Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Naptejtől vagy epertől lehet...

Naptejtől vagy epertől lehet kiütése?

Figyelt kérdés
Apró, alig látható színtelen kiütés jelent meg a babám karján (nem sok). A naptejre (avon) gyanakodtam, de most olvasgattam a hozzászólásokat.. lehet, hogy a megevett eper miatt? (fél éves, szopik, csak kis alma ill. tejpép jött be nemrég). Azért a naptejre gondoltam, mert a karján jöttek ki, ahol kenem. Persze az is lehet, hogy a meleg miatt. Köszi előre is!
2009. máj. 26. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha csak a karján van, akkor valószínűleg a naptej a bűnös. Babámnak egyszer volt kiütése öblítőtől, akkor csak az adott ruhadarab által érintett területen voltak kis piros pöttyök. Néhány napja valami ételre, vagy adalékra lett allergiás, a szeme alatt az arcán és a nóziján lettek színtelen kis rücskök, valamint a testén kis piros pöttyök. Mi elvittük mindkétszer dokihoz, ő mondta mi lehet a baj. Mindkétszer írt fel Calcimusc-ot, fél ampullát kell adni amíg a pötty tart (néhány nap), valamint semleges púderrel kell púderezni az érintett területet. Ha az eper lett volna a hibás, akkor az egész testén mindenhol lenne folt, pötty. De az epret 1 éves kor alatt nem ajánlják, pont az allergia és a magok okozta hasfájás miatt. Vagy üvegeset adtál? Persze utólag mindig okos az ember, de fél éves babának aki épp elkezdte a kóstolást, nem kéne epret adni (ha üveges volt, akkor bocs). Remélem hamarosan rendbejön a babád, de azért nézesd meg dokival.
2009. máj. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

:) köszi a választ!

nem, nem, nem ő ette az epret, hanem én. csak olvastam itt néhány kérdésnél, hogy - az anya által - megevett eper okozott gondot a babánál. bocsi ha nem voltam egyértelmű.. :)

2009. máj. 26. 08:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Gondolom te ettél epret, nem a babának adtad.Az avonos naptej nem túl jó minőségű, ráadásul gondolom nem is babáknak való.Inkább végy egy drágábbat, nagyon sokáig kitart, kár a kicsi nagyon érzékeny bőrén spórolni, pláne most, amikor végzetesen káros az uv sugárzás.Az is lehet, hogy melegkiütés.Akárhogy is mosd le gyakran, és szellőztesd, ne vidd napra.
2009. máj. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
:) nem spórolok a bőrén, ilyet kaptam és gondoltam, elhasználom. (egyébként nem hiszem, hogy a kevésbé drága termékek kevésbé jók). gondolom, ha a meleg okozta volna, akkor is több helyen fordulnának elő a kiütések. minden esetre váltok naptejet, köszi a válaszokat!! szép napot nektek
2009. máj. 26. 09:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Pedig én használtam jó és kevésbé jó termékeket.És használtam olyat, ami kiváló volt.Sajnos azt kell mondanom, hogy minőségben is megmutatkozik az árkülönbség.És itt nem ezer forintra gondolok.
2009. máj. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Van olyan napteje az avonnak, ami kifejezetten babáknak való, 40 faktoros, és egyáltalán nem olcsó, úgyhogy kár leszólni.

Mindettől függetlenül lehet, hogy allergiás rá a bőre, bár szerintem a melegtől van. Ha gondolod, próbálj más naptejet, én javasolnám Ilcsi féle paradicsomosat, bár az ára húzós, de az én hiperérzékeny bőrű kisfiamnak az volt jó.

Sokadszor írom, az anya által megevett eper nem okozhat a babánál semmi problémát!!!

2009. máj. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló.

Kisfiam most lett pöttyös és a dokinéni első kérdése volt, hogy epret evett-e és azt is mondta, hogyha én ettem, akkor ugyanúgy lehet allergiás rá a baba is, mivel szoptatok. Hasfájást a magok okoznak, amit közvetlenül eszik a baba, ebben igazad van, de allergiás bőrreakciót okozhat a babánál, ha szopik és anyukája epret evett.

2009. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Orvos vagyok, tudom, hogy mit beszélek! A kedves kolléga viszont ezek szerint nem!!!!
2009. máj. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
gyümölcsök, zöldségek, bőrre felvitt szerek, rovarcsípés, hideg, fény stb lehet kiütése. Ez az ún. csalánkiütés. mutasd meg orvosnak.
2009. máj. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi mégegyszer a válaszokat. avonos, kifejezetten gyerekeknek való 50-es fényvédőjű készítmény a szóban forgó naptej :). baromi erős illata van, gondolom tele van parfümmel. minden esetre keresek másikat. köszi minden választ!! :)
2009. máj. 26. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!