Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan altassam el 2,5 éveseme...

Hogyan altassam el 2,5 évesemet cici nélkül?

Figyelt kérdés
Gyógyszer szedése miatt egyik-napról a másikra el kellett vennem a cicit a fiamtól. Már nagy gyerek, 2,5 elmúlt, de mindene volt a cici. 6 napja nincs cici, és borzalmas éjszakáink vannak. A legnagyobb bajom, hogy nem tudom, hogyan altassam el. Sem nekem, sem neki nincsenek jó eszközeink ehhez. Az esti fürdés, játék után meséket olvasgatok neki, képeket nézegetünk. Aztán magára húzza a takarót, próbál aludni, de nem sikerül neki. Próbálgat sok pozíciót, mindenfélét, de a vége a sírás, az ágy elhagyása, apa követelése, mesenézés követelése, stb. Én meg ott maradok az ágyban egyedül. Ha nagy nehezen álomba is sírja magát, éjszaka ezerszer felsír, cicit kér, sír. Most vége a gyógyszerkúrának, amit felírtak nekem, visszatérhetnék a szoptatásra, de már nagyon szeretném, ha le tudnánk szokni róla. Közben viszont szörnyű ezt a szenvedést látni. És nem tudom hogyan segítsek neki.
2011. dec. 12. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs valami játékja,rongya ,akármi amihez nagyon ragaszkodik és megnyugtatná?
2011. dec. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Kérdezz tanácsadót.

Én viszont semmi kivetni valót nem látok abban ha újra adsz neki cicit,sőt sztem most ez lenne a legjobb megoldás,Neked és Neki is.

És aztán ha tényleg el akarod választani akkor lehet elkezdeni a fokozatos szopileépítést,vagy megvárod míg magát elválasztja.

9 évet töltöttem már szoptatással,jelenleg is szoptatok.

Egy tanácsot fogadj meg ne a környezeted döntse el mi jó Nektek.


4 gyerekes

2011. dec. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:
100%

Hát, ha nem akarod újra kezdeni, akkor fontos lenne, hogy kialakítsatok egy nektek megfelelő altatási ritmust. Gondolom, ismered a szokásos esti szertartásokat (vacsi, fürdés, mese, masszír stb.), először is ezekkel az elemekkel próbálkozz, hogy melyik válik be a fiadnál leginkább.

Ha már nem szopik, szerintem próbáld ki azt, hogy nem melletted alszik el. (Úgy értettem, eddig így volt.) Ez nem azt jelenti, hogy őt tedd a kiságyába (rögtön), de azt igen, hogy pl. ne feküdj oda mellé, amíg elalszik. Esetleg éjjelre is próbáld kicsit szeparálni magad mellől, pl. egy párnával, "oldalkocsival" vagy ágyad melletti matraccal. Ebben az életkorban a fizikális távolság növelése már segíthet abban, hogy jobban elviseljék, hogy nincs többet szopi. Nagyon csábító tud ám lenni, hogy anya (melle) kézközelben van.. ;) - De itt is nagyon fontos, hogy ne lépj egyszerre túl nagyot, csak fokozatosan, és ha úgy látod, 2-3 nap alatt se változik, akkor valószínűleg nem ez lesz a jó megoldás!

Ez a nagyobb távolság persze ne jelentse azt, hogy nem vagy készen a számára, de találj más módot, ami őt megnyugtatja, pl. a simogatás, duruzsolás. A rongyi, plüssállat vagy más anyapótló is jó ötlet lehet.

Azt írod, ha nem tud elaludni, végül elmegy az ágyból. Nos, nyilván ne erőszakkal, de valahogy próbáld ezt megelőzni, de legalábbis ne jöjjön már ezután semmi újabb "hangos" tevékenység, apázás (legalábbis játékkal), mesenézés stb. Ha akar, pl. üljön fel az ágyban, tegyen-vegyen halkan (ha ez esetleg segít neki elaludni), de el már ne menjen, mert esetleg így azt fogja megszokni, hogy ilyen "ismétlődő körökkel" aludjon csak el. Ebben szerintem következetesnek kellene lenned, de itt se eőltetve!

Másik tipp, hogy esetleg próbálja meg néhány napig direkt apa elaltatni, hátha. Mivel nála nincs szopi, így nem is fogja keresni. Ha úgy látod, ez működik, akkor esetleg éjjel is bevetheted őt, ha a körülmények engedik. De közben persze te is légy a gyerkőc mellett (napközben), nehogy azt érezze, mintha elutasítanád ezzel vagy hasonló.

További lehetőség még, hogy megpróbálod babanyelven megbeszélni vele, hogy a cici beteg és elfogyott belőle a tejcsi (ill. úgy, ahogy szerinted talán megérti). Biztos morci lesz miatta az elején, de legtöbbször néhány nap alatt túlteszik magukat rajta.

És végül: én anno "magamról" indulva szoktattam be a lányomat a kiságyba, lassan, lépésenként. Ha gondolod, belinkelem a módszeremet, de elsőre szerintem ennyi is elég lehet. :)

2011. dec. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönök minden ötletet, és az utolsó hozzászólást különösen. Nagyon jókat írtál.

Tegnap éjjel eldöntöttem, hogy a gyógyszer szedését befejeztem, és ha nagyon kiborul ma is a fiam a cicihiány miatt, akkor az altatás megsegítéséhez még visszaállunk a szoptatáshoz. És lássatok csodát, a fiam azt mondta, nem, és elfordult tőlem, és elaludt nélkülem. Éjjel sem ébredt fel, csak hajnalban. Akkor viszont éhség miatt. Úgy voltam vele, hogy jó, akkor ma délben a következő altatásnál meglátjuk, mi lesz. És igaz nehézkesen, de teljesen békésen, nyugisan helyezkedett, forgolódott az ágyban. És az nagyon igaz, hogy egyedül könnyebben ment neki. Akkor tudott elaludni, ha elköszöntem tőle és kimentem a szobából. Sajnálom, hogy ilyen drasztikusan váltunk meg a szopizástól, és semmi fokozatosság nem volt benne. Ez biztosan nem tett jót a fiamnak, de most már, ha így alakult, nem állítom vissza a szopizást.

2011. dec. 13. 14:10
 5/5 xStefix ***** válasza:
100%

Ugyan, ne sajnáld, látod, megoldódott magától is! Ha a fiad láthatóan (annyira) nem sínylette meg a dolgot, akkor így kellett lennie. Szerintem a leírtak alapján nem volt azért olyan vészes, végtére is.

Gratulálok. :)

2011. dec. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!