is ugyanúgy macera lesz, mint így felkelni és megszoptatni... Én egyébként anyahiányra tippelek. Amire megint te vagy a megoldás.

És mivel a kelegetés miatt fáradt vagy, nem csoda, ha néha "akadozik" a tejed - amikor a nagyot szoptattad éjjel, nem volt ilyen gond, jól sejtem? Az együttalvás több szempontból is előnyös szokott lenni és kényelmesebb is, főleg hosszabb távon.

Ne felejtsd el, hogy a gyerekeink más típusok: hiába hagyta el a nagy az éjjeli szopást a hozzátáppal, lehet, hogy a kicsi még sokáig kérni fogja, mert ő ilyen. És ezeknek a keléseknek mindig megvan az oka: éhség, szomjúság, anyahiány, fogzás, betegség, rossz álom, félelem.. Ha összességében nézzük, sok gyerek majdnem annyiszor ébred fel éjjel, mint ahányszor nem! Azaz, szinte épp az a "normális", ha valami van; de legalábbis semmiképp sem kezelendő ez alapból problémásnak. (Max. nekünk kimerítő, amíg nem találjuk meg a mindenkinek kényelmes megoldást.)


Szumszum, ha mégis le akarod erről szoktatni, csakis körültekintően tedd, mert még korántsem biztos, hogy készen áll rá...

2011. nov. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pár napja feltettem gyanezt a kérdést. 7,5 hónapos a babám. Azóta én eldöntöttem, hogy nem fogom szoptatni, miután tutira meggyőződtem róla, hogy nem éhes. (3x kel, de sose szívja igazán). Most már 3. éjszaka nem szoptattam (napközben igen) és egyre rövidebb idő alatt vissza lehet simizni (az első éjszaka kimondottan szar volt). Reggel 6 körül ébred és még akkor sem éhes. Azt várom, hogy ettől a módszertől remélem egy idő után már fel se fog ébredni. Hát meglátjuk....az együtt alvás nálunk nem menne, bár én benne lennék, de a férjem nagyon nem. Meg azért nem olyan nagy egy 160x200-as francia ágy, hogy 3-an elférjünk rajta...
2011. nov. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
azért nem akarom odavenni közénk, mert a nagy is így lett elrontva, a mai napig sem alszik egyedül el. Saját ágyában az igaz, de csak úgy ha hozzábújik valaki, és éjjel is többször ébred.
2011. nov. 12. 14:50
 8/8 xStefix ***** válasza:

Szerintem nem biztos, hogy egy gyerek akkor működik rosszul, ha nem szeret egyedül (el)aludni.

Dr. William Sears: Éjszakai gondoskodás

2011. nov. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!