Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák! Ti hogy...

Szoptatós anyukák! Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Kérdésem az lenne, hogy készülünk Pestre, (3 óra az út, csak oda) az nap vissza is akarunk jönni. Reggel kell indulnunk, de a 4 hónapos fiam szeret elnyammogni cicin, főleg reggel. Mit csináljak, hogy el is tudjunk indulni, de éhes se maradjon? Mert, ha megállunk útközbe, akkor sose érünk oda.
2012. febr. 28. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Cumival hogy áll?
2012. febr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok: lehet átalussza az egész utat, általában a babák szeretnek autózni.
2012. febr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ő nem nagyon szeret, vagyis hol így hol úgy. Cumi (száraz) nem kell neki. Volt tápos is. Párom mondja majd kap tápot. De én nem akarok, örülök, hogy végre leszoktunk róla. Arra gondoltam lefejem és úgy adom oda neki.
2012. febr. 28. 22:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is jó ötlet. Aztán ha tele a poci, úgyis alszik egy jót.
2012. febr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:

Szerintem nem lesz nagy fennakadás, ugyanis nem otthon lesztek.

Én így csinálnám: Reggel hagynék neki elég időt, hogy elnyammogjon, esetleg kicsit megkurtítanám a szopit, ha szükséges. Útközben nem adnék neki se cumit, se tápot (pláne), hanem amikor éhes lesz, megállnék és megszoptatnám. 3 óra nem olyan extrém idő, szerintem max. 1-2x jutna eszébe szopizni, de ekkor meg igyekezném az evésre motiválni. (Elvégre egyébként is érdemes lenne 1x azért pihenni útközben pár percet nektek is és neki is. Kicsit kivenni a hordozóból, kinyújtózni..) Hátha nem is igényelne az úton annyi komfortszopit. Mondjuk ha már nagyon nézelődős korszaka van, akkor vinnék egy takarót vagy kendőt is, hogy a szopi ideje alatt ne bámészkodjon el, hogy időben tovább tudjunk menni. Egyébként viszont vinnék pár kisebb játékot, csörgőt, miegymást, hogy ne unatkozzon, ha épp nem alszik.

De ha biztosra akarsz menni, akkor fejj nyugodtan. Inkább, mint a tápszer, főleg, ha már sikerült elhagyni.

2012. febr. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Én is inkább megállnék a szoptatás idejére (illetve tudom, veszélyes, de anno én menet közben is sokat szoptattam a babámat az ülésből kivéve, mert üvöltött szegénykém végig különben). Főleg, ha sikerült abbahagyni a tápszert, veszélyes és felesleges lenne egyetlen út miatt visszaesést kockáztatni. Egy 3 órás út, ha fél órával bővül, túléllhető, főleg, hogy a cumisüveges etetés miatt is meg kell állni úgyis... Akkor meg már mindegy, iért álltok meg, nem? :)
2012. febr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!
2012. febr. 29. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!