Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti adnátok Sinlacot a 6,5...

Ti adnátok Sinlacot a 6,5 hónapos igény szerint szoptatott babának azért, hogy többet aludjon éjszaka?

Figyelt kérdés

Igény szerint szoptatom, együtt alszunk illetve nem alszunk, mert óránként kér cicit már hetek óta.(eddig 2-3x kelt éjszaka) Nemrég kezdtük a kóstoltatást.

Sinlacot ajánlottak, de nem tudom jót teszek e hogy tápot adok neki...viszont nagyon kimerült vagyok.

Kb. 2 éves koráig, vagy azon túl is szeretném őt szoptatni.


2011. dec. 12. 18:53
1 2
 11/17 xStefix ***** válasza:

Szerintem se az éhség, bár egy próbát megérhet, hátha. (Bár mondjuk ha ugrásban van, akkor az éjjeli szopi ugye jót tesz a tejednek..) De én is a mozgásra és a fokozott testközelség-igényre gondolok.

Hát, ha már te is kivagy, az sose jó.. próbáld meg, hogy kicsit távolabb altatod magadtól, hátha tényleg a mell közelsége az, ami ezt kiváltja. Tegyél magatok közé egy párnát vagy valamit, amivel szeparálni tudod. Esetleg a kiságyból csinálhatsz "oldalkocsit" az ágyad mellé, ha módod van rá.

Az egyszer adok neki szopit, egyszer meg nem szerintem ilyen kicsinél még kevésbé kivitelezhető, mert nem biztos, hogy tudni fogod, mikor tényleg szomjas/éhes és mikor csak cumis. Az meg, hogy mellre teszed és majd kiderül, elég mézesmadzagos... Ha komolyan azt jelzi, hogy szopit kér, akkor szerintem adj neki továbbra is, de ha nem tűnik annyira határozottnak, akkor megpróbálhatod a simizést, hátha az is elég neki. A ringatás talán elsőre kevésbé jó, mert ha melletted fekszik, nem kéne mindjárt felvenni, mozgatni, hogy esetleg jobban felébredjen.

Persze nem biztos, hogy ezek segíteni fognak, mert ha alapos igénye van rád, akkor úgyse nagyon fogja hagyni magát. 2-3 nap alatt elvileg látnod kéne a javulást, ha.


Kitartás! :)

2011. dec. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megcsináltuk az "oldalkocsit" a kiságyból pát hónapja, de inkább csak biztonsági célt szolgál, hogy ne tudjon leesni. Kényelmesebb nekem is, és ő sem ébred fel arra hogy átcsúsztatom.

Egyelőre nem "tápozom be" éjszakára, tegnap aludtunk 23-órától 02.30-ig, igy most kipihentebb vagyok:-)

Tudom hogy mindig van valami, amire rá lehet fogni hogy miért van szüksége átcicizni az éjszakát, csak elbizonytalanit amikor hallom hogy sok-sok gyerek meg átalussza legalább a fél éjszakát...

2011. dec. 13. 11:57
 13/17 xStefix ***** válasza:

Na az a sok-sok biztosan nem annyira sok-sok, hidd el nekem. ;)

Mondjuk az enyém épp elég jó alvó, de szerintem mi inkább a kivétel vagyunk. Az meg, hogy a sok-sokból valószínűleg egy rész Suttogóval meg sírni hagyással szoktatja a babáját az átalvásra (főleg, ha a baba "akarata" ellenére is), szerintem kevésbé irigylésre méltó..

2011. dec. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Gondolod?

Mert annyiszor megkaptam már, hogy ha az első pár hétben "okosabb" vagyok, akkor már aludna rendesen a gyerek, szóval ne panaszkodjak. Próbálom a "kötődően" nevelni, hordozom, együtt alszunk,minden nyikkra cicit kap. Csak azt érzem hogy hulla fáradt vagyok, nem tudok elugrani itthonról másfél óránál hoszabb időre...stb.

2011. dec. 13. 12:31
 15/17 krisztivan ***** válasza:

8.vagyok.

Kisfiam 1 évig ébredt 1-másfél-2 óránként.Nem kapott cicit csak 1X,mégis megébredt.Aztán kiköltöztünk a szobájából és láss csodát a fiam már majdnem 2 hónapja átalussza az éjszakát.Sose aludt velem,de miattam akkor is felébredt.

2011. dec. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem lehet, hogy jön a foga?

Az én kislányom alig egy hónaposan végig aludta az éjszakát (este 9-től reggel 5-1/2 6-ig). Aztán jött a fogzás... Akkor volt olyan éjszakánk, hogy elaltattam, letettem, 20-30 perc múlva sírt. Felvettem, cicizés, nyugtatás stb., elaludt. 20-30 perc múlva újra elölről a program.

Most 16 hós és még szopizunk (is)!

2011. dec. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 xStefix ***** válasza:

Nézd, én is kötődés-párti vagyok :), mert szerintem minden esetben jobb, mint a "hidegen tartás". Ahogy írtam, nálunk igazából sose volt gond az összes ide tartozó dologgal (szopizás, alvás stb.), de szerintem ez nemcsak a módszernek vagy nekem, hanem a lányom habitusának is köszönhető.

De tudod, a gyerkőcök nem egyformák! Van, akinek a babája egész jól viseli a külön szobás önálló altatást x hós vagy éves korban, sőt, van olyan is, aki kicsi korától csak így alszik jól. Nyilván az ő esetükben ez a helyes eljárás. Másnak meg a kötődős-együttalvós dolog válik be jobban, mert az ő gyerkőcüknek jobban van igénye a testkontaktusra, közelségre. Megint másnak meg valahol a kettő között kell kitapasztalnia a dolgokat.

A kötődés se arról szól egyébként, hogy facsard ki magad teljesen a gyerekért, szóval ne legyen lelkiismeretfurdalásod (ha esetleg lenne), mert kicsit megpróbálod szabályozni a gyerkőcöd. Mindez egészen addig nem baj, amíg neki is megfelel, amit te művelsz vele. Az a jó, ha egyensúlyban van a rendszer. :)


Ez az első hetekben neveld meg jól a gyereked - felfogás nekem sose volt szimpatikus. Sokan vallják, hogy már újszülöttkorban el kell kezdeni okítani a babát (lásd Suttogó); na igen, csak nem mindegy, mire mikor és hogyan. Én elég sokat olvasok ebben a témában és egyre inkább azt gondolom, hogy a legtöbb baba egyszerűen nem képes még úgy aludni, ahogy a szülei elvárják tőle. Idejekorán. A babáknak teljesen más alvási szokásaik vannak, mint nekünk, anatómiailag-élettanilag is máshogy működnek, minthogy ez elvárható lenne tőlük, a pszichés igényekről nem is beszélve... Minél több ilyen részletet írunk le, elvileg annál világosabb, hogy irreális azt várni, hogy egy baba magától simán elaludjon. Ha mégis megteszi, annak örülni kell, de nem evidenciának kezelni. Szóval a legtöbb gond abból származik szerintem, hogy a szülők többet/mást várnak el, mint amire a baba egyszerűen (még) képes.


És egy észrevétel: azt írod, minden nyikkre cicit kap - de biztos, hogy mindig erre van szüksége? Mert tudod, az igény szerintiség nem azt jelenti, hogy "okkal-ok nélkül", hanem azt, hogy akkor szoptatunk, HA ARRA van igénye. Mert ha esetleg kicsit túlzásba viszed a szopit, akkor könnyen lehetsz emiatt is kimerült.

2011. dec. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!