Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS Lanyok, tudnatok segiteni?...

SOS Lanyok, tudnatok segiteni? Nem tudom, mit tegyek, nagyon kezdo vagyok es nagyon ketsegbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Babam lassan 4 napos lesz. Csaszarral szuletett, de itt, ahol elek, ha minden oke, mar masnap hazamehetsz a korhazbol. Vedono, mint olyan nem letezik, tehat csak "tanuld magad" van, es en meg sajnos fiatal, tapasztaltabb anyukak hianyaban is szenvedek. Cicim ma kezdett beloni, de meg csak cseppekben elotej jott, nem akart igazan beindulni. A korhazban szuletese utan tapszert kapott cumisuvegbol. Minden nap cicire raktam a stimulacio miatt, de a vegen a kajcsit mindig tapival kellett befejezni, amit cumisuvegbol tettem, mert cicibol nem akart folyni, leanyzo, meg uvoltott, hogy ehes. Tapibol viszont max 30-at eszik 1 etkezesre es azzal nem huzza ki a 3 orat, sokszor a 2-t sem. Az ejjel masfel orankent fenn voltunk. Mire evett, bufizett, meg mindent elinteztunk, lassan kezdhettuk elorol. Napkozben egy fel fokkal jobb volt, viszont estere bedurrantak a melleim. Hiaba raktam babot cicire legalabb 1 orat, a vegen uvoltve kert tapit, mert szerintem max 1-2 csepp jott cicibol. Mire mindennel vegeztunk, pelust is csereltunk, lassan letelt a 3 ora. Mert ugye tapi alatt is bealszik es nem issza meg gyorsan, minimum fel ora, plussz a bufivel mar vagy haromnegyed is elment. Igazabol melyen 1-masfel orat aludt. Cicimbol ujra csordogalt, de babo hiaba szivta, csak par csepp jott ki. Valamennyit kezzel lefejtem, talan 3-4 kortyot, azt megitta, de tapit is kert viszont mivel elozo kajcsinak nemreg volt vege, eppen csak belekostolt. Aztan megint bufi, plussz peluscsere es most szundikal. Nagyon eber alvo, allandoan mocorog, nyekereg, felsir, mindig azt hiszem, hogy mindjart kel. Lanyok, lassan semmit nem aludtam eddig, mert mire alszik vagy egy orat, akkor en gyorsan sterilizalom a cumisuvegeket, eszem valamit, kimosok par babacuccot es mar ebred is. Ejszaka, meg mindig ugy felebredek, amikor o is, hogy mire visszaaludnek, mar kezdodik minden elorol. Lanyok, tudnatok segiteni? Tapasztalatok, otletek e teren? Hogy legalabb aludjon egy huzamban 2 orat, talan akkor en is pihenek. Vagy mit tegyek, mert ugy erzem, o is szenved az anyuci tudatlansaga, tapasztalatlansaga es tehetetlensege miatt. Bedurrant, de nem folyo cicikkel mit csinaljak? Probaltam kezi fejovel, semmi, manualisan 3-4 korty, raktam ra melegvizes borogatast, babot is raraktam, de a par korty manualison kivul mas nem akar jonni belole. Rakjam babot tovabbra is ra? Akkor viszont megint minden etetes annyira elhuzodik, hogy babo bealszik, nem eszik eleget, korabban kel es igy senki nem pihen.

Elore is koszi minden valaszt es Boldog karacsonyt mindenkinek!


2009. dec. 26. 03:45
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
71%

Nekem detto ez volt. Mintha én írtam volna a fentieket. Szomorú volt olvasni.


Viszont van megoldás, csak nehéz lehet.

Fejés, Laktoherb vagy más szoptatós tea, Urtica arens homeopátiás bogyók napi 2x5 szem.


Sok pihenés (ugye ahogy csak lehet), mindig tedd mellre, mert a cumisüveget nem kéne, hogy megszokja. Nekem megszokta, annyira kevés tejem volt az elején. 14 hóig fejhettem is. 3 hét volt, mire beállt a tejmennyiség, de van akinél akár 1,5 hó is.


Ha mellre tetted, megetetted, végre alszik, bizony jöhet a fejés. Ez borzasztóan fárasztó, és szinte semmit nem fogsz aludni.


Jól jön otthon a segítség, aki főz, takarít rátok, vagy éjjel legalább egy etetést az első napokban elvállal tápszerrel, de csak amíg nincs anyatej, és te borzasztó fáradt vagy.


Sok türelmet és anyatejcsit, jó egészséget Nektek!

2009. dec. 26. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy az elején nem is rossz a 30 ml.

Vannak babák, akiknél hónapok telnek el, mire az ajánlott 150 ml/5-6 napi alkalom mennyiségig eljutnak. Az enyém is ilyen volt.

Mellből pedig bármilyen picihez is jut, kell neki. 3. napig ez csak egy-két csepp mennyiség, tejbelövés után napi egy liter körül is lehet. Nekünk az első hóban 6-7oo ml kellett, mondom 3 hét kellett,mire tudtam annyit adni neki. CSak tényleg, ha lehet mellre tedd, és ne az üveghez nyúlj.

2009. dec. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:

Én is császárral szültem, utána 5 napig voltunk kórházban, mielőtt hazaküldtek volna. A nővérek úgy tanították a császárosoknak a szoptatást, hogy egy székbe ültünk, ölünkbe kaptunk egy nagypárnát, arra a babát fektettük, így pont elérte a cicit és jó irányban feküdt, hogy szopni tudjon. Ahol volt tej, előbb-utóbb minden baba megtalálta a módját, hogy kiszívja.


Laktoherb és rengeteg folyadék, hogy termelődjön a tejed. Mielőtt szoptatnál, indítsd meg kézzel, hogy a babának már a "könnyű" része jusson.


Szerintem még próbálkozz néhány napot, mert az anyatej nagyon fontos, viszont sokkal kényelmesebb, ha nem cumisüvegből kell adni.


Ha mégis fejni kell, nálam az avent kézí szívója vált be.


Kitartás, remélem sikerül.

2009. dec. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
Szia,nekem is az avent kézi mellszívója vált be,azt ajánlom sürgősen szerezz be egyet.Vaterán, teszveszen használtan is hozzájuthatsz negyed áron.A kézi fejés nem mindenkinek sikerül,szerintem most ez legyen az első,amit pillanatok alatt beszerzel.Aztán ne cumiból add neki a pótlást.Ilyen kis mennyiséget még kiskanállal is bele tudsz diktálni és akkor nem lesz cumisüveg függő.Rengeteget kínlódtam én is, a mai napig nem elég a tejci,de azért igen jelentős mennyiséget kap a babám és még mindig szopizik.Négy és fél hós.Én a pótlást szoptanít készülékkel adtam mindig (tudom ez nagyon drága),kiváltotta a fejést és közben a tejcsi is termelődött.Kitartást, nem vagy egyedül!Ja és az aventnak az 1-es cumisüvege is jó,azt hasonlóan nehéz szívni,mint a cicit,legalább addig ilyenből add a pótlást,ha a kiskanalazás nem válik be.Akár két hónapig is eltarthat ez az időszak,ne lepődj meg,nem mindenki olyan szerencsés,hogy dől a tejci.
2009. dec. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:

Légy türelmes, lehet hogy a babád még nem gyakorolta be a szopit. Minden baba más, az egyik ügyesebb az másiknak idő kell. A cumisüveget csak a legvégső esetben vedd elő. Mert a kicsik gyorsan megszokják és mivel a cumit másképp kell szívni elromlik a szopási technikája.

Inkább mindig tedd mellre, jó ötlet ha előtte kicsit megfejed, hogy könnyebben induljon. Az ölbe tett párna is nagyon jó, mert tehermentesít, és jobban ellazulsz. A mennyiség hogy hány gramm, nem fontos. Az a lényeg hogy mindig tedd mellre.

Én a fiamat az első két hónapban óránként szoptattam éjjel-nappal egyaránt, egyik cicimről a másikra vándorolt, állandóan szopott.

Nagyon kitartottam ,mert nem akartam hogy tápszeres legyen mint az első fiam, mindenáron szoptatni akartam, és most 20 hós a kis lurkó és még reggel-este szopizik a rendes kaja mellett.

Adj időt annak is hogy beálljon a tejtermelés, egyél-igyál sokat, amikor csak tudsz pihenj, és nyugodtan kérj a családtól segítséget.

Próbálj ki több szoptatási helyzetet, van akinek ülve jobb, van akinek fekve. Figyelj hogy a babád szopi közben jól kapjon az orrán levegőt, és jó nagyot kapjon be a melledból.

Amikor elkezd szopizni akkor még csak üresen szopik, aztán megindul a tejleadó reflex és akkor kezd folyni a tej. Van olyan baba aki nem tusja ezt kivárni és türelmetlen, ilyenkor segít ha előtte meleget teszel a melledre, vagy megszívod mellszívóval vagy kézzel egy kicsit.

Az Avent kézi mellszívója tényleg nagyon jó.


Sok sikert!

2009. dec. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
Én ahogy olvastan soraid biztos vagyok benne hogy van tejed csak még gyakorolnotok kell mind a kettőtöknek! Érzed amikor elkezdi szívni,hogy belövel magyarul elindula tejcsi? Ha nem akkor ezt az érzést kell megtanulnod vagyis elinditani rendesen a tejcsit! Eleinte van amikor 5 percet is várni kell rá de amint belejöttök menni fog és amint erősebben fogja szívni ő maga beindítja! Egyébként nagyon büszke lehetsz magadra,hogy egyedül csinálsz mindent le a kalappal előtted és még szoptatni is akarod nagyszerű anyuka vagy csakis gratulálok! Írj ha valami nem megy próbálok segíteni!!!
2009. dec. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%

Én is azzal kezdeném amivel az utolsó, hogy nagyon ügyes vagy már most is!!! És rengeteg minden infót összeszedtél a témáról az már látszik:) meghozza gyümölcsét hidd el!!

4 napos a babád azt írod. Nekem az első és most a második babánál is bizony 5.nap reggelére indult be a tejem, addig szinte alig jött!! Pedig én simán szültem, problémamentesen!

A fiammal nagyon megküzdöttünk, mert őt egy másik kórházban szültem, ahol semmit se kapott így baromi éhes volt mindig, és mivel folyton csak azt hajtották hogy tegyük mellre ezért a folyamatos szoptatástól (vagyis nem is evett csak lógott a cicin) teljesen kisebesedett a mellem, véres volt stb.

Na a második babám ráadásul 4400 grammal született, be is paráztam kicsit hogy ha megint ilyen lassan indul a szopi, addig éhenhal a gyerek..:)

De szerencsére forralt lehűtött cukros vizet kaphatott a kürházban. Ez nem hülyeség amúgy, mert addig se ordít folyamatosan, nem lesz szomjas, és van ideje a tejnek beindulni.

Nekem is 5.napra indult be (akkor mértem le először mennyit is eszik) és 40 ml-t evett egy szopikor, és az teljesen jó volt 5 naposan.:)

Úgyhogy türelem, türelem, ha neked is ilyen későbben indul be a tej, akkor még simán van esélyetek a 100% szopira kiegészítés nélkül.

Az Avent legkisebb teás lyukú cumiját javaslom egyébként mert azon jó kicsi a lyuk és nem szokja meg hogy dől a tejcsi.

Nekem is úgy volt/van hogy jó 3 perc mire beindul a tejleadó reflex és onnantól már oké, de azt ki kell várni.És ha mondjuk nagyon fáradt-szomjas éhes stb. vagy az biztos h lassítja a reflexet és az ellazulást.

Én a második gyereknél beszereztem egy szopipárnát, amin nem kellett a gyerek súlyát is tartanom, hanem "csak" arra koncentrálok hogy jól legyen a szájába a bimbó, mert ha nem jól van akkor az érzett fájdalom is késlelteti a tejleadó reflexet.

Meg én mindig elképzelem magamban jó erősen, hogy áramlik a tejem, és magamban mondogatom mint egy mantrát, hogy ügyes a kisbabám jól szívja a cicit és mindjárt áramlik a kis testébe a tej, én táplálom stb.stb.

Szóval igy pszichésen rásegítek :))) Lehet hogy hülyeség, de próbálok mindent megtenni h sokáig szoptathassam.

2009. dec. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:

Az utolsó vagyok, eszembe jutott hogy ha lehet ezt a kis mennyiséget nem is cumisüvegből kéne adni hanem kicsi pohárból!!

Olyan ügyesen tudnak inni belőle, nem is hinné az ember.Plusz akkor biztos nem szokik rá egy rossz techinkára a cumi miatt.

2009. dec. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
szia!kitartás,először is ezt kívánom.én is császárral szültem,de én csak az 5. nap tudtam először mellre tenni a kicsit,addig inkubátorban volt.először nem is tudott normálisan szopizni,kaptam bimbóvédőt,azzal úgy-ahogy,ment.aztán 1 hetes volt,mikor hazajöttünk,itthon is csak a 3. nap sikerült simán szopizni.tényleg igyál rengeteget,valami szoptatós teát is igyál és menni fog,ne add fel!inkább pohárból itasd a kicsit,vagy kanállal adj neki,mert a cumisüvegtől ellustul.
2009. dec. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

Koszi lanyok a sok-sok tanacsot. Mielott egy hosszu valaszba kezdenek, elmondom, hogy nem Mao-n elek, de mivel sokat olvasgattam elore, otthonrol beszereztem dolgokat, ami pl. itt nincs.

Avent 1 cumisuveget hasznalok, es jo hir, este ota mar 2x is megettunk 60-at, igaz sajnos tapibol, de ejszaka aludtam valamit, mert o is bundizott.

Avent kezi nellszivot probaltam hasznalni, eddig sikertelenul, tovabbra is probalkozunk.

Anyam hozott otthonrol Laktoherb teat, napi 2-3 bogrevel lemegy, plussz iszom a zabpelyhes vizet, amit itt ajanlanak nagyon, abbol minimum 1 liter, plussz iszom sima vizet is, es natur gyumolcsleveket, remelem eleget. Az evessel meg vannak gondjaim, mert nincs etvagyam, tegnap is ugy eroltettem magamba 2 tanyer jo kis zoldseges husilevest. Ajanlott homeos bogyokat itt sajnos nem kapni.

Eddig minden etetest cicivel kezdtunk. Racuppan, remelem jol, es en nyomom neki kezzel hatha jon. Az elejen valami mindig jon, mert szivogatja, de egy ido utan hiaba masszirozom cicit valsz nem jon belole, mert sirni kezd a leanyzo. Meg igy is minimum 20 perc-fel orat hagyom cicin, szivja csak. Amikor mar nagyon nyugos, akkor jon tapi.

A bufiztetessel is lehetnek gondok, mert sokszor inkabb puki lesz belole, de mig oda eljut, biztos zavaro lehet. Pedig minimum 10-15 percet hagyom vallon, hogy kijojjon bofi, de valsz nem eleg neki az ido. Most is leraktam, de lattam, hogy nagyon nyuglodik es volt nagy puki, igy kivettem, hogy vallra rakjam es nem sokkal utana jott is jo nagy bofi.

Tovabbra is koszi minden tanacsot. Eljon majd az az ido, amikor mar nem leszek kezdo....hala erte nektek is.

2009. dec. 26. 13:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!