Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális, hogy 6 hósan még...

Normális, hogy 6 hósan még semmi rendszer az életünkben, vagy valamit elrontottam? Igény szerint szoptatom.

Figyelt kérdés

Napi 9-10 alkalommal eszik. Éjjel összevissza ébred, általában két-három alkalommal. Napközben KB!! így eszik: 7 körül, aztán 9, 11,2, 4, 6, 8 és este tíz.

Kóstoltatok is két hete, hátha a tejem kevés, de semmi siker. Rendszeresen ébred hajnal 4 körül, és nem alszik visza reggel kilencig. Természetesen csak cicin alszik el éjjel is és nappal is.

Tudom, hogy fontos a szoptatás, de már teljesen kivagyok. Lehet, hogy nekünk nem jött be az "igény szerint"? Tudtok tanácsolni valamit?


2011. nov. 21. 09:48
1 2
 11/13 xStefix ***** válasza:

A "bajt" én is úgy értettem, hogy valamin változtatni kellhet, hiszen az sem jó, ha az anyuka totál kimerül a szoptatásban. És végtére én is azt mondtam, próbálkozzon a Kérdező, ha szükségét érzi - bár én azt vallom, hogy egy jóideig még a gyerek fogja kimondani a "végső szót"; azaz, én nem erőltetnék olyan dolgot, amiről hosszabb idő alatt csak azt látom, hogy nem jó neki (mégha nekem jó is lenne). De ez nem zárja ki a lassú, kezdetben kisebb próbákat-változtatásokat, sőt, ha ezzel mindenki jobban jár. (Csak azért szoktam mindig "makacskodni", mert sokszor olvasok olyan anyai vágyakat, amik hirtelen akarnak túl sokat módosítani és ez általában nem szokott jól elsülni.)

Szóval nem mondtam én se annyira mást. ;)

2011. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon intelligens, elgondolkodtató válaszok, ürülök, hogy feltettem a kérdést! (Gyakran olyan vitákat olvasok, sajnálom szegény kérdezőt...)

Igen, valószínűleg hektikusak az igényei, de a mindig mellre tenni nem válik be, ebben a másik válaszolónak lehet igaza. Mert eddig pl. ahányszor felébredt hajnalban, mellretettem, alig evett, viszont fent maradt reggelig. Ma éjjel nem tettem mellre, hagytam, hadd dünnyögjön, és láss csodát! visszaaludt magától, reggel hétkor kelt. Nem mindenre mgoldás a cici, még az ilyen "cicimumusnál" sem. Próbálgatjuk az ízeket, szerintem nem jó abbahagyni, de nem erőszakolom továbbra sem.

A fáradtság az oka szerintem, hogy nagyon feketén látom a dolgokat sokszor.

2011. nov. 22. 14:55
 13/13 xStefix ***** válasza:

"nem mindenre megoldás a cici"

Ez így van! Ha a gyerkőc nem akar szopni vagy láthatóan nem elégíti ki a szoptatás egyik aktuális igényét sem, akkor nyilván nem az volt a gondja se, szóval... ;)

De értem, mire gondoltál. A szoptatás sok mindenre megoldás lehet (többre is, mint sokan hiszik vagy helyesnek tartják), de leginkább csak akkor, ha ezzel valamit tényleg el lehet érni. Annak a szopisok szerint sincs értelme, hogy ok nélkül mellet dugjunk a baba szájába - az igény szerinti szoptatás se erről szól.

Ha nálatok jobb, ha nem kap éjjel szopni, akkor valószínűleg nem is volt rá igazán szüksége, csak esetleg te hitted azt eddig. Egy idő után egyébként is azt szoktuk csinálni, hogy már nem rohanunk azonnal a babához (persze nem váratjuk azért sokáig se), hanem egyrészt figyelünk, hogy a sírása milyen igényt jelezhet, másrészt várunk, hogy esetleg hamar abbahagyja-e. Éjjel sokszor felsírnak, -nyögnek még nagyobb korban is, de ez gyakran csak az álmoktól, forgolódástól van és már alszanak is vissza. (Ha meg nem és anya is kell, azt úgyis jelzik.)

Szóval minden oké. :)

2011. nov. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!